Latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Kazahstānas komanda Astanas "Baris" otrdien izvirzījās vadībā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas vadībā pret Omskas "Avangard".

Otrdien notikušajā mačā "Baris" savā laukumā bija pārāki ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), sērijā līdz četrām uzvarām nonākot vadībā ar 2-1.

Mača rezultāts tika atklāts septītajā minūtē, kad vārtus guva Konstantīnam Rudenko. Savukārt otrā perioda viducī 2:0 panāca kanādietis Naidžels Douss, bet gandrīz četras minūtes līdz pamatlaika beigām Dastins Boids panāca jau trīs vārtu pārsvaru par labu mājiniekiem no Astanas.

Bārtulis šajā cīņā laukumā pavadīja 15 minūtes un 40 sekundes, metienus pa vārtiem neveicot. Cīņas laikā latvietis atzīmējās ar diviem bloķētiem pretinieku raidījumiem.

Šīs sērijas nākamais mačs norisināsies trešdien Astanā.

"Baris" hokejistiem izdevies uzvarēt "Avangard" jau divos mačos pēc kārtas.

Tikmēr neveiksmi cietusi cita Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas "Salavat Julajev", kas savu skatītāju priekšā ar 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) piekāpās pašreizējajiem Gagarina kausa glabātājiem Magņitogorskas "Metallurg", sērijā nonākot iedzinējos ar 1-2.

Tieši Ufas hokejisti atklāja šīs cīņas rezultātu, kad 18.minūtē vārtus guva Aleksandrs Stepanovs, taču otrajā trešdaļā Magņitogorskas klubs jau izvirzījās vadībā, pa vārtiem iemetot Oskaram Osalam un Viktoram Antipinam. Dueļa pēdējās sekundēs "Salavat Julajev" nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nelīdzēja panākt neizšķirtu.

Kulda šajā cīņā laukumā pavadīja 18 minūtes un 57 sekundes, veicot divus nesekmīgus metienus pa pretinieku vārtiem. Tāpat viņa rēķinā divi bloķēti sāncenšu metienu.

Arī šīs sērijas nākamā cīņa notiks trešdien Ufā.

Citā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā zaudējumu piedzīvojusi spēcīgā Kazaņas "Ak Bars", kas izbraukumā ar 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Jekaterinburgas "Avtomobilist".

Gūtais panākums ļāvis Jekaterinburgas komandai sērijā samazināt atpalicību līdz 1-2.

Pārliecinošu panākumu tikmēr izcīnījusi Novosibirskas "Sibirj", pretinieku laukumā ar 7:3 (1:2, 5:0, 1:1) sagraujot Čeļabinskas "Traktor".

Uzvarētāju rindās ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Maksims Šaļunovs.

Līdz ar to "Sibirj" hokejisti sērijā nonākuši vadībā ar 2-1.

Visas sērijas ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.