Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Jaroslavļas "Lokomotiv", kur par vārtsargu treneris strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, sestdien Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences pusfināla sērijas sestajā spēlē savā laukumā ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja regulārā čempionāta uzvarētāju Maskavas CSKA, sērijā līdz četrām uzvarām svinot panākumu ar 4-2.

Rietumu konferences finālā "Lokomotiv" tiksies ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Sanktpēterburgas SKA.

Mača rezultātu pirmā perioda astotajā minūtē atklāja "Lokomotiv" uzbrucējs Pāvels Kraskovskis, bet otrās trešdaļas vidū Maksims Talbo vairākumā dubultoja mājinieku pārsvaru. Trešajā trešdaļā pēc nospēlētas vienas minūtes Andrejs Loktionovs panāca jau 3:0 Jaroslavļas komandas labā. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Stefāns da Kosta vienus vārtus atguva, bet vēlāk CSKA nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču augļus tas nenesa, uzvaru svinot Jaroslavļas hokejistiem.

"Lokomotiv" un SKA sērijas pirmā spēle notiks ceturtdien Pēterburgā. SKA konferences pusfinālā ar 4-1 pārspēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas "Dinamo".

Tikmēr Austrumos finālu sasniegusi pērnās sezonas čempione Magņitogorskas "Metallurg", kas pusfinālā ar 4-0 pārspēja Astanas "Baris". Tikmēr otrā pusfinālā Kazaņas "Ak Bars" ir vadībā ar 3-2 pret Omskas "Avangard".

Vispirms Rietumu konferences ceturtdaļfinālā Maskavas "Dinamo" ar 4-1 uzvarēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Tikmēr Sanktpēterburgas SKA ar 4-0 uzvarēja Maskavas apgabala "Vitjaz". Vēl Maskavas CSKA ar 4-0 pieveica Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku "Jokerit", bet Jaroslavļas "Lokomotiv" ar 4-1 uzvarēja Minskas "Dinamo".

Kā zināms, Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palieka pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū. bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju.