Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Ronaldu 'hat trick' izdaiļo fantastisko Portugāles un Spānijas dueli

2018. gada Pasaules kausa finālturnīra spēlē piektdien, 15. jūnijā, fantastiskā un aizraujošā B grupas duelī Sočos neizšķirti 3:3 savā starpā cīnījās Spānijas un Portugāles futbola izlases, bet ar "hat trick" izcēlās portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu.

Ronaldu tādējādi kļuvis par 51. "hat trick" autoru Pasaules kausa finālturnīru vēsturē. Tāpat Ronaldu tagad ir tikai ceturtais futbolists, kurš guvis vārtus četros Pasaules kausa finālturnīrus, bet vispār portugāļu zvaigzne guvis vismaz vienus vārtus jau astoņos lielajos turnīros pēc kārtas - Eiropas čempionāta un Pasaules kausa finālturnīros.

Aizraujošajā duelī Ronaldu savus pirmos vārtus guva jau mača ceturtajā minūtē, kad realizēja "pendeli", ko tiesneši piešķīra par viņa nogāšanu. 24. minūtē Djegu Košta ar precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī izlīdzināja rezultātu, bet pirmā puslaika izskaņā Ronaldu guva otros vārtus, kad kļūmi Spānijas vārtos pieļāva Davids de Hea.

Otrajā puslaikā 55. minūtē Košta guva savus otros vārtus, bet jau pēc trīs minūtēm Načo, kurš spēles sākumā tieši pārkāpa noteikumus pret Ronaldu, ar fantastisku tālsitienu panāca 3:2 spāņu labā. Portugāle turpinājumā reti tika pie bumbas, spāņiem prasmīgi pieturot bumbu un nekļūdīgi saspēlējoties. Tomēr mača izskaņā spāņi pārkāpa noteikumus soda laukuma tuvumā pret Ronaldu, kurš savu iespēju izmantoja, - ar teicami izpildītu soda sitienu portugāļu zvaigzne izlīdzināja rezultātu.

Pēc pirmās kārtas spēlēm B grupā Spānija un Portugāl dala otro vietu, bet līdere ir Irāna, kas citā šīs grupas mačā ar 1:0 pieveica Maroku. 20. jūnijā otrās kārtas mačos šajā grupā Portugāle tiksies ar Maroku, bet Spānijai būs jāspēkojas ar Irānu.

Portāls "Delfi" piedāvāja Portugāles un Spānijas spēles teksta tiešraidi.

