Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Šveices futbolisti aptur Neimaru un Brazīliju

2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā svētdien, 17. jūnijā, E grupas spēlē Rostovā pie Donas viena no favorītēm Brazīlija cīnījās neizšķirti 1:1 ar Šveici.

Šveiciešiem tādējādi izdevās pārtraukt veiksmīgo pretinieku sēriju - Brazīlijas izlase deviņus finālturnīrus pēc kārtas bija uzvarējusi savā pirmajā spēlē.

Līdz ar to pirmajās spēļu dienās pārtrūkušas trīs lielvalstu uzvaru sērijas Pasaules kausa pirmajos mačos. Pirms tam ilgstošas uzvaras Pasaules kausa ievadā bija arī Vācijai un Argentīnai, bet tām veiksme beidzās pirmajās spēlēs Krievijā, tāpat kā tagad Brazīlijai.

E apakšgrupas mačā vārtus Brazīlijas izlases labā guva Filipe Kutinju, kamēr šveiciešiem vienīgo reizi izcēlās Stīvens Cūbers.

Arī šī spēle sākās aktīvā futbolā, bet jau no mača sākuma brazīliešu centās iegūt iniciatīvu un radīt spiedienu uz Šveices valstsvienības vārtiem. Pēc spēlētām desmit minūtēm teicamu izdevību neizmantoja Paulinju, kurš sita no tuvas distances.

Cīņas ievadā Brazīlija diktēja spēles toni, kas ļāva atklāt rezultātu - 20. minūtē ļoti precīzu tālsitienu, pamatīgu iegriežot bumbu, izpildīja Kutinju, raidot spēles galveno instrumentu vārtos. Pēc šāda notikumu pavērsiena spēles gaita kļuva nedaudz mierīgāka, bet pirmo puslaiku ar 1:0 vadībā noslēdza Brazīlija.

Jau ar otrā puslaika sākumu Šveices valstsvienība metās uzbrukumā, kas diezgan ātri vainagojās panākumiem - 50.minūtē pēc stūra sitiena vārtus ar galvu guva Cūbers. Turpinājumā šveicieši gan noplaka un vairs tik ļoti nemetās uz brazīliešu vārtiem.

Spēles izskaņā cīņa bija izlīdzinājusies, bet vairāk vārtus centās iekarot Brazīlijai. Vairākas reizes uzbrukuma smailē nonāca brazīliešu lielākā zvaigzne Neimars, pret kuru gan itin bieži tika pārkāpti noteikumi. Tāpat aktīvs pēc nākšanas laukumā uz maiņu bija Robērtu Firminu, taču pāris viņa sitieni lidoja mērķim secen.

Pašās spēles beigās pāris reizes teicami vārtos nospēlēja Šveices vārtsargs Jans Zommers, kurš atvairīja bīstamus pretinieku sitienus, bet jau kompensācijas laikā draudīgu sitienu veica brazīlietis Miranda, bumbai lidojot tikai nedaudz garām šveiciešu vārtiem. Kompensācijas laika noslēgumā tiešo brīvsitienu vēl izpildīja Neimars, taču brazīliešu uzbrukums bija nesekmīgs, Šveices futbolistam Fabianam Šēram atsitot bumbu, kas lidoja vārtos.

