2018. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra pirmās kārtas pēdējā spēlē H grupā otrdien, 19. jūnijā, Senegālas futbola izlase Maskavā ar 2:1 (1:0) pieveica Polijas valstsvienību ar Robertu Levandovski priekšgalā.

Senegālai uzvaru nodrošināja divas poļu neveiksmes. Spēles 37. minūtē pēc Idrisa Gijē sitiena bumba trāpīja pa Tjagu Cioneka kāju un ielidoja vārtos. Savukārt 60. minūtē, saņemot atļauju no soģiem atgriezties laukumā pēc palīdzības sniegšanas, Mbaje Njangs izmantoja nelielu apjukumu pretinieku aizsardzības rindās un raidīja bumbu tukšos vārtos.

Polijai vienīgos vārtus 86. minūtē guva Gžegožs Krihovjaks, būdams precīzs pēc sitiena ar galvu.

pēles ievadā iniciatīvu uzņēmās par šī dueļa favorīti uzskatītā Polijas izlase, kamēr senegālieši izmantoja pretuzbrukumu taktiku. Tiesa, pirmajās minūtēs komandas neizcēlās ar bīstamām vārtu gūšanas iespējām, tomēr rezultātu 37.minūtē atklāja tieši senegālieši - šīs komandas pretuzbrukumā pēc sitiena bumba atsitās pret Cjoneku un nonāca vārtos.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu Senegālas valstsvienības vadību, turklāt jau piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma poļu lielākajai zvaigznei Robertam Levandovskim, kuram šis bija debijas mačs Pasaules kausā, bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu. Tiesa, viņa izpildīto brīvsitienu meistarīgi atvairīja Senegālas vārtsargs Kadims N'Diajē.

Otrajā puslaikā Polijai piederēja vēl lielāka bumbas kontrole, tomēr tā vietā nācās bumbu saņemt savos vārtos - poļu futbolists Gžegožs Krihovjaks ļoti neapdomīgi piespēlēja bumbu uz savu vārtu pusi, to pārtverot Niangam, kurš apspēlēja pretinieku vārtsargu Vojcehu Ščensniju un raidīja spēles galveno priekšmetu pilnīgi tukšos vārtos, 60.minūtē panākdams jau 2:0. Zīmīgi, ka tikai mirkli pirms tam Niangs pēc sadursmes ar pretinieku bija atgriezies laukumā, un, visticamāk, Polijas futbolisti viņu vienkārši nepamanīja.

Pamatlaika beigās Polijai piederēja nospiedošs pārsvars, tomēr Senegālas valstsvienība aizsargājās ļoti organizēti, neļaujot pretiniekiem tikt pie labām vārtu gūšanas iespējām. Tiesa, Polijas izlase savu panāca, kad pēc tāla centrējuma vārtus ar galvu 86.minūtē guva Krihovjaks, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Noslēdzošajās minūtēs poļi uzturēja spiedienu uz pretinieku vārtiem, tomēr senegālieši spēlēja gudri, noturot svarīgus trīs punktus.

$duelID=1047;$eventID=21;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.