Portugāle - Spānija 3:3. Spēle noslēgusies
Žao Mariu ielauzās spāņu soda laukumā, noguldīja vienu spāņu aizsargu, bet sitienu bloķē. Tad iespēja arī Ronaldu.
2. puslaika kompensācija - 4 minūtes
88. min. Portugāle - Spānija 3:3.Spānijas soda laukuma tuvumā nogāž Ronaldu. Pats "cietējs" izpildīja soda sitienu un perfekti! Ronaldu gūst "hat trick"
86.min. Spānijai pēdējā maiņa - Davida Silvas vietā nāk Lukass Vaskess.
Spānijas futbolisti perfekti saspēlējas un neļauj pretiniekiem tikt pie bumbas, lai viņi varētu sākt veidot savus uzbrukumus.
80. min. Portugālei trešā maiņa - Andrē Silva nāk laukumā Gedeša vietā
Līdzīgi kā Soču olimpiskajās spēlēs, arī šajā spēlē Sočos vietējiem līdzjutējiem interesē tikai Krievija. Ik pa laikam tribīnēs skaļi dzirdams "Rossija, Rossija", nevis kādas spēles dalībnieces valsts saukšana.
77. min. Spānijai maiņa - divu vārtu autora Koštas vietā nāk Jagu Aspass.
69. min. Portugālei maiņa - Silvas vietā iznāk Kvarešma. Savukārt Spānijas izlasē Injestas vietā iznāk Tjagu.
68. min. Portugālei pirmā maiņa - Brunu Fernandeša vietā iznāk Žao Mariu.
58. min. Portugāle - Spānija 2:3Un Spānija pirmo reizi spēlē izvirzās vadībā! Spāņiem uzbrukums ne visai sekmējās, bet bumba pie soda laukuma līnijas atleca uz kājas Načo, kurš skaisti gūst vārtus!
55. min. Portugāle - Spānija 2:2Pēc mierīga puslaika sākuma pirmā atdzīvojas Spānija. Portugāļi pārkāpa noteikumus pret Injestu, sekoja piespēle soda laukumā, kur Buskets ar galvu nometa bumbu Koštam, kurš ir precīzs.
Portugāle - Spānija 2:1. Sākas 2. puslaiks
Portugāle - Spānija 2:1. Noslēdzies 1. puslaiks
43. min. Spāņi turpina "apšaudīt" Rui Koštas vārtus. Bet ne pārāk bīstami
44. min. Portugāle - Spānija 2:1Rupju kļūdu pieļauj viens no pasaules šī brīža labākajiem vārtsargiem de Hea. Ronaldu izdarīja ne pārāk bīstamu un spēcīgu sitienu no soda laukuma līnijas, bet de Hea ielaiž bumbu vārtos, to nenofiksējot rokās.
35. min. Spānija pilnībā pārņēmusi iniciatīvu. Pēc Injestas sitiena bumba lēnām aizripo lēnām garām tālajam vārtu stabam.
26. min. Un Portugāli tikai veiksme glābj no vēl viena vārtu zaudējuma. Bumba atlec pie Isko, kura "šāviens" trāpa pa pārliktni. Bumba piezemējas uz līnijas, nevs aiz tās.
28. min. Portugālei pirmais brīdinājums - to saņem Brunu Fernandešs.Silva izpildīja soda sitienu ar kreiso kāju, bet bumba trāpa sieniņā.
24. min. Portugāle - Spānija 1:1Fantastiski tāla un precīza piespēle, gaisa duelī pie bumbas tiek Djegu Košta, viņš labi pietur bumbu, noliek to uz labās kājas un precīzi sit apakšējā stūrī
21. min. Silva iegāja soda laukumā, atdeva piespēli, bet portugāļiem izdodas apturēt uzbrukumu. Seko ļoti bīstams un ātrus Portugāles pretuzbrukums, bet to spāņiem ar lielām grūtībām izdodas apturēt un atgūt bumbu.
17. min. Brīdinājumu saņem Serhio Buskets, bet Portugālei bīstams soda sitiens.Ronaldu izdomā sists pa vārtiem, bet trāpa sieniņā nokdaunējot vienu no spāņiem.
10. min. Spānijai iespēja. Silva sita no metriem 13, bet paslīdēja kāja un bumba lido garām vārtiem
Ronaldu ar šo vārtu guvumu ir iekļuvis Pasaules kausa finālturnīru vēsturē. Līdz šim tikai trim futbolistiem bija izdevies gūt vārtus četros finālturnīros - Uvem Zēleram, Pelē un Miroslavam Klozem. Tagad šajā pulciņā ir četri futbolisti. Tomēr Ronaldu ir unikālāks par šiem futbolistiem - viņš guvis vārtus arī četros Eiropas čempionāta finālturnīros. Līdz ar to viņš izcēlies astoņos (!!!) lielajos turnīros pēc kārtas. Fantastisks sasniegums!
4. min. Portugāle - Spānija 1:0Ronaldu aukstasinīgi realizē "pendeli", sitot spēcīgi labajā vārtu pusē. De Hea leca uz kreiso pusi
3. min. Portugālei 11 metru soda sitiensRonaldu pēc māņu kustības ieiet spāņu soda laukumā un tiek nogāzts. Tiesnesis bez minstināšanās norāda uz 11 metru sida sitiena punktuInteresanti, ka pārkāpumu pret Ronaldu veica viņa komandas biedrs "Real Madrid" rindās Načo.
Portugāle - Spānija. Spēle sākusies
Pirms stundas vienā no pasaules dārgākajiem stadioniem Sanktpēterburgā noslēdzās pirmā B grupas spēle. Diezgan negaidīts pavērsiens burtiski pēdējās sekundēshttp://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/iranas-futbolisti-otro-reizi-vesture-uzvar-pasaules-kausa-finalturniru-speles.d?id=50131030
Ja pirms nedēļas vēl futbola pasaules gaidīja un runāja par šī dueļa sportisko pusi, tad pēdējās dienās runas ir par citu tēmu. Spāņiem tikai dažas dienas pirms pirmās spēles nomainīts treneris...http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/spanija-parsteidzosi-pirms-pasaules-kausa-atlaiz-galveno-treneri-lopetegi.d?id=50121605
2018. gada Pasaules kausa otrā spēļu diena noslēdzas ar, iespējams, spožāko un pasaulē gaidītāko priekšsacīkšu dueli - Spānija pret Portugāli. Spēles sākums pulksten 21:00.