Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Spānijas izlase ar milzu grūtībām pārspēj Irānu

Pirmo uzvaru 2018. gada Pasaules kausa izcīņas B grupā trešdien izcīnīja Spānijas izlase, kas ar rezultātu 1:0 (0:0) ar lielām grūtībām pārvarēja Irānas pretestību.

Vienīgos vārtus Spānijas izlases labā 54. minūte guva Djego Kosta, kuram šajā epizodē ļoti paveicās. Aizsargs sita bumbu prom no soda laukuma, bet tā trāpīja Kostam pa ceļgalu un ielidoja vārtos.

Spānijas valstsvienība pēc šī mača nav zaudējusi 22 spēlēs pēc kārtas, kas ir jauns šīs komandas rekords.

B grupā situācija pēc divām spēlēm ir ļoti interesanta, jo pa četriem punktiem ir Spānijai un Portugālei, turklāt abām komandām ir vienāda gūto un zaudēto vārtu attiecība. Irānai ir trīs punkti, bet Maroka joprojām ir bez punktiem. Pēdējā kārtā Spānijas tiksies ar Maroku, bet Portugāle ar Irānu.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēle statistika:
90+2. min. Omids Ebrahimi centās apturēt Rodrigo, tomēr viņš to izdarīja ar neatļautiem paņēmieniem. Par to viņam brīdinājums.
89. min. Vienīgo vārtu autoru Kostu nomaina cits uzbrucējs Rodrigo.
86. min.Irānas izlasē maiņa - laukumu atstāja Amiri, bet Godoss iznāca viņa vietā.
82. min. Vēl viena nerealizēta iespēja Irānas izlasei, kad Amiri skaisti apspēlēja Pikē un piespēlēja soda laukumā, bet tur no ļoti tuvas distances pāri vārtiem ar galvu situ Taremi. Irāna pēc ielaistajiem vārtiem laukumā darbojas daudz skatāmāk.
79. min. Irānas izlasē brīdinājumu nopelnīja Amiri. Tad Vaskesa vietā laukumā Spānijas izlasē iznāca Asensio.
76. min. Džahanbakšs lieliski piespēlēja bumbu soda laukumā, kur pēc tās skrēja Taremi. Viņam lēcienā tomēr neizdevās aizsniegties līdz bumbai.
75. min. Irānas izlasē laukumā dodas Alireza Džahanbakšs, kurš bija Nīderlandes čempionāta rezultatīvākais spēlētājs. Viņš nomainīja Ansarifardu.
71. min. Injesta Spānijas izlasē tika nomainīts pret Koki.
70. min. Spānija izspēlē stūra sitienu, Ramoss izdarīja sitienu pa vārtiem, Pikē dežūrēja pie vārtu līnijas un mēģināja bumbu ievirzīt vārtos, bet tur irāņu aizsargs uz vārtu līnijas apturēja bumbu.
68. min.Injesta skaisti ierāvās Irānas soda laukumā, viņš pie laukuma gala līnijas mēģināja piespēlēt Vaskezam, bet neveiksmīgi. Tad Irānas izlasē Hadži Safi atstāja laukumu Irānas izlasē, bet laukumā nāca Mohamadi.
61. min. Irānai neieskaita vārtusIrānas futbolisti izspēlēja standartsituāciju, pēc kura Saeids Ezatolahi sita bumbu vārtos. Tomēr šajā epizodē vārti tika gūti aizmugures stāvoklī. Galvenais tiesnesi sazinājās ar video tiesnesi, un "gols" netika ieskaitīts.
60. min. Abas komandas saasināja situāciju vārtu priekšā, bet Mehdi Taremi lēca augstāk par Karvahalu un ar galvu izdarīja sitienu garām vārtiem.
57. min. Irānas futbolisti uzreiz sāka aktīvāk darboties uzbrukumā, bet de Hea savāca iespēlētās bumbas soda laukumā.
53. min. Irāna ievadīja bumbu spēlē no sāna līnijas, bumba nonāca pie Karima Ansarifarda, kurš spēcīgi sita. Viņam pietrūka pavisam nedaudz, bumbai lidojot gar pašu vārtu stabu.
