Latvijas aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Astanas "Baris" komanda piektdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta cīņā savā laukumā pēcspēles metienos izcīnīja uzvaru pār Ņižņekamskas "Ņeftehimik", savukārt Maskavas "Dinamo", ko pārstāv Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, pieveica KHL līderus SKA.

"Baris" un "Ņeftehimik" mačā rezultātu devītajā minūtē atklāja viesu pirmās maiņas uzbrucējs un komandas rezultatīvākais spēlētājs amerikānis Dens Sekstons, savukārt turpinājumā divus vārtus pēc kārtas iemeta "Baris" kanādietis Kevins Dalmens, izvirzot vadībā mājiniekus ar 2:1. Pirmā perioda otrajā pusē "Ņeftehimik" hokejisti divas reizes pārspēja slovāku Jānu Laco, noslēdzot trešdaļu vadībā ar 3:2.

Otrajā trešdaļā katra komanda guva pa vieniem vārtiem, lai gan mājinieki izdarīja par desmit metieniem vairāk, bet noslēdzošajās 20 minūtēs "Baris" hokejisti sākotnēji guva divus vārtus un izvirzījās vadībā ar 5:4, taču viesi piecas minūtes pirms spēles beigām panāca neizšķirtu.

Papildlaikā komandas nespējas gūt vārtus, taču pēcspēles metienos veiksmīgāka izrādījās "Baris" komanda, vienīgo ripu vārtos raidot mājinieku spēlētājam Romānam Starčenko.

Bārtulis šoreiz laukumā pavadīja 23 minūtes un 52 sekundes. Šajā duelī latvietis veica divus nesekmīgus metienus pa pretinieku vārtiem. Latvijas hokejista rēķinā arī lietderības koeficients -1.

Tikmēr piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas "Salavat Julajev" komanda, kas savā laukumā ar 1:3 (0:2, 1:1, 0:0) piekāpās Hantimansijskas "Jugra" hokejistiem.

Kulda šoreiz laukumā pavadīja 18 minūtes un 24 sekundes, divas reizes nesekmīgi metot pa sāncenšu vārtiem un vienu reizi bloķējot pretinieku metienu. Latvijas hokejista rēķinā arī negatīvs lietderības koeficients -1.
Austrumu konferences kopvērtējumā "Baris" ar 39 punktiem 24 mačos ieņem ceturto vietu un tagad apsteigusi zaudējumu sērijā iestigušo "Salavat Julajev" vienību, kas zaudē par diviem punktiem un ir pozīciju zemāk.

Savukārt Latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš piektdien "nokārtoja" Maskavas "Dinamo" komandai uzvaras vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē, kurā viņa un uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas "Dinamo" komanda, kuru vada Latvijas speciālisti Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, savā laukumā ar 4:3 (1:1, 1:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja līgas līderi Sanktpēterburgas SKA.

Visās trijās trešdaļās katra no komandām guva pa vieniem vārtiem, turklāt no zaudējuma pamatlaikā SKA izglābās vien 58.minūtē, kad izcēlās Jurijs Aleksandrovs.

Līdz ar to vienībām nācās aizvadīt pagarinājumu, kura ceturtajā minūtē Daugaviņš pēc gara individuālā gājiena piespēlēja somam Jannem Jalasvāram, kurš jau ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Daugaviņš kopā laukumā aizvadīja 14 minūtes un 39 sekundes, veicot četrus metienus pa vārtiem, uzvarot abos iemetienos, kuros piedalījās, un tiekot pie divām soda minūtēm. Tāpat latviešu uzbrucējs arī izpildīja divus spēka paņēmienus.

Šīs sezonas 22 mačos latvietis tagad guvis astoņus vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, esot viens no savas komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Savukārt Karsums nospēlēja 11 minūtes un 43 sekundes, izceļoties ar vienu spēka paņēmienu.

Maskavas "Dinamo" iepriekšējā mačā ar 3:4 piekāpās Rīgas "Dinamo" hokejistiem, savukārt SKA cieta otro neveiksmi trīs maču laikā.

Kā zināms, citā mačā piektdien uzvaru izcīnīja arī Latvijas aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Astanas "Baris" komanda, kas savā laukumā pēcspēles metienos ar rezultātu 6:5 (2:3, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0) izcīnīja pieveica Ņižņekamskas "Ņeftehimik".

Mača rezultātu devītajā minūtē atklāja viesu pirmās maiņas uzbrucējs un komandas rezultatīvākais spēlētājs amerikānis Dens Sekstons, savukārt turpinājumā divus vārtus pēc kārtas iemeta "Baris" kanādietis Kevins Dalmens, izvirzot vadībā mājiniekus ar 2:1. Pirmā perioda otrajā pusē "Ņeftehimik" hokejisti divas reizes pārspēja slovāku Jānu Laco, noslēdzot trešdaļu vadībā ar 3:2.

Rietumu konferences un visas līgas līdere ar 64 punktiem 24 mačos joprojām ir SKA, kurai desmit punktus zaudē Maskavas CSKA vienība.

Savukārt Maskavas "Dinamo"ar 45 punktiem atrodama ceturtajā vietā.

Tikmēr Latvijas komanda Rīgas "Dinamo", kas piektdien ar rezultātu 1:4 izbraukumā piekāpās latvieša Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas "Lokomotiv" komandai, ar 26 punktiem atrodama priekšpēdējā, 13.vietā. No izslēgšanas spēļu zonas tā pagaidām atpaliek par četriem punktiem.

Austrumu konferences kopvērtējumā līdere ar 51 punktu ir Magņitogorskas "Metallurg" komanda, "Baris" ar 39 punktiem 24 mačos ieņem ceturto vietu un tagad apsteigusi zaudējumu sērijā iestigušo "Salavat Julajev" vienību, kas zaudē par diviem punktiem un ir pozīciju zemāk.