Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Toljati "Lada", kuru trenē latviešu speciālists Artis Ābols un pārstāv Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis un aizsargs Kristaps Sotnieks, otrdien jaunās sezonas pirmajā spēlē piedzīvoja zaudējumu.

"Lada" savu skatītāju priekšā ar 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) piekāpās Horvātijas vienībai Zagrebas "Medveščak".

Sotnieks laukumā pavadītajās 20 minūtēs un 37 sekundēs divreiz meta pa pretinieku komandas vārtiem un nopelnīja četras soda minūtes. Tāpat viņa kontā divi bloķēti metieni un viens spēka paņēmiens.

Tikmēr Masaļskis šajā spēlē laukumā nebija, bet viņa kolēģis Iļja Ježovs "Lada" vārtos atvairīja 35 no 38 pretinieku mestajām ripām.

Mača rezultātu jau spēles 85. sekundē atklāja "Medveščak" horvātu izcelsmes kanādiešu aizsargs Marks Katičs, bet pēc sešām minūtēm mājinieks Georgijs Belousovs izmantoja vairākumu pieci pret trīs un panāca neizšķirtu.

Otrā perioda vidū Viktors Komarovs izvirzīja vadībā "Lada" hokejistus, ber trešās trešdaļas trešajā minūtē Žilbērs Brulē panāca izlīdzinājumu. Ar to gan mājinieku likstas nebeidzās, jo četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Dereks Smits panāca 3:2 viesu labā.

Tikmēr Helsinku "Jokerit" bez Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas sastāvā otrdien ar 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) viesos pārspēja Maskavas "Spartak".

Sanktpēterburgas SKA komanda, kuras vadošajās pozīcijās KHL regulārajā čempionātā otrdien debitēja Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, sezonas pirmajā spēlē piedzīvoja zaudējumu.

SKA viesos ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Čeļabinskas "Traktor".

Mača rezultātu pirmā perioda septītajā minūtē atklāja kādreizējais Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Pols Šekura, kurš šosezon pārstāv "Traktor" vienību. Tiesa, otrās trešdaļas vidū Jevgēņijs Dadonovs mača rezultātu izlīdzināja.

Trešajā periodā komandas neguva vārtus, bet pagarinājuma vidū Kirils Koļcovs ar metienu no tuvas distances nodrošināja mājiniekiem uzvaru.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas "Metallurg" sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.