Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Nigērijas izlase ar diviem Musas meistarstiķiem pārspēj Islandi

Pasaules kausa izcīņas D grupas otrās kārtas spēlē Volgogradā piektdien Nigērijas valstsvienība ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Islandes izlasi, sarežģījot situāciju apakšgrupas kopvērtējumā.

Abus vārtus Nigērijas izlasē guva Ahmeds Musa. Vispirms viņš pēc Oghenekaro Etebo piespēles lieliski apstrādāja bumbu un raidīja to vārtos, bet 75. minūtē Musa pēc tālas piespēles apsteidza aizsargu, apspēlēja vārtsargu Hannesu Kaldersonu un pēc pauzes raidīja bumbu vārtos, dubultojot savas komandas pārsvaru.

Savukārt 82. minūtē Islandes izlases līderis Gilfi Sigurdsons nerealizēja 11 metru soda sitienu. Arī šī "pendele" tika piešķirta pēc video atkārtojuma izskatīšanas, kad noteikumus pārkāpa Tairons Ebuehi.

Nigērija pirmajā puslaikā daudz spēlēja ar bumbu, tomēr sitienus pa vārtiem tā arī neizdarīja. Savukārt Islande pirmajā puslaikā izveidoja asus pretuzbrukumus, bet trāpīt vārtos neizdevās. Otrajā puslaikā Nigērija sāka aktīvāk virzīties uz vārtiem, kas arī deva rezultātu.

