Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferencē pirmās kārtas pirmajā spēlē "Ak Bars" ar Latvijas izlases uzbrucēja Laura Dārziņa aktīvu līdzdalību sagrāva "Ņeftehimik" vienību - 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).

Lauris Dārziņš guva otros un trešos "Ak Bars" vārtus šai mačā. Pirmajā reizē Latvijas uzbrucējs pirmās trešdaļas beigās realizēja skaitlisko vairākumu, panākot 2:0, bet otrreiz "Ņeftehimik" vārtsargu Metu Daltonu Dārziņš pārspēja otrajā periodā, abām komandām spēlējot vienādos skaitliskajos sastāvos.

Vēl "Ak Bars" labā vārtus guva Janne Pesonens, Aleksejs Morozovs un Deniss Golubevs. Vienīgos vārtus "Ņeftehimik" labā guva Jegors Milovzorovs, komandai spēlējot mazākumā.

Sērijas līdz četrām uzvarām otrā spēle jau rīt atkal notiks Kazaņā.

Vēl citās spēlēs Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā neizšķirtu 1-1 panāca Miķeļa Rēdliha pārstāvvētais klubs Jaroslavļas "Lokomotiv", kas sīvā cīņā ar 2:1 savā laukumā pieveica "Severstaļ". Rēdlihs pie rezultativitātes punktiem netika, nospēlēja 14:41 minūti un izdarīja vienu metienu pa vārtiem.

Savukārt sagrāvi otrajā spēlē piedzīvoja Sanda Ozoliņa pārstāvētais Mitišču "Atlant", kas viesos ar 0:7 zaudēja Sanktpēterburgas SKA. Ozoliņš laukumā aizvadīja 17:55 minūtes. Šajā sērijā "Atlant" zaudē ar 0-2, bet nākamās divas spēles Ozoliņa komandas laukumā.

Citā duelī Rietumu konferencē otrajā spēlē uzvaru ar 3:2 otrajā pagarinājumā guva Jāņa Sprukta pārstāvētais Maskavas CSKA, kas pieveica Aleksandra Ņiživija un Mārtiņa Cipuļa komandu Prāgas "Lev".

Sprukts nospēlēja 20:39 minūtes un izdarīja vienu metienu. Cipulis nospēlēja 21:25 un izdarīja trīs metiensu, bet Ņiživijam mazs spēles laiks (9:26 minūtes, metienus neizdarīja).