Helsinku "Jokerit" komanda ceturtdien visu laiku garākajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā ar 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) piektajā pagarinājumā viesos pārspēja Maskavas CSKA un paildzināja Gagarina kausa Rietumu konferences pusfināla sēriju.

Tikmēr Rietumu konferences finālā ceturtdien iekļuva Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā čempione Sanktpēterburgas SKA, kas sērijā ar 4-1 uzveica Jaroslavļas "Lokomotiv".

Savukārt "Jokerit" pēc ceturtdienas uzvaras pār CSKA sērijā līdz četrām uzvarām pietuvojusies līdz 2-3.

Šis mačs pārliecinoši kļuvis par KHL vēsturē ilgāko - tā kopējais ilgums bija 142 minūtes un deviņas sekundes.

Pirms šī mača visu laiku ilgākā KHL spēle tika fiksēta 2014.gadā, kad Ukrainas klubs Doņeckas "Donbass" Austrumu konferences pusfināla otrajā spēlē pret Prāgas "Lev" no Čehijas guva uzvaru ceturtā pagarinājuma septītajā minūtē, turklāt toreiz mačā piedalījās arī latvietis Oskars Bārtulis.

Šī cīņa toreiz ilga 126 minūtes un 13 sekundes.

Savukārt ceturtdienas mačā, kas pēc Maskavas laika noslēdzās pēc pusdiviem naktī, rezultāts tika atklāts jau ceturtajā minūtē, kad "Jokerit" vienību vadībā izvirzīja Braiens O'Neils, tomēr jau pēc septiņām minūtēm Kirils Kaprizovs panāca izlīdzinājumu. Tik rezultatīvs spēles turpinājums gan nesekoja, jo pamatlaika turpinājumā neviena no komandām vārtus vairs neguva.

Vārtsargi netika pārspēti ne pirmajā, ne otrajā, ne trešajā un ne arī ceturtajā pagarinājumā, lai gan tajā Romāns Ļubimovs raidīja ripu "Jokerit" cietoksnī, tomēr pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tiesneši guvumu neieskaitīja. Tiesa, piektajā pagarinājumā vārti beidzot tika gūti, jo 143.minūtē uzvaru viesiem no Helsinkiem nodrošināja Mikas Niemi metiens.

Lielisks "Jokerit" vārtos šajā mačā bija vārtsargs Karri Ramo, kurš tika galā ar 83 CSKA metieniem, kamēr viņa kolēģis pretējos vārtos Iļja Sorokins atvairīja 46 raidījumus.

Helsinku komandas sastāvā visilgāko laiku uz ledus pavadīja aizsargs Sami Lepiste - 52 minūtes un 19 sekundes. Savukārt Maskavas vienībā tas bija bijušais Rīgas "Dinamo" leģionārs Mets Robinsons, kurš nospēlēja 54 minūtes un 12 sekundes jeb bez sešām minūtēm vienu hokeja spēli.

Šīs sērijas nākamais mačs, kas var būt arī pēdējais, notiks Helsinkos.

Savukārt SKA ceturtdien konferences pusfināla piektajā mačā SKA savā laukumā ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) pieveica Jaroslavļas "Lokomotiv", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-1.

Šī mača rezultātu 14.minūtē atklāja SKA uzbrucējs Iļja Kovaļčuks, tomēr otrā perioda sākumā Ivans Ļekomencevs panāca neizšķirtu. Tiesa, pēc neilga laika Sanktpēterburgas vienība atkal izvirzījās vadībā, kad vārtus guva Vadims Šipačovs, bet 43.minūtē galarezultātu uzstādīja Iļja Kablukovs.

"Lokomotiv" komandā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.