Pieredzējušais latviešu vārtsargs Edgars Masaļskis svētdien veicināja viņa pārstāvētās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Toljati "Lada", ko trenē Latvijas speciālists Artis Ābols, sesto panākumu pēdējās astoņās cīņās.

"Lada" savā laukumā ar 4:2 (2:0, 0:2, 2:0) pārspēja Čeļabinskas "Traktor".

Vēl minūti pirms mača beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 2:2, bet tad Dmitrijs Vorobjovs mājiniekus izvirzīja vadībā, bet punktu "Lada" uzvarai pielika zviedrs Tobiass Viklunds, kurš raidīja ripu jau tukšos vārtos.

Masaļskis šajā mačā atvairīja 11 no 13 pretinieku raidījumiem.

Kā zināms, nupat "Lada" treneru korpusam pievienojies arī Latvijas fiziskās sagatavotības speciālists Vilnis Klucis.

Tikmēr zaudējumu svētdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas "Dinamo", kurā par galveno treneri strādā Latvijas speciālists Harijs Vītoliņš.

"Dinamo" savā laukumā ar 2:4 (1:2, 1:0, 0:2) piekāpās "Soči" hokejistiem.

Karsums šajā mačā nopelnīja rezultatīvu piespēli, otrajā periodā asistējot komandas otro vārtu guvumā. Tiesa, trešajā periodā maskavieši ielaida divus vārtus un cieta zaudējumu.

Latvietis šajā spēlē laukumā bija 15 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neizdarīja, bet uzvarēja četros no septiņiem iemetieniem. Tāpat viņa rēķinā viens bloķēts metiens un četri spēka paņēmieni.

Tikmēr jau pie 13.uzvaras pēc kārtas tikusi Jaroslavļas "Lokomotiv", kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.

"Lokomotiv" viesos ar 3:2 (1:0, 0:1, 2:1) pārspēja Podoļskas "Vitjaz".

Uzvaras vārtus "Lokomotiv" guva divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad precīzs bija Deniss Mosaļevs.

Šajā sezonā Naumova trenētie vārtsargi savos vārtos ielaiduši tikai 31 ripu, kas ir pārliecinoši labākais rādītājs līgā.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ir "Lokomotiv" komanda, kas, pateicoties 13 uzvaru sērijai, 26 spēlēs jau iekrājusi 59 punktus, kamēr Maskavas "Dinamo" ar 41 punktu ir piektajā pozīcijā. Tikmēr Latvijas vienība Rīgas "Dinamo" 24 dueļos iekrājusi 27 punktus, atrodoties 14., pēdējā, pozīcijā Rietumu konferencē.

Savukārt Austrumu konferencē līdere ar 45 punktiem 24 spēlēs ir Novosibirskas "Sibirj". Tikmēr "Lada" ar 26 punktiem 25 mačos ir priekšpēdējā starp šīs konferences 14 komandām.