Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Neimars ar vārtiem un rezultatīvu piespēli ieved Brazīliju ceturtdaļfinālā

Brazīlijas futbola izlase Pasaules kausa izcīņas astotdaļfināla spēlē pirmdien Samāras stadionā ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Meksikas valstsvienību, sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Spēles iesākumā laukumā aktīvāk darbojās Meksikas izlase, kas ar saviem ātrajiem uzbrukumiem radīja problēmas Brazīlijas izlases aizsardzībai. Pirmā puslaika otrajā pusē Brazīlijai jau izdevās pārņemt spēles kontroli, un arvien biežāk spēlē bija jāiesaistās Meksikas vārtsargam Giljermo Očoa.

Otrajā puslaikā Brazīlija izvirzījās vadībā, kad 51. minūtē Neimars iesāka Brazīlijas izlases uzbrukumu, ar papēdi atstāja bumbu Vilianam, kurš iegāja soda laukumā un piespēlēja gar vārtiem. Tajā brīdī veiksmīgi soda laukumā ierāvās arī Neimars, kurš izklupienā raidīja bumbu vārtos. Brazīlija turpināja uzbrukumā darboties veiksmīgāk, tomēr izskaņā Meksikas izlase izmisīgi centās atspēlēties. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Brazīlija aizskrēja pretuzbrukumā, kurā Neimars piespēlēja pirms brīža laukumā nākušajam Robertu Firminu, un viņam atlika ar vienu pieskārienu bumbu ievirzīt vārtos.

Meksikas izlasei tādējādi septīto reizi pēc kārtas Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs noslēdzās astotdaļfinālā. Savukārt Brazīlijas izlase ceturtdaļfinālā spēlēs pret Beļģijas un Japānas pāra uzvarētāju.

