Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Krievijas izlase ar negaidīti graujošu uzvaru sāk mājās notiekošo Pasaules kausu

Krievijas futbola izlase ceturtdien ar uzvaru sāka savās mājās notiekošo Pasaules kausa finālturnīru, A grupas cīņā "Lužņiku" stadionā ar rezultātu 5:0 (2:0) sagraujot Saūda Arābijas valstsvienību.

Mūsdienās tā ir lielākā uzvara Pasaules kausa atklāšanas mačos, bet statistiski lielākā ir 1934. gadā Itālijas uzvara 7:1 pār ASV. Tiesa, toreiz atklāšanas spēle bija jau 1/8 fināls, un toreiz spēles vienlaicīgi notika astoņās Itālijas pilsētās. Savukārt 1954. gadā Brazīlija savās mājās notiekošo Pasaules kausu sāka ar uzvaru apakšgrupu turnīrā 5:0 pār Meksiku.

Ceturtdienas mačā Maskavā divus vārtus Krievijas izlases labā guva Deniss Čeriševs, kurš kļuvis par pirmo futbolistu, kurš, nākot uz maiņu, guvis vārtus Pasaules kausa atklāšanas spēlē.

Vēl Krievijas labā vārtus guva Jurijs Gazinskis, Artjoms Dzjuba un Aleksandrs Golovins. Divus no pieciem vārtiem Krievija guva mača kompensācijas laikā.

