Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Krievijas futbolisti sper platu soli pretī Pasaules kausa astotdaļfinālam

Vietu 2018. gada Pasaules kausa 1/8 finālā otrdien, 19. jūnijā, praktiski nodrošināja finālturnīra mājiniece Krievijas futbola izlase, kas A grupas otrajā mačā ar 3:1 pārspēja Ēģiptes valstsvienību.

Krievijai šī bija otrā drošā uzvara finālturnīrā, jo pirmajā mačā mājiniece ar 5:0 negaidīti sagrāva Saūda Arābiju. Savukārt Ēģipte ar savu zvaigzni Mo Salahu ierindā piedzīvoja otro zaudējumu divās spēlēs, kas praktiski pārvelk svītru cerībām uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Tādējādi Ēģipte turpina savu dalību Pasaules kausa finālturnīros bez uzvarām kaut vienā spēlē. Lai saglabātu cerības uz iekļūšanu nākamajā kārtā, Ēģiptei jācer uz Saūda Arābijas uzvaru otrdien mačā pār Urugvaju. Pēdējā kārtā šajā grupā Ēģipte tiksies ar Saūda Arābiju, bet mājiniece Krievija spēlēs pret Urugvaju.

Krievijas valstsvienības rindās vārtus iesita Deniss Čeriševs un Artjoms Dzjuba, kamēr ēģiptietis Ahmeds Fathi bumbu raidīja savos vārtos. Savukārt Ēģiptes izlasē goda vārtus ar 11 metru soda sitienu guva Salāhs.

Mačs sākās bez bīstamām vārtu gūšanas iespējām, tomēr pamazām iniciatīva pārgāja Krievijas valstsvienības pusē, kas centās radīt spiedienu pie ēģiptiešu vārtiem. Tiesa, tas nebija sekmīgs. Pirmais puslaiks likumsakarīgi noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, tomēr viss mainījās spēles otrajā pusē.

Jau pašā otrā puslaika sākumā krievi radīja bīstamu pretuzbrukumu, bet ne pārāk veiksmīgu sitienu veica Romāns Zobņins, taču bumba, atsitusies pret Fathi, 47.minūtē atrada ceļu vārtos, ļaujot mājiniekiem atklāt rezultātu. Līdz ar to šajā Pasaules kausā bijuši jau pieci vārtu guvumi savos vārtos, kas jau tagad ir otrais lielākais skaits - 1998.gadā Francijā notikušajās planētas meistarsacīkstēs futbolisti bumbu savos vārtos raidīja sešas reizes.

Pēc rezultāta atklāšanas Krievijas futbolisti neapstājās, un 59.minūtē lielisku partnera piespēli soda laukumā izmantoja Čeriševs, gūdams jau savus trešos vārtus turnīrā, bet tikai pēc trim minūtēm Dzjuba panāca jau 3:0. Lai arī mājinieki atradās pārliecinošā vadībā, līdzjutēju atbalstīti, viņi turpināja domāt par ēģiptiešu vārtu iekarošanu. Tiesa, tas nevainagojās panākumiem, turklāt 72.minūtē strīdīgā epizodē noteikumi tika pārkāpti pret Salāhu. Lai arī tiesnesis vilcinājās ar lēmuma pieņemšanu, soģis tomēr piešķīra 11 metru soda sitienu, ko pēcāk pārliecinoši realizēja Salāhs.

Mača beigās Ēģiptes futbolisti centās radīt spiedienu uz Krievijas vārtiem, tomēr reālu vārtu gūšanas iespēju pietrūka, turklāt arī pie Salāha bumba nenonāca diez ko bieži. Noslēgumā ēģiptieši bija spiesti piedzīvot diezgan pārliecinošu zaudējumu.

Krievija turnīru ceturtdien sāka ar graujošu uzvaru 5:0 pār Saūda Arābiju, kamēr Ēģipte piektdien cieta neveiksmi 0:1 pret Urugvaju, kas uzvaras vārtus iesita vien spēles 89.minūtē.

Vēl A apakšgrupas otrajā kārtā trešdien Urugvaja tiksies ar Saūda Arābiju, šim mačam notiekot Rostovā pie Donas.

Tādējādi Krievija ar divās spēlēs izcīnītiem sešiem punktiem atrodas A grupas vadībā un ir ļoti tuvu iekļūšanai izslēgšanas turnīrā, kamēr trīs punkti vienīgajā mačā ir Urugvajai. Tikmēr bez punktiem ir Saūda Arābija un Ēģipte.