Šajā mačā Brazīlijas izlase kļuva par Pasaules kausa izcīņas finālturnīru rezultatīvāko komandu. Visos turnīros kopā Brazīlija tagad guvusi 228 vārtus, apsteidzot līdzšinējo rekordisti Vāciju par diviem "goliem".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā, 1/8 fināls: Brazīlija - Meksika
90+2. min. Guardado pārāk agresīvi runāja ar tiesnesi un tika brīdināts.
90+1. min. Vilians tika nomainīts Brazīlijas izlasē, un viņu nomainīja aizsargs Markinju.
88. min. Brazīlija - Meksika 2:0Meksikas izlase daudz darbojās ar bumbu un mēģināja rezultātu izlīdzināt, bet tad Brazīlija steidza pretuzbrukumā, kurā Neimars piespēlēja garām Giljermo Očoa, un Robertu Firminu ar vienu pieskārienu ieripināja bumbu vārtos.
86. min. Koutinju vietā laukumā Brazīlijas izlasē iznāca Firminu.
80. min.Brazīlijas izlase veica spēlētāju maiņu. Fernandinju iznāca laukumā Paulinju vietā
75. min. Žesuss ar skaistām māņkustībām iesāka Brazīlijas izlases uzbrukumu, bet tad Vilians tika pie bumbas un sita pa vārtiem. Sitiena spēks nebija pietiekami liels.
69. min. Losano iespēlēja bumbu soda laukumā no labās malas, un tā no aizsargiem nonāca pie Guardado. Viņš uzreiz izdarīja sitienu pa vārtiem, bet vēlreiz brazīliešu aizsargi spēlēja precīzi.
68. min. Vilians lielā ātrumā pārskrēja pāri laukumam, viņš piespēlēja Neimaram, kura sitiens vārtu apakšējā stūrī nebija precīzs.
63. min. Vilians iegāja soda laukumā un izdarīja spēcīgu sitienu no labā stūra. Očoa vēlreiz atsita bumbu.
60. min. Brazīlijas izlases spēlētājs Kazemiru nopelnīja brīdinājumu, un viņam nākamais mačs būs jāizlaiž, ja tāds būs. Tad Meksika veica vēl vienu spēlētāja maiņu, Himenesam nomainot Ernandesu.
61. min. Brazīlijas izlases vārtsargs Alisons ar vienu roku pārvirzīja bumbu pāri vārtiem pēc bīstama Meksikas spēlētāja Karlosa Velas sitiena.
59. min. Brazīlijai izdevās uzbrukums labajā flangā, un soda laukuma vidū Paulinju saņēma bumbu, bet Očoa turpināja lielisko sniegumu un atvairīja vēl vienu sitienu.
55. min. Alvaresa vietā Meksikas izlasē laukumā nāca Džonatans dos Santoss.
53. min. Meksikas izlase uzreiz devās atspēlēties un divas reizes saasināja situāciju soda laukumā. Vienā epizodē meksikāņi pieprasīja 11 metru soda sitienu, bet tiesnesis pārliecinoši parādīja, ka viss bija noteikumu robežās.
50. min. Meksikas izlases uzbrucējs Galardo pieslēdzās uzbrukumam un izdarīja tālsitienu pāri vārtiem.
51. min. Brazīlija - Meksika 1:0Neimars iesāka Brazīlijas izlases uzbrukumu, ar papēdi atstāja bumbu Vilianam, kurš iegāja soda laukumā un piespēlēja gar vārtiem. Veiksmīgi soda laukumā ierāvās Neimars, kurš izklupienā raidīja bumbu vārtos.  https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013802391714623489
48. min. Brazīlija apņēmīgi iesāka puslaiku. Koutinju pēc ātras stūra sitiena izspēles pats iegāja soda laukumā un izdarīja bīstamu sitienu, kuru atvairīja Očoa.
Meksikas izlase puslaika pārtraukumā veica spēlētāju maiņu, un pieredzējušā Markesa vietā nāca Lajuns.
Sācies 2. puslaiks!
43. min. Filipe Luišs klupināja Karlosu Velu, tādējādi apturot Meksikas ātro uzbrukumu. Luišam par to brīdinājums.
40. min. Neimars izpildīja tiešo brīvsitienu, tēmējot tuvējā vārtu stūrī, bet viņa sitiens lidoja pāri vārtiem.
38. min. Aizvadītajās minūtēs spēle vairāk ritēja Meksikas laukuma pusē. Alvaress rupji pārkāpa noteikumus pret Neimaru, un tiesnesis viņam parādīja dzelteno kartīti.
33. min. Gabriels Žesuss izdarīja ļoti bīstamu sitienu pa vārtiem, bet Očoa atkal atvairīja sitienu. Tam sekoja vēl viens brazīliešu mēģinājums gūt vārtus, bet šoreiz aizsargs nospēlēja precīzi.
26. min Neimars ar brīvsitienu iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Očoa bumbu aizsita tieši Žesusam virsū. Uzbrucēja sitiens netika cauri spēlētāju burzmai.
25. min. Brazīlijas izlases uzbrukumā Neimars iegāja soda laukumā pa kreiso malu un izdarīja sitienu no tuvas distances, bet Očoa viņam izgāja pretī un ar roku atvairīja sitienu.
22. min. Meksikai šajā mača sākumā izdevās labi uzbrukumi no kreisās malas. Arī šoreiz Karloss Vela no kreisā flanga piespēlēja Erreram, kurš nesita uzreiz, bet mēģināja apspēlēt pretiniekus. Pēc pāris māņkustībām viņa sitiens tika bloķēts.
18. min. Pēc Brazīlijas izlases neveiksmīgi izspēlētas standartsituācijas Guardado devās uzbrukumā, kur piespēlēja Losano. Viņš izdarīja sitienu, bet Filipe Luišs bloķēja sitienu.
15. min. Vēl viens Meksikas ātrais uzbrukums, kurā Losano ieraudzīja Ernandesu otrā malā, bet neprecīzi piespēlēja. Ja viss būtu izdevies, tad Ernandesam būtu brīvs sitiens pa vārtiem.
13. min. Meksikas uzbrucējam Ereram neizdevās tikt pie bumbas, jo tā viņam pārlēca pāri. Meksikāņi mača sākumā darbojas ļoti aktīvi.
9. min. Meksikas izlase vēlreiz radīja bīstamu momentu soda laukumā pēc stūra sitiena izspēles. Brazīlijas vārtsargs Alisons nospēlēja nedroši, bet Ernandesam neizdevās atkārtots sitiens no tuvas distances. Tiesa, Ernandess tāpat bija aizmugurē.
5. min. Brazīlija izcīnīja bumbu Meksikas laukuma pusē, un Neimars izdarīja tālu un spēcīgu sitienu, kas vārtsargam Očoa sagādāja problēmas, tomēr viņš atsita.
2. min. Meksika uzreiz devās uzbrukumā, kur Guardado izdarīja piespēli gar vārtiem, bet Ernandesa sitienu bloķēja Miranda.
Brazīlijas izlasei šajā mačā nevarēs palīdzēs viens no vadošajiem spēlētājiem Marselu. Viņa vietu sastāvā ieņems Filipe Luišs. Savukārt Meksikas izlases pamatsastāvā dosies Rafaels Markess, ieņemot divas dzeltenās kartītes nopelnījušā Moreno vietu.
Pasaules kausa izcīņas astotdaļfināla spēlē Samārā pirmdien spēkojas Brazīlijas un Meksikas valstsvienības. Brazīlija jau pirms turnīra tika uzskatīta par viena no galvenajām favorītēm, tomēr laukumā spožu sniegumu tai vēl nav izdevies parādīt. E grupā izdevās izcīnīt pirmo vietu ar septiņiem punktiem, bet Meksika F grupā ierindojās otrajā vietā, pieveicot arī pagājušā turnīra čempioni Vāciju.