Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Zviedrijas izlase līdzīgā cīņā pieveic Šveici un pēc 24 gadu pārtraukuma iekļūst PK ceturtdaļfinālā

Pasaules kausa izcīņas astotdaļfināla spēlē otrdien Sanktpēterburgas stadionā Zviedrijas izlase ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Šveices valstsvienību un pēc 24 gadu pārtraukuma iekļuva ceturtdaļfinālā.

Spēles pirmais puslaiks abu komandu izpildīja aizritēja līdzīgā cīņā, un abām komandām bija vārtu gūšanas iespējas, kuras palika nerealizētas. Otro puslaiku abas komandas iesāka apņēmīgāk, bet 66. minūtē Zviedrija izvirzījās vadībā, kad Emīls Forsbergs izpildīja tālsitienu, bet bumba trāpīja Manuelam Akandži pa kāju un pēc rikošeta ielidoja vārtos. Atlikušajā laikā šveicieši centās izlīdzināt rezultātu, bet rezultātu izlīdzināt nespēja.

Zviedrijas izlase iepriekšējo reizi Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā spēlēja 1994. gadā ASV. Toreiz zviedri turnīru noslēdza trešajā vietā.

Ceturtdaļfinālā Zviedrijas izlases pretinieki būs Anglijas un Kolumbijas pāra uzvarētājs.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā, 1/8 fināls: Zviedrija - Šveice
Zviedrija pēc 24 gadu pārtraukuma atkal iekļūst Pasaules kausa ceturtdaļfinālā.
90+6. min. Toivonens izpildīja bīstamu brīvsitienu, bet vārtsargs atsita.
90+4. min. Šveices izlase lieliem spēkiem devās uzbrukumā un iekrita aizsardzībā. Sākotnēji tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, un Langam tika parādīta sarkanā kartīte par pēdējās cerības sodu. Video atkārtojumā pārbaudīja, ka pārkāpums bija ārpus soda laukuma, tāpēc "pendele" nebija.
90+2. min.Rodrigess lieliski piespēlēja bumbu soda laukumā, un Seferovičs izdarīja sitienu ar galvu. Zviedriju glāba Olsens, kurš tvēra bumbu.
90. min. Isāks Kīse Telins iznāca laukumā Zviedrijas izlasē, nomainot Bergu.
87. min. Šveices izlasei aizvadītajās minūtēs neizdevās tikt cauri Zviedrijas aizsardzības sienai. Šveicieši labi uzbruka, bet sitieni līdz vārtiem netika.
81. min. Dubultā maiņa arī Zviedrijas izlasē. Laukumu pamata Forsbergs un Lustigs, bet laukumā devās Olsons un Krafts.
80. min. Drmičs soda laukumā lēca pēc vēl vienas Šakiri piespēles. Bumba noglaudīja Drmiča matus, bet sitiens viņam tāpat neizdevās.
78. min. Šveices futbolisti izdara lielu spiedienu uz Zviedrijas vārtiem, bet zviedru aizsargi darbojas droši un pārliecinoši, bloķējot lielāko daļu sitienu. Tad pēc Šakiri centrējuma Embolo ar galvu izdarīja sitienu, bet Forbergs uz vārtu līnijas spēlēja precīzi un briesmas novērsa.
73. min. Cubera un Džemaili vietā Šveices izlasē nāca Embolo un Seferovičs.
72. min. Šakiri sitiens tika bloķēts, un Šveice ieguva stūra sitienu. Šakiri bīstami centrēja bumbu soda laukumā, tomēr neizdevās iegūt bumbu nevienam šveicietim.
69. min. Ekdals vēl vienā Zviedrijas uzbrukumā sita pāri vārtiem, bet ātri vien Šveices pretuzbrukumā Rodrigesa sitienu tvēra vārtsargs Olsens.
68. min. Džaka apturēja bīstamu Zviedrijas uzbrukumu un nopelnīja brīdinājumu.
66. min. Zviedrija - Šveice 1:0Emīls Forsbergs šajā mačā bija ļoti pamanāms, un viņš tika atalgots. Forsbergs iesāka uzbrukumu, atdeva piespēli, bet ātri saņēma bumbu atpakaļ. Viņš veica kustību pa labi un izdarīja sitienu pa vārtiem. Bumba trāpīja Manuelam Akandži pa kāju un ielidoja vārtos.
64. min. Forsbergs pie soda laukuma tika apturēts ar noteikumu pārkāpumu. Viņš pats izpildīja tiešo brīvsitienu, bet trāpīja spēlētāju mūrī.
