Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Meksikas futbolisti sagādā pārsteidzošu zaudējumu Pasaules kausa īpašniecei Vācijai

2018. gada Pasaules kausā futbolā svētdien, 17. jūnijā, F grupas pirmajā spēlē Krievijas galvaspilsētā Maskavā Meksikas izlase sagādāja pārsteigumu un ar 1:0 (1:0) pieveica pašreizējo titula īpašnieci Vāciju.

Meksikai šī bija pirmā uzvara finālturnīros pār Vāciju, bet Pasaules kausa turētāja Vācija pirmo reizi kopš 1982. gada finālturnīru sāka ar zaudējumu.

Meksikas futbolisti visu maču pārsteidza pretiniekus ar savu ātrumu un pretuzbrukumiem, un reizi šo savu "trumpi" izmantoja. Meksikai uzvaru nodrošināja īrvings Lozano, kurš pretuzbrukumā vārtus guva guva 35. minūtē.

Fantastiskā tempā aizritējušajā pirmajā puslaikā abas komandas vairāk domāja par uzbrukumu, ļaujot skatītājiem vērot acij tīkamu futbolu. Vācijas uzbrukumi pārsvarā "atsitās" pret meksikāņu aizsardzības "mūri", bet meksikāņi ar kāju ātrumu un lielisku bumbas pārvaldīšanu pirmajās 45 minūtēs reizi apbēdināja pretiniekus.

Otrais puslaiks ritēja arī lielā tempā, pārsvaru lēnām savās rokās pārņemot Vācijai. Kā bija gaidāms, tuvojoties mača izskaņai, Vācijas spiediens tikai pieauga. Tomēr drošā Meksikas aizsardzība šos uzbrukumus atvairīja, sagādājot Pasaules kausa īpašniecei neveiksmi turnīra ieskaņā.

Vēl F grupā ir Zviedrija un Koreja, kuras savstarpējo spēli aizvadīs pirmdien, 18. jūnijā, pulksten 15:00. Pēc tam otrās kārtas spēlēs 23. jūnijā Vācija tiksies ar Zviedriju, bet Meksika cīnīsies pret Koreju.