2. puslaika kompensācija - 4 minūtes
Pamatlaika pēdējās minūtes diezgan asā cīņā, jo ēģiptieši labi saprot, ka zaudējums praktiski pārvelk svītru iekļūšanai 1/8 finālā.
84. min. Smolovs saņem brīdinājumu, pārāk atklāti un aktīvi ar rokām turot pretinieku.
72. min. Tiesnesis nosvilpj pārkāpumu pret Salahu, kurš iekrīt soda laukumā, bet uz soda laukuma līnijas.Pēc konsultēšanās ar video tiesnesi soģis maina lēmumu - pārkāpums bijis soda laukumā un ir "pendele".
73. min. Krievija - Ēģipte 3:1Salahs ar spēcīgu sitienu realizē 11 metru soda sitienu
62. min. Krievija - Ēģipte 3:0Pēc tālas piespēles soda laukumā Dzjuba labi apstrādā bumbu un uzreiz precīzi sit tuvējā apakšējā stūrī. Ēģipte nonāk ļoti grutā situācijā.
59. min. Krievija - Ēģipte 2:0Fernandešs soda laukumā ar māņu kustība nomāna Trezegē, atdod piespēli un Čeriševs bez problēmām raida bumbu vārtos.
57. min. Tiesnesis strīdīgā situācijā iedod brīdinājumu ēģiptietim Trezegē, kurš duelī pirmais bija pie bumbas.
56. min. Salaha sitienu soda laukumā bloķē Fernandešs. Tad atkārtots uzbrukums, ko Krievija atvaira.
55. min. Krievijai divi stūra sitieni pēc kārtas, bet ne pārāk bīstami.
47.min. Krievija - Ēģipte 1:0Ēģiptei ļoti neveiksmīgi sākas 2. puslaiks.  Pēc centrējuma bumbu atsit Ēģiptes vārtsargs Elšenavī, bet seko Zobņina sitiens no 20 metriem. Bumba trāpa soda laukumā esošajam Ēģiptes izlase kapteinim Fathi pa kāju, krasi maina virzienu un ieripo lēnām vārtos.
Krievija - Ēģipte 0:0. Sākas 2. puslaiks
Krievija - Ēģipte 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
43. min. Krievijai stūra sitiens. Ēģipte neitralizē šo Krievijas mēģinājumu.
34. min. Ēģiptei pirmais bīstamākais moments, ko Krievija neitralizē, izsitot bumbu aiz vārtiem. Stūra sitiens ēģiptiešiem ne visai veiksmīgs....
26. min. Krievijai divi centrējumi. Vienā no tiem Ēģiptes vārtsargs nesaprotas ar aizsargiem, bet Āfrikas komandai izdodas izlgābties šajā epizodē.
19. min. Krietni atdzīvojusies spēle. Čeriševa sitiens nedaudz virs vārtu pārliktņa.
16. min. Trezegē viltīgs grieztais sitiens sitiens pretuzbrukumā - bumba lido nedaudz garām tālajam stabam.
15. min. Krievija pārsvars pirmajās 15 minūtēs, bet ēģiptieši parāda, ka nedomā ar to samierināties. Ēģiptei divi stūra sitieni pēc kārtas, pēc otrā Krievijai noveicas pēc rikošeta.
5. min. Krievijai pirmais stūra sitiens.  Pēc centrējuma Ignaševičs viltīgi sita ar galvu. Seko nākamais uzbrukums pēc ēģiptiešu kļūdas - Golovina sitiens nedaudz garām stabiņam.
Pēterburgā šovakar ne paŗāk labi laika apstākļi. Šobrīd esot ap +15 grādiem, bet dažas stundas pirms sākuma vēl bija lietusgāzes un stiprs vējš.https://twitter.com/_novikov_igor/status/1009089922253369345
Pirms spēles pie stadiona manītas lielas rindas, tādējādi spēles sākumā tribīnēs visas vietas vēl nebūs piepildītas.https://twitter.com/AlmaBlaugrana/status/1009125666720223237
Spēle sākusies
Komandas svinīgi iznāk stadionā. Skanēs valstu himnas un pēc aptuveni 5 minūtēm spēle varēs sākties.
Ēģiptei šī ir jau "būt vai nebūt" spēle. Zaudējums pirmajā spēlē ēģiptiešiem leik šovakar domāt tikai par uzvaruhttp://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/urugvaja-izrauj-dramatisku-uzvaru-pret-bez-salaha-spelejoso-egipti.d?id=50129198
Krievija pirmajā - atklāšanas - spēlē guva negaidīti pārliecinošu uzvaru. Pārliecinošāko pirmajā kārtāhttp://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/krievijas-izlase-ar-negaiditi-graujosu-uzvaru-sak-majas-notiekoso-pasaules-kausu.d?id=50126288
Komandu sākumsastāvi. Ēģiptes izlases rindās no pirmās minūtes redzēsim vienu no pasaules lielākajām šīs sezonas zvaigznēm - Salahu https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1009127669995368448
2018. gada Pasaules kausā noslēgušās pirmās kārtas cīņas, bet otrdienas vakarā otro kārtu sāk A grupa - mājiniece Krievijas izlase Sanktpēterburgā tiekas ar Ēģipti.