54. min. Irāna - Spānija 0:1Davids Silva piespēlēja Djego Kostam, kurš mēģināja apspēlēt divus aizsargus. Irānis Sardars Azmuns sita bumbu prom no soda laukuma, bet trāpīja Kostam pa ceļgalu, un no Spānijas izlases uzbrucēja bumba lidoja vārtos.
50. min. Irānas vārtsargs Alireza Beiranvands skaistā lēcienā glāba savu komandu no vārtu zaudējuma, kad Buskets izdarīja tālu sitienu.
49. min.Spāņi labi izspēlēja stūra sitienu - Pikē ar galvu pameta bumbu Silvam, bet bumbu aizsargs apturēja tieši pirms vārtiem.
Sācies 2. puslaiks.
Statistika pierāda, kurš ir pārāks laukumā. Isko un Serhio Ramoss izpildījuši vairāk precīzu piespēļu nekā visa Irānas izlase. https://twitter.com/OptaJoe/status/1009509559562620928
45+1. min. Atkal uzbrukuma smailē bija Silva, tomēr irānis atkal gūlās priekšā bumbai. Šī bija labākā iespēja gūt vārtus Spānijai.
42. min. Spānijas futbolisti turpina meklēt laimi no tuvas distances, un Silva saņēma bumbu, bet viņa sitiena ceļā krita divi irāņi.
37. min.Irānas izlasei izdevās pāris labas epizodes uzbrukumā, kad bumba soda laukumā tika nogādāta ar iemetienu no sāna līnijas un ar centrējumu, bet spāņi situāciju kontrolēja. Tad Irānas izlases kapteinis Esans Hadži Safi sadūrās ar komandas biedru soda laukumā, gūstot sāpīgu sasitumu.
30. min.Spānijas izlases uzbrukumā bumba tika iespēlēta soda laukuma vidū, kur Silva lēcienā atmuguriski sita pa vārtiem, taču viņš bija neprecīzs.
27. min. Irānas futbolistiem nākas piespiesties ar vien tuvāk saviem vārtiem. Taremi lēcienā atmuguriski aizsita bumbu prom no soda laukuma pēc kārtējā Spānijas izlases uzbrukuma.
24. min. Spānija turpināja dominēt laukumā, bet tad pret Busketsu tika pārkāpti noteikumi. Tiešo brīvsitienu no 27 metriem izpildīja Davids Silva, bet bumba lidoja virsū vārtsargam.
14. min. Irānas futbolists, tiklīdz ieguva brīvu vietu sitienam, mēģināja pārspēt de Hea, tomēr bumba lidoja garām vārtiem.
13. min. Irānas izlases spēlētāji ļoti aktīvi grib diskutēt ar galveno tiesnesi, kurš jau izskatās nedaudz aizkaitināts par to. Spānija aizvadītajās minūtēs divas reizes, izpildot brīvsitienu, centrēja bumbu soda laukumā, bet nevienam neizdevās līdz tai aizsniegties.
6. min. Irānas uzbrukumā Amiri bija ļoti aktīvs. Lai arī sitiens neizdevās, viņš laukuma stūrī nopelnīja savai komandai standartsituāciju, bet no tā momentu izveidot neizdevās.
4. min. Spānija mača sākumā darbojās ļoti pārliecinoši un divas reizes iespēlēja bumbu soda laumā. Karvahals izdarīja sitienu, bet bumba lidoja ļoti neprecīzi.
Spānijas izlase turnīru iesāka ar fantastisku spēli pret Portugāli, kurā abas komandas cīnījās neizšķirti. http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/ronaldu-hat-trick-izdailo-fantastisko-portugales-un-spanijas-dueli.d?id=50131108
Pasaules kausa izcīņa turpinās ar B grupas otrās kārtas spēli starp Irānas un Spānijas izlasēm. Spāņi lūkos gūt pirmo uzvaru turnīrā, bet Irāna grib papildināt savu punktu skaitu un šokēt futbola pasauli.