Rīgas "Dinamo" hokejisti, kuri gatavojas savai desmitajai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonai, otrdien ar uzvaru sāka Vācijas pilsētā Kaselē notiekošo pārbaudes turnīru, sarūpējot Sandim Ozoliņam pirmo panākumu galvenā trenera amatā.

"Dinamo" "Wingas Cup" turnīra ietvaros ar rezultātu 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) pārspēja citu KHL komandu - Bratislavas "Slovan" no Slovākijas.

Komandas jau spēles pirmajās trīsarpus minūtēs apmainījās vārtu guvumiem. Spēles otrajā minūtē rezultātu atklāja Gints Meija, kuram asistēja Ēriks Ševčenko un Krišjānis Rēdlihs, bet pusotru minūti vēlāk "Slovan" čehu uzbrucēja Jans Buhtele panāca izlīdzinājumu.

Otrā perioda sākumā amerikāņu uzbrucējs Denijs Kristo pēc kanādieša Koltona Gilīsa un Mika Indraša piespēlēm vēlreiz izvirzīja vadībā "Dinamo" komandu. Kad komandas bija aizvadījušais vairāk nekā pusi no mača ar precīzu metienu atzīmējās arī Ševčenko, kuram asistēja Miķelis Rēdlihs un ASV hokejists Terijs Galjardi.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 42 sekundes, Slovākijas izlases uzbrucējs Andrejs Štastnijs vienus vārtus atguva, taču "Dinamo" nosargāja vadību un svinēja uzvaru ar rezultātu 3:2.

Par labāko spēlētāju "Dinamo" komandā tika atzīts uzbrucējs Edgars Kulda.

Trešdien Rīgas "Dinamo" komanda aizvadīs spēli ar Maskavas apgabala "Vitjaz" vienību, bet ceturtdien spēkosies ar turnīra saimnieci Kaseles "Huskies" no Vācijas otrās līgas. Šajā pārbaudes turnīrā tiks aizvadīts viens aplis, katrai no vienībām nospēlējot trīs mačus.

Ziņots, ka uz pirmssezonas otro pārbaudes turnīru rīdzinieki devās 26 spēlētāju sastāvā. Komandā ir vārtsargi - Jānis Kalniņš un Antons Naumovs; aizsargi Nerijs Ališausks, Uvis Balinskis, Guntis Galviņš, Rolands Gritāns, Aleksandrs Jerofejevs, Renārs Kārkls, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Ēriks Ševčenko; uzbrucēji Oskars Batņa, Māris Bičevskis, Terijs Galjardi, Koltons Gilīss, Emīls Ģēģeris, Miks Indrašis, Nikolajs Jeļisejevs, Ņikita Jevpalovs, Denijs Kristo, Edgars Kulda, Roberts Lipsbergs, Gints Meija, Juliāns Misjus, Frenks Razgals, Miķelis Rēdlihs.

Komandai turnīra gaitā pievienosies arī amerikāņu aizsargs Viljamss Vrens, par kura nolīgšanu Latvijas klubs ziņoja pirmdien.

Turnīrā Rīgas "Dinamo" komandai nelielu savainojumu dēļ nepalīdz aizsargs Kristaps Zīle, kā arī uzbrucēji Lukass Lesio un Gunārs Skvorcovs, bet smaga pleca savainojuma trenēties joprojām nevar uzbrucējs Georgs Golovkovs. Savukārt kanādiešu vārtsargs Džastins Pīterss, aizsargs Karls Stolerijs un uzbrucējs Brendons Makmilens šobrīd Kanādas izlases sastāvā piedalās turnīrā Sočos.

Sanda Ozoliņa trenētais klubs iepriekš piedalījās pārbaudes turnīrā Minskā, piedzīvojot trīs zaudējumus trijās spēlēs. Savukārt pēc sacensībām Kaseles pilsētā no 13. līdz 17. augustam "Arēnā Rīga" notiks tradicionālais "Latvijas Dzelzceļa" kauss.

Kā vēstīts, Rīgas "Dinamo" savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju.

Jaunā KHL sezona sāksies 21. augustā, kamēr Rīgas "Dinamo" pirmo maču aizvadīs 22.augustā viesos pret Omskas "Avangard". Savukārt pirmais mačs savā laukumā gaidāms 31.augustā pret Maskavas "Spartak".

Nākamajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018. gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.