Kontinentālās hokeja līgas (KHL) iepriekšējās sezonas čempione Magņitogorskas "Metallurg" ceturtdien piedzīvoja ceturto zaudējumu piektajā jaunās sezonas spēlē.

Magņitogorskas vienība viesos ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās Hantimansijskas "Jugra".

Mača rezultātu spēles sestajā minūtē atklāja viesu aizsargs Sergejs Tereščenko, taču tie bija vienīgi Magņitogorskas komandas vārti šajā mačā. Otrā perioda sākumā mājinieku uzbrucējs Pāvels Varfolomejevs izlīdzināja mača rezultātu, bet trešās trešdaļas vidū viņš panāca jau 2:1 savas komandas labā.

"Metallurg" šosezon piecās spēlēs izcīnījusi vienu uzvaru un cietusi četrus zaudējumus, trīs no tiem pamatlaikā. Ar četriem punktiem komanda patlaban atrodama 11. vietā Austrumu konferencē.

Tikmēr Ķīnas klubs Pekinas "Kuņluņ Red Star" ceturtdien savā vēsturē pirmajā KHL spēlē izbraukumā dramatiskā veidā ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pārspēja Habarovskas "Amur".

Pekinas kluba vēsturē pirmos vārtus pēc teicamas partnera piespēles no vārtu priekšas vairākumā guva kanādiešu leģionārs Šons Kolinss. Ilgu laiku rezultāts nemainījās, taču tieši divas minūtes līdz pamatlaika beigām izlīdzinājumu panāca soms Kristians Kūsela.

Tiesa, duelis pagarinājumā neturpinājās, jo 56 sekundes līdz beigām uzvaru nesošo ripu "Kuņluņ Red Star" labā ar raidījumu no zilās līnijas iemeta soms Tūka Mentile.

"Amur" sastāvā šajā spēlē kā septītais aizsargs tika pieteikts latviešu izcelsmes aizsargs Zigurs Podziņš, kurš gan laukumā nedevās.

Pekinas kluba sastāvā spēlē gandrīz tikai leģionāri. Šim mačam "Kuņluņ Red Star" rindās bija pieteikti četri no pieciem kluba sastāvā esošajiem Ķīnas hokejistiem. Tiesa, laukumā gan devās tikai trīs no viņiem.

Šis bija Pekinas kluba pirmais mačs šīs sezonas KHL čempionātā, bet līdz šim komandas no Ķīnas šajā turnīrā nebija spēlējušas.

"Red Star" mājas spēles notiks arēnā ar 18 000 skatītāju vietām, turklāt Pekinā norisināsies 2022. gada Ziemas olimpiskās spēles.

Par līgas līderi ceturtdien kļuva Maskavas CSKA, kas savu skatītāju priekšā ar 4:2 (1:1, 0:1, 3:0) pārspēja Kazaņas "Ak Bars". Vēl trešā perioda sākumā rezultāta tablo vēstīja 2:1 viesu labā, taču maskavieši trīs minūšu laikā pārņēma vadību un pamatlaika noslēgumā raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos.

Tāpat pie uzvaras tika Ņižņekamskas "Ņeftehimik", kas viesos ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) apspēlēja Čerepovecas "Severstaļ". "Sauso" uzvaru šajā spēlē izcīnīja viesu vārtsargs Ivans Lisutins, kurš tvēra visas 32 Čerepovecas komandas hokejistu mestās ripas.

KHL Rietumu konferences un visas līgas līdere ar 12 punktiem piecos mačos pašlaik ir CSKA. Savukārt Austrumu konferencē līderēm Jekaterinburgas "Avtomobilist" un Omskas "Avangard" ir pa desmit punktiem.

Tikmēr Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" un Kazahstānas vienība Astanas "Baris" ir vienīgās, kas šosezon joprojām cīnās bez punktiem, tiesa, Baltkrievijas komanda Minskas "Dinamo" sacensībās vēl nemaz nav iesaistījusies.