PK futbolā: Vācija - Meksika
Vācijai stūra sitiens un uz to ierodas arī Noiers. Centrējums un uzbrukums nesekmīgs.
Vācija - Meksika 0:1. Spēle noslēgusies
2. puslaika kompensācija - trīs minūtes.
89. min. Uz maiņu iznākušais Brants izveido divus momentus, otrajā pats izdarot spēcīgu sitienu - bumba trāpa pa stabu.
86. min. Vācijai trešā maiņa - Vernera vietā nāk Brants.
84. min. Krosa sitienu atvaira Očoa un pēc tam fiksē bumbu rokās.
82. min. Meksika vienu lielisku pretuzbrukuma iespēju iznieko, bet vēl vienā ātrajā uzbrukumā Lajuna sitiens lido nedaudz virs tālā vārtu "devītnieka".
79. min. Vācijai maiņa - aizsarga Platenharta vietā nāk Gomess. Lēvs turpina pastiprināt uzbrukumu.
77. min. Draksleram neļauj izdarīt sitienu no 15 metriem. Vācija tiek pie diviem stūra sitieniem, bet meksikāņi aptur vāciešus. Un seko uzreiz pretuzbrukums, kas noslēdzas ar sitienu pāri vārtiem. Mazāk par 15 minūtēm atlikušas Vācijai, lai titula aizstāvēšanu nesāktu ar zaudējumu.
73. min. Meksikai trešā maiņa - kapteini Gvardado nomaina Rafaels Markess, kurš arī pārņem kapteiņa apsēju. Tādējādi Markess ierakstījis savu vārdu pasaules futbola vēsturē, jo izgājis laukumā jau piektajā Pasaules kausa finālturnīrā.https://twitter.com/GracenoteLive/status/1008387027228905472
Pēdējās minūtēs praktiski visi Meksikas futbolisti ir savā soda laukumā un neļauj vāciešiem viegli izveidot situācijas. Pagaidām "caurumus" Meksikas aizsardzībā Pasaules kausa īpašniekiem neizdodas atrast.
Pieaug Vācijas ofensīva. Bet, iespējams, to arī gaida Meksika, lai liktu lietā savu trumpi - pretuzbrukumu
66. min. Meksikai otrā maiņa - vārtu guvēju Lozano nomaina Rauls Himeness.
65. min. Pēc centrējuma Meksikas soda laukumā Kimmihs centās gūt vārtus ar sitienu pār sevi. Sanāca pāri vārtiem, bet sitiens bija skaists.
Tikmēr Francijas izlases rezervisti aizvadījuši pārbaudes spēli pret Maskavas "Spartak" U-19 komandu. Nepārliecinoši, bet uzvara ar 3:2 francūžiem.https://twitter.com/RMCsport/status/1008377702930440199?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.championat.com%2Ffootball%2Fnews-3465461-sbornaja-francii-oderzhala-volevuju-pobedu-nad-spartakom-u19-v-kontrolnom-matche.html
60. min. Meksikai pirmā maiņa - Karlosa Velas vietā nāk Edsons Alvaress.Vēlāk arī Vācijai maiņa - uzbrukumu pastiprina Roiss, kurš nomaina Khediru.
57. min. Divi meksikāņi izgāja pret vienu Vācijas aizsargu. Čičerito piespēle nesanāk, bet pēc tam Gvardado sitiens pāri vārtiem. Vācijas uzbrukumā lieliski vārtos nospēlē Meksikas vārtsargs Očoa, tomēr bija arī aizmugure.
55. min. Drakslera sitienu bloķē meksikāņi. Stūra sitienu vāciešu izspēlē, bet pēc tam meksikāņi aptur pretinieku uzbrukumu.
Šobrīd vēsturiska statistika ir pa labu Meksikai. Vai tā spēs izmantot šos skaitļus savā labā un nesabojāt šo statistiku?https://twitter.com/ESPNStatsInfo/status/1008376803117993985
Salīdzinot ar 1. puslaiku, komandas liekas apstājušās. Gan Vācija, gan Meksika cenšas pieturēt bumbu un ar precīzām piespēlēm izveidot uzbrukumus.
Vācija - Meksika 0:1. Sākas 2. puslaiks
Vācija - Meksika 0:1. Noslēdzies 1. puslaiksFantastisks futbols 1. puslaikā. Kā saka, vienā elpas vilcienā aizritējušas 45 minūtes. Vācija pagaidām nezina, ko likt pretī ātrajiem meksikāņiem. Tieši ātrums ir pārsteidzis Pasaules kausa īpašnieci.
40. min. Moreno kavējas ievadīt bumbu spēlē un saņem par to brīdinājumu.
38. min. Vācijai soda sitiens - Kross izpilda lielisku skitienu, Okoča nedaudz aizskar bumbu, kas pēc tam trāpa pa pārliktni. Vācija lēnām uzņem apgriezienus.
35. min. Vācija - Meksika 0:1Izcils Meksika pretuzbrukums noslēdzas ar vārtu guvumu. Vācija uzbrukumā zaudē bumbu, ātra meksikāņu saspēle, lielā ātrumā uzbrukumam kreisajā malā pieslēdzas Lozano. Viņš ieiet soda laukumā, nomāna Ezilu un skaisti raida bumbu apakšējā stūrī.
27. min. Fantastiskā tempā spēlē abas komandas, praktiski neuzturoties laukuma vidus daļā. Pagaidām meksikāņi aktīvāki, Lajuna sitiens no 20 metriem lido krietni pāri vārtiem.
20. min. Ernandess jeb Čičerito saņem labu piespēli kreisajā malā, bet savu iespēju iznieko. Vācijas uzbrukumā Vernera sitiens pa vidu vārtiem nerada problēmas Meksikas vārtu vīram Očoa.
14. min. Kross duelī pie sava soda laukuma zaudē līdzsvaru un no krīt, paķerot rokās bumbu. Tiesnesis gan nosvilpj par labu Meksikai, jo Kross paņēma bumbu rokās. Amizanta situācija turpinājumā - vācu futbolists pienāca pārāk tuvu tiesnesim, kurš izstiepa abas rokas un aicināja Krosu ievērot distanci.Pēc soda sitiena un centrējuma bumbu tver Noiers.Seko Vācijas uzbrukums, kurā neveiksmīgi pie tālā staba nospēlē meksikāņi. Bumba lido garām stabiņam, par laimi meksikāņiem.
10. min. Aizritējušas tikai 10 minūtes, bet uzbrukumi ir vairāk nekā dažā labā spēlē pirmajās dienās. Ereras sitiens no metriem 20 - Noiers droši tver bumbu.
9. min. Apmēram 23 metrus no vārtiem Vācija pārkāpj noteikumus. Pēc Lajuna sitiena bumba lido pāri vārtiem.
Līdz šim tikai divas valstsvienības spējušas aizstāvēt izcīnīto titulu. Vai Vācijai šogad tas izdosies?https://twitter.com/ESPNStatsInfo/status/1008362824224182272
3. min. Vācijas izlases atbilde. Verners saņēma teicamu piespēli labajā malā, bet viņa sitiens pa zemi lido garām tālajam stabam.
1. min. Jau pirmajā minūtē Meksikai lieliska iespēja, bet Lozano sitienu soda laukumā vācu aizsargi paspēj bloķēt. Sekojošais stūra sitiens rada nelielu haosu Vācijas aizsardzībā, bet Noiers tiek pie bumbas.
Vācija - Meksika. Spēle sākusies
Vēl F grupā kopā ar Vāciju un Meksiku spēlē Zviedrija un Koreja. Populārākais zviedru futbolists Ibrahimovičs šodien spēli skatās klātienē. Viņam nav jāgatavojas rītdienas spēlei, jo viņš nav sastāvā.
Komandas iznākušas laukumā. Skanēs valstu himnas un tad lielais šovs - pati spēle.
Pasaules kausa finālturnīros savā starpā abas komandas tikušās trīs reizes. 1978. gadā grupu turnīrā Vācija uzvarēja ar 6:0, bet pēc 20 gadiem 1/8 finālā vācu futbooisti bija pārāki ar 2:1. 1986. gada finālturnīrā 1/4 finālā abas komandas pamatlaikā cīnījās neizšķirti 0:0, bet pēcspēles sitienu sērijā Vācija bija pārāka ar 4:1.
Pasaules kausa īpašniece Vācijas futbola izlase šodien sāk titula aizstāvēšanu - F grupas mačā "Lužņiku" stadionā Joahima Lēva vadītā komanda tiekas ar Meksiku.Spēles sākums pulksten 18:00.