D grupas kopvērtējumā pēc divām spēlēm līderpozīcijā ar sešiem punktiem ir Horvātija, kas jau nodrošinājusi sev vietu nākamajā kārtā. Nigērijai ir trīs punkti, bet Islandei un Argentīnai ir pa vienam punktam. Pēdējā spēļu kārtā Islande spēkosies ar Horvātiju, bet Argentīna – ar Nigēriju.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēle noslēgusies!
90+5. min. Džons Obi Mikels nedaudz patēloja rokas savainojuma nopietnību, pavilcinot laiku un pietuvinot savu komandu tuvāk uzvarai.
90. min. Nigērijas izlases spēlētājs Etebo noslēdza šo spēli, bet viņu nomainīja Ivobi.
88. min. Skulasons izpildīja negaidītu piespēli ar pēdas ārmalu, un Finbogasons izpildīja sitienu no asa leņķa ar kreiso kāju. Vārtsargu pārspēt neizdevās.
87. min. Skulasons iznāca laukumā komandas kapteiņa Gunarsona vietā.
85. min. Iheanačo atstāja laukumu Nigērijas izlasē, bet Ihgalo iznāca viņa vietā.
82. min. Islande nerealizēja  11 metru soda sitienu.Gilfi Sigurdsons izpildīja 11 metru soda sitienu, bet viņš raidīja bumbu pāri vārtiem.
80. min. 11. metru soda sitiens uz Nigērijas vārtiem. Ebuehi nogāza Islandes futbolistu soda laukumā, bet tiesnesis uzreiz nepiešķīra 11 metru soda sitienu. Ar viņu sazinājās video tiesneši, un pēc atkārtojuma izskatīšanas "pendele" tomēr tika piespriesta.
74. min. Ahmeds Musa gandrīz guva savus otros vārtus, no soda laukuma līnijas izpildot griezto sitienu, kas trāpīja pa vārtu pārliktni.
75. min. Nigērija - Islande 2:0Ahmeds Musa pēc tālas piespēles no aizsardzības zonas ieguva bumbu, apsteidza aizsargu, apspēlēja vārtsargu Hannesu Kaldersonu un pēc pauzes raidīja bumbu vārtos, dubultojot savas komandas pārsvaru.
71. min.Islande veic vēl vienu maiņu - Bodvarsona vietā laukumā devās Sigurdarsons
68. min. Bjarnasons kontrolēja bumbu un skrēja tuvāk vārtiem, bet tad izdarīja neprecīzu sitienu.
66. min. Nigērijai vēl viens moments uzbrukumā, kad Mozess spēcīgi sita tuvējā vārtu augšējā stūrī, bet bumba lidoja garām vārtiem.
65. min.Ragnars Sigurdsons tomēr tiek nomainīts, viņa vietu ieņemot Ingasonam.
63. min. Nigērijas futbolisti otrajā puslaikā spēlē agresīvāk un ar lielāku virzību uz vārtiem. Tad Islande ieguva standartsituāciju, bet centrējumu soda laukumā pārvēra Nigērijas vārtsargs.
57. min. Ndidi izpildīja tālsitienu, un bumba pēc rikošeta nedaudz mainīja lidojuma virzienu. Islandes vārtsargs Haldorsons noreaģēja un glāba savu komandu.
Musa pēc gūtajiem vārtiem, skrienot svinēt vārtu guvumu, nejauši ar ceļgalu iesita zemē guļošajam Ragnaram Sigurdsonam pa pakausi. Viņam pārsista galva un pamatīga asiņošana. Spēlētājam uzlika apspēju, un viņš varēja turpināt spēli.
49. min. Nigērija - Islande 1:0Nigērija pēc Islandes neveiksmīgā stūra sitiena devās ātrajā pretuzbrukumā pa labo malu. Tur Oghenekaro Etebo izdarīja piespēli soda laukumā, kur Ahmeds Musa lieliski apstrādāja bumbu un raidīja to vārtos.https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1010194044448886784
46. min. Nigērija ātri devās uzbrukumā un sitienu ārpus soda laukuma izdarīja Etobo. Tas bija pirmais sitiens Nigērijas izlases izpildījumā šajā mačā.
Sācies 2. puslaiks. Nigērijas puslaika sākumā veica spēlētāja maiņu, un Idovu vietā iznāca Ebuehi.
Lai arī Nigērijai ir lielāka bumbas kontrole, tā ne reizi nav izdarījusi sitienu pa vārtiem. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1010189628379422720
45+2 min. Kārtējā standartsituācija, šoreiz stūra sitiens, Islandei deva iespēju gūt vārtus, bet Bodvarsons ar galvu netrāpīja tālajā vārtu stūrī.
45. min. Islande lieliski iespēlēja bumbu soda laukumā no netiešā brīvsitiena, un Finbogasons ar gurnu raidīja bumbu gar vārtu stabu. Islande turpināja savu aktīvo sniegumu.
44. min.Nigērijas izlases spēlētājs Idovu asi nospēlēja aizsardzībā, apturot islandiešu centienus doties uz priekšu, un nopelnīja brīdinājumu.
41. min. Bjarnasons pēc tālas piespēles ieguva bumbu soda laukumā, bet viņš bija pārāk asā leņķī, lai sistu pa vārtiem. Savukārt viņa piespēli neviens neieguva.
34. min. Islande atkal tika pie uzbrukuma un radās bīstama situācija pie Nigērijas vārtiem. Soda laukumā Seversons krita, taču nigēriešu aizsargs nospēlēja precīzi. Mirkli vēlāk Bjarnasons sita garām vārtiem.
33. min. Laukumā rit sīva cīņa, bet vārtu gūšanas iespēju nav daudz. Nigērijai bija standartsituācija tālu no vārtiem, bet tā palika neizmantota.
20. min. Nigērijai neizdevās radīt saasinājumus uzbrukumos. Tiklīdz Islande tiek pie pretinieku soda laukuma, tā rodas vārtu gūšanas iespējas. Islandieši labi izmanto tālus iemetienus pēc autiem, kā arī stūra sitieni palīdz radīt veidot momentus. Spēlē nācās iesaistīties arī Uzoho.
13. min. Nigērija mača turpinājumā vairāk darbojās ar bumbu. Šajās minūtēs nigērieši kļūdas nepieļāva, kas arī Islandei nedeva iespējas uzbrukt.
5. min.Islande atkal parādīja, ka prot ātri pāriet no aizsardzības uzbrukumā, un Finbogasons piespēlēja Sigurdsonam, kuram neizdevās pārāk spēcīgs sitiens.
3. min. Islandes futbolisti jau spēles sākumā ieguva ļoti bīstamu standartsituāciju, un Sigurdsona sitienu vārtu augšējā stūrī atvairīja Nigērijas vārtsargs Uzoho.
Savukārt Nigērijai šajā mačā centīsies tikt pie pirmajiem punktiem, jo pirmajā mačā neizdevās parādīt pārāk veiksmīgu spēli pret Horvātiju. http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/horvatijas-futbolisti-drosi-uzvar-nigeriju.d?id=50132174
Islande turnīra pirmajā mačā turpināja pierādīt, ka tā iederas pasaules futbola elitē. http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/islandes-futbolisti-pasaules-kausa-debija-atnem-punktus-specigajai-argentinai.d?id=50131518
Pasaules kausa izcīņas D apakšgrupā situācija šobrīd ir visai neparasta, jo pēc divām spēlēm Argentīnas izlase ieguvusi tikai vienu punktu. Islandei mačā pret Nigēriju ir iespēja samazināt argentīniešu izredzes sasniegt izslēgšanas spēles.