Krievija - Saūda Arābija 5:0. Spēle noslēgusies
90+4 min. Krievija - Saūda Arābija 5:0.Golovins pieliek skaistu punktu spēlei. Soda sitiens tuvu soda laukumam un bumba lido iekšā tuvējā stūrī. Vāji nospēlēja gan "sieniņa", gan vārtsargshttps://twitter.com/ntvkenya/status/1007307142045372417
2. puslaika kompensācija 3 minūtes
90+1 min. Krievija - Saūda Arābija 4:0 Krievija neapstājas pie 3:0. Čeriševs saņem bumbu un ar kreiso kāju ārējo pēdas malu iesit tālajā devītniekā. Skaists vārtu guvums!
84. min. Saūda Arābijai trešā maiņa - 10. numura Alsalavi vietā iznāk Muhanads Asiri.
77. min. Krievijas centrējums no soda sitiena, atkal krievu futbolisti uzvar "otrajā stāvā", bet bumba lido pāri vārtiem.
71. min. Krievija - Saūda Arābija 3:0Uz maiņu iznākušais Dzjuba bez problēmām gūst vārtus - precīzs centrējums un drošs sitiens ar galvu!
70. min. Krievijai trešā maiņa - Smolova vietā nāk Dzjuba.
68. min. Nedroši spēlē Saūda Arābijas vārtsargs Abdulahs, kurš neveikli atvaira Zobņina sitienu. Aizsargi gan bumbu izsit ārpus soda laukuma.
64. min. Saūda Arābijai spēlētāju maiņa - Abdulā Otajifa vietā nāk Fahads Almuvalads. Savukārt Krievijai Aleksandra Samedova vietā iznāk Dalers Kuzjajevs.
Krievijas bokseris Murats Gasijevs arī līksmo par Pasaules kausu Krievijā. Laba meistarība!https://twitter.com/WBSuperSeries/status/1007295322022957059
58. min. Saūda Arābijai vēl viena iespēja. Pēc soda sitiena un centrējuma sitiens ar galvu pāri vārtiem. Tiesnesis gan nosvilpj pārkāpumu soda laukumā no Saūda Arābijas futbolistu puses.
56. min. Saūda Arābijai pagaidām labākais moments. Pēc piespēles vārtu tuvumā līdz bumbai nedaudz neaizsniedzas Taisērs.
50. min. Krievijai stūra sitiens. Tas gan nerada draudus pretinieku vārtiem.
Krievija - Saūda Arābija 2:0. Sākas 2. puslaiks
Krievijas izlase pirmajā puslaikā vārtu virzienā izdarīja piecus sitienus, bet Saūda Arābija - četrus. Vārtu rāmī Krievija sita divreiz un abas reizes sita precīzi.
Krievija - Saūda Arābija 2:0. Noslēdzies 1. puslaiks
43. min. Krievija - Saūda Arābija 2:0Uz maiņu iznākušais Čeriševs panāk divu vārtu pārsvaru mājiniecei. Saūda Arābija iekrīt aizsardzībā, Čeriševs saņem bumbu soda laukumā, "nogulda" divus pretiniekus un triec bumbu tuvajā "devītniekā".
Pēc gūtajiem vārtiem un Dzagojeva traumas spēle mainījusies. Komandas daudz biežāk uzturas laukuma vidū, spēlējot uzmanīgi. Bet bumbas kontrole pārgājusi Saūda Arābijas pusē.
Krievijas un Saūdas Arābijas valstu vadītāji pēc līdz šim vienīgā vārtu guvuma paspieda viens otram rokas. https://twitter.com/JavierBlas2/status/1007280586053115904
31. min. Saūda Arābijai soda sitiens no labās malas tuvu soda laukumam. Pēc centrējuma sitiens ar galvu stipri pāri vārtiem.
24. min. Krievijai maiņaSavainotā Dzagojeva vietā nāk Čeriševs.
Viens no Krievijas līderiem Alans Dzagojevs uz līdzenas vietas saļimst uz zālāja. Izskatās, ka kājas muskuļa problēmas un jau sildās rezervists Čeriševs.
21. min. Saūda Arābijas pretuzbrukums un Alsalavi sitiens ar galvu bija neprecīzs. Seko stūra sitiens, bet tas neko daudz nedod Saūda Arābijai.
15. min. Krievija turpina ofensīvu pēc gūtajiem vārtiem. Pēc rikošeta bumba uzspurdz gaisā, bet Saūda Arābijas vārtsargs Abdullahs glābj. Soda laukumā saskrienas divi futbolisti, seko neliela pauze, bet visi turpina maču.
12. min. Krievija - Saūda Arābija 1:0Krievijas pirmā reālā izdevība netiek izmantota, bet ir stūra sitiens. Pēc tā Krievijas futbolisti pietur bumbu, seko centrējums, paklūp viens no Saūda Arābijas futbolistiem un Gazinskis ar galvu brīvi gūst vārtus
Astoņas minūtes aizritējušas aizraujošā cīņā, kas gan ir bez sitieniem pa vārtiem. komandas nedomā uzturēties vidus zonā, bet domā par uzbrukumu. Tas līdzjutējiem patīk.
3. min. Krievijai stūra sitiens. Saūda Arābijai tas draudus nerada
Krievija - Saūda Arābija. Spēle sākusies
Himnas izskanējušas. Tūlīt spēle sāksiesSpēles galvenais tiesnesis ir argentīnietis Pitanahttp://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/pasaules-kausa-atklasanas-speli-tiesas-argentinietis-pitana.d?id=50119359
Pēc abu amatpersonu uzrunas seko Krievijas un Saūda Arābijas himnas.
Pēc Putina uzrunu veic arī FIFA prezidents Džanni Infantīno, kurš runu sāk krieviski.
Pirms spēles sākuma uzrunu saka Krievijas valsts prezidents Vladimirs Putins. Viņš uzsver, ka futbols apvieno visus un atrisina domstarpības. Putins tic, ka Krievija būs viesmīlīga futbola līdzjutējiem.
Atklāšana noslēgusies, laukumā nāk īstie "aktieri" - Krievijas un Saūda Arābijas izlašu futbolisti.
Uz Krieviju devušies vairāki Latvijas pārstāvji. Gan no LFF, gan līdzjutēji, gan daži žurnālisti.https://twitter.com/arkadijsb/status/1007264140954685440
Dziesmas laikā stadionā tiek iznesti visu 32 dalībkomandu valstu karogi.
Pēc īsa video ar ieskatu visu 11 pilsētu 12 stadionos "Lužņiku" stadionā līdzjutējus izklaidēja Robijs Viljamss ar savu "Let Me Entertain You". Pēc tam pārsteigums - Viljamss uzstājas kopā ar operdīvu Aīdu Garifuļinu, izpildot "Angels".
Maskavā, "Lužņiki" stadionā, sākusies 2018. gada Pasaules kausa atklāšana. Bet īstā futbola atklāšana būs 18:00 ar pirmo svilpi.
Pasaules kausa laikā vienmēr uzmanība ir līdzjutējiem. Krievijā jau ir pirmie incidenti.http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/futbola-fanu-piedzivojumi-krievija-atteikums-ienest-stadiona-dzivas-vistas-rekets-un-bandubernu-risks.d?id=50124196
Šodien pirmizrādi piedzīvoja "Delfi TV" otrais raidījums jaunajā studijā - tas veltīts sporta karalim futbolam. Mēneša laikā "Delfi" piedāvās deviņus šādus raidījumus, kuros vairāk spriedīsim par un ap Pasaules kausu no parasta līdzjutēja redzes punkta.http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/cels-uz-luznikiem-delfi-tv-diskute-par-pasaules-kausu-futbola.d?id=50124268
Atšķirībā no olimpiskajām spēlēm, Pasaules kausā futbolā nav īpašas atklāšanas ceremonijas. Tā šogad Maskavā svinīgā atklāšana paredzēta 30 minūtes pirms pirmās spēles sākuma. Viena no atklāšanas zvaigznēm būs Robijs Viljamss.http://www.delfi.lv/sports/news/3-puslaiks/zinas/savulaik-krievija-skarbi-kritizetais-robijs-viljamss-uzstasies-pasaules-kausa-atklasanas-sova.d?id=50114643
Mēneša laikā portāls "Delfi" informēs par visām 64 spēlēm, par notikumiem 11 Krievijas pilsētās un par jaunumiem "ārpus laukuma". http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/boikota-draudi-milzu-izmaksas-un-augstas-klases-futbols-krievija-sakas-pasaules-kauss.d?id=50121181