PK futbolā: Brazīlija - Šveice
Brazīlija - Šveice 1:1. Spēle noslēgusiesNeimars izlēma centrēt, bet Šveici glāba pēc tam aizsargs
90+4 min. Neimaru vienreiz nogāž laukuma vidū, tad jau tuvāk Šveices soda laukumam. Iespējams, pēdējā brazīļu iespēja izraut uzvaru.
90+1 min. Šveicei paveicas kompensācijas laikā...Pēc stūra sitiena bumba atleca pie Mirandas, kurš sita spēcīgi. Bumba aizlido nedaudz garām vārtu stabam, bet Zommers pat nepakustējās un nebūtu glābis komandu.
90. min. Neimara izpildīja soda sitienu. Centrējums, ar galvu sita Silva, bet Zommers atvaira un glābj Šveici.
88. min. Pēc centrējuma Neimars ar galvu pirmais tiek pie bumbas, bet sitiens ne pārāk spēcīgs un vārtiem pa vidu. Zommers viegli tver bumbu.
87. min. Šveicei trešā maiņa - kapteiņa Lihštenera vietā iznāk Langs.
80. min. Šveicei maiņa - Seferoviča vietā iznāk Embolo.
79. min. Brazīlijai trešā maiņa - Žesusa vietā iznāk Firminu.
78. min. Ar Neimara tālsitienu viegli galā tiek šveiciešu vārtsargs Zommers.
74. min. Šveices soda laukumā krīt Žesus, tomēr tiesneša svilpe klusē.
70. min. Šveicei maiņa - Behrami guvis nelielu savainojumu un viņa vietā iznāk Zakaria.
68. min. Behrami saņem "plāksteri" par pārkāpumu pret Neimaru. Brazīliešu zvaigzne šodien daudz cieš dueļos.
67. min. Brazīliešiem stūra sitiens, tad uzbrukuma "otrais vilnis", bet nesekmīgs.Seko otrā maiņa dienvidamerikāņiem - Paulinju vietā iznāk Augustu.
65. min. Fabians Šārs, tikai turot aiz biksēm un krekla, aptur Neimaru. Protams, dzeltenā kartīte šveicietim
59. min. Pirmā maiņa Brazīlijai. Nelileu savainojumu guvušā Kasemiru vietā iznāk Fernandinju.
58. min. Kutinju divi spēcīgi sitieni, bet abi tiek bloķēti. Tad divi stūra sitieni, bet nekā draudīga šveiciešiem.
50. min. Brazīlija - Šveice 1:1Pēc stūra sitiena Cubers no pāris metriem spēcīgi ar galvu raida bumbu zem pārliktņa
47. min. Kasemiru saņem brīdinājumu, kas ir pirmais brazīliešiem šajā mačā.
Brazīlija - Šveice 1:0. Sākas 2. puslaiks
Brazīlija - Šveice 1:0. Noslēdzies 1. puslaiks
1. puslaika kompensācija divas minūtes. Pēc brazīliešu stūra siriena lielisks sitienam Tjagu Silvam, bet bumba lido nedaudz virs vārtu pārliktņa.
39. min. Džaka soda laukumā ar spēcīgu sitienu trāpa Tjagu Silvam. Brazīlietim neliels nokdauns.
38. min. Šveicieši pēc ilga laika tikuši tuvāk Brazīlijas soda laukumam, bet zaudē bumbu. Bumba nonāk pie brazīliešu vārtsarga Alisona, kurš aukstasinīgi piespēlē bumbu saviem aizsargiem. Ļoti droši nospēlēja Alisons!
33. min. Šveicieši ar pārkāpumu aptur Neimaru. Brazīliešu centrējumu soda laukumā atvaira Šveices futbolisti, kuri pēc tam tiek pie bumbas.Pagaidām šveicieši nespēj ar darbiem apliecināt, ka varētu izrādīt konkurenci brazīliešiem.
20.min. Brazīlija - Šveice 1:0Notikumiem ne pārāk bagāto spēles sākumu ar vienu sitienu izdaiļo Kutinju! Brazīliešu centrējumu šveicieši atvaira, bumba atlec pie Kutinju, kurš aptur bumbu un uzreiz ar skaistu tālšāvienu raida bumbu vārtos! Skaists gols!
16. min. Brazīliešu brīvsitienā Neimars trāpa sieniņā. Šajā turnīrā daudz vārti gūti pēc standartsituācijām un, visticamāk, tām būs liela nozīme turpmākajās spēlēs.
12. min. Brazīlijas uzbrukumā pēc rikošetiem bumba nonāk pie Paulinju, kuram vārtu tuvumā īsti nesanāk sitiens un bumba lēnām aizripo garām vārtu stabam.
Brazīlieši uzvarējuši deviņas reizes pēc kārtas pirmajās spēlēs finālturnīros. Vācijai un Argentīnai šajā finālturnīrā uzvaru sērijas jau aprāvās...https://twitter.com/ESPNStatsInfo/status/1008408523657633792
Spēles galvenais tiesnesis ir Sezars Ramoss. Meksikāņu tiesnešiem pirms spēles patīkamus brīžus sagādāja tautieši spēlē Maskavā.http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/meksikas-futbolisti-sagada-parsteidzosu-zaudejumu-pasaules-kausa-ipasniecei-vacijai.d?id=50132772
Rostovā pie Donas svētdienas vakarā ir ideāli apstākļi futbolam. Maz mitruma un +25 grādi.
Brazīlija - Šveice. Spēle sākusies
Komandas iznākušas laukumā
Brazīlijas un Šveices izlases savā starpā tikušās astoņas reizes. Pagaidām labāka statistika ir Brazīlijai - trīs uzvaras, trīs neizšķirti un divi zaudējumi. Iepriekšējais mačs bija pirms pieciem gadiem, kad pārbaudes spēlē šveicieši uzvarēja ar 1:0. Toreiz brazīlieši paši guva vārtus, bumbu savos vārtos raidot Dani Alvešam.
Šajā E grupā pirmajā spēlē svētdien pēcpusdienā Serbija guva svarīgu uzvaru. Turklāt ar skaistu "golu"!http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/kolarova-lielisks-soda-sitiens-lauj-serbijai-ar-uzvaru-sakt-pasaules-kausu.d?id=50132720
Svētdien, 17.jūnijā, Pasaules kausa cīņas noslēdzas ar Brazīlijas un Šveices dueli E grupā. Brazīlieši, kā ierasts, tiek pieskaitīti pie turnīra favorītiem, bet Šveice varētu būt viens no finālturnīra "melnajiem zirdziņiem".Spēles sākums pulksten 21:00.