61. min. Behrami nopelnīja brīdinājumu pret Forsbergu. Viņam būs jāizlaiž nākamā spēle, ja Šveicei tāda būs. Līdzīga cīņa aizvadītajās epizodēs turpinājās.
53. min. Šakiri viltīgi raidīja bumbu vārtu virzienā, un Olsens ar dūrēm bumbu aizsita prom. Rodrigess tika pie tās un izdarīja tālsitienu, bet garām vārtiem.
50. min Šakiri soda laukumā nesavaldīja bumbu un netika pie sitiena no tuvas distances. Otrais periods sācies ļoti aizraujoši.
49. min. Forsbergs laukuma centrā apspēlēja divus spēlētājus, devās uzbrukumā un iespēlēja bumbu soda laukumā. Tur Toivonens tika pie bumbas un sita pāri vārtiem.
Sācies 2. puslaiks.
Noslēdzies 1. puslaiks. Šveices izlasei puslaika izskaņā bija vēl viens centrējums soda laukumā, bet Olsens ar dūrēm bumbu aizsita prom.
41. min. Lustigs lieliski centrēja bumbu soda laukumā Ekdalam, kurš neviena netraucēts izdarīja sitienu no gaisa. Viņš netrāpīja, taču komandas turpināja apmainīties ar labiem momentiem.
40. min. Forsbergs izpildīja tiešo brīvsitienu, taču trāpīja spēlētāju mūrī. Bumba mainīja lidojuma virzienu un bīstami aizlidoja gar vārtu stabu.
38. min. Šveice kreisajā malā izspēlēja kombināciju, bet tad Cubers lieliski soda laukumā piespēlēja Džemaili, kurš izpildīja spēcīgu sitienu pāri vārtiem.
34. min. Šveices izlases spēlētājs Džaka nolēma pārbaudīt Zviedrijas vārtsarga modrību ar tālsitienu, bet bumba lidoja pāri vārtiem.
31. min. Lustigs laukuma vidusdaļā turēja pretinieku ar rokām un nopelnīja brīdinājumu. Ja Zviedrija tiks nākamajā kārtā, tad Lustigam nākamā spēle būs jāizlaiž.
28. min. Zviedrijas futbolisti labi saspēlējās soda laukumā, un noslēgumā Bergs izdarīja sitienu pret zemu. Šveices izlases vārtsargs skaistā lēcienā ar pirkstgaliem bumbu aizvirzīja prom.
23. min. Laukumā sīva un līdzīga cīņa. Komandas turpina cīņu par pārsvaru laukumā, bet tad abas vienības nedaudz saasināja situāciju pretinieku soda laukumā. Šveices izlasei momenti veidojas pēc Šakiri piespēlēm, bet Zviedrijai pēc aktīva presinga.
14. min. Šakiri vēlreiz iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Drmičs lūkoja to iegūt. Piespēle bija par augstu. Savukārt Zviedrija bieži presingo šveiciešus viņu laukuma pusē.
11. min. Šakiri labi iespēlēja bumbu soda laukumā Džemaili, taču viņam neizdevās ievirzīt bumbu vārtos, jo to pārtvēra Zviedrijas vārtsargs Olsens.
8. min. Zviedrijas izlases pretuzbrukumā Bergs saņēma labu piespēli uz priekšu, bet viņa sitiens nebija precīzs. Pusminūti vēlāk zviedri vārtsargi pārtvēra Zommera piespēli, veidoja vēl vienu uzbrukumu, kurā Ekdals sita pāri vārtiem.
7. min. Šveices izlases spēlētājs Cubers kreisajā malā apspēlēja aizsargu un izdarīja sitienu, bet bumba lidoja virsū Olsenam.
6. min. Mača pirmās minūtes laukumā tika aizvadītas ļoti piesardzīgā cīņā. Nedaudz aktīvāk darbojās Šveices izlase, bet Zviedrija lūkoja skriet pretuzbrukumos.
1. min. Šveices futbolisti ātri atņēma bumbu Zviedrija, un Šakiri izdarīja ātru tālsitienu. Bumba lidoja garām vārtiem.
Šveices izlasei šajā mačā nopelnīto brīdinājumu dēļ nevar palīdzēt divi pamatsastāva balsti Stefans Lihšteiners un Fabians Šērs.
Pasaules kausa izcīņā atlicis noskaidrot vēl tikai divus ceturtdaļfinālistus. Priekšpēdējo ceļazīmi uz nākamo turnīra kārtu Sanktpēterburgā otrdien sadalīs Šveices un Zviedrijas izlases. Zviedrija izcīnīja sešus punktus un pirmo vietu F grupā, kamēr Šveice ar pieciem punktiem palika otrā E grupā.