Uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa Austrumu konferences otrajā ceturtdaļfināla spēlē piektdien izcīnīja Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas "Avangard” vienība.

„Avangard” savā laukumā ar rezultātu 4:3 (2:2, 0:1, 2:0) uzvarēja Habrovskas „Amur”, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-0.

Pujacs, kurš šajā mačā pildīja kapteiņa pienākumus, nospēlēja 23 minūtes un 24 sekundes, kas bija lielākais spēles laiks komandā. Šajā laikā viņš izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem.

Spēlēs pirmajā minūtē rezultātu atklāja „Amur” spēlētājs Aleksejs Kopeikins, taču četras minūtes vēlāk Romans Červenka rezultātu izlīdzināja. Pirmās trešdaļas turpinājumā Aleksandrs Osipovs vēlreiz izvirzīja vadībā „Amur”, taču drīz vien Aleksandrs Nesterovs atjaunoja neizšķirtu 2:2.

Otrajā trešdaļā Dmitrijs Tarasovs no Habarovskas vienības vēlreiz atjaunoja vienu vārtu pārsvaru, bet noslēdzošajās 20 minūtēs „Avangard” hokejists Aleksandrs Perežogins trešo reizi atjaunoja neizšķirtu, kamēr minūti pirms spēles beigām Aleksandrs Popovs ar precīzu raidījumu izrāva uzvaru mājiniekiem.

Nākamā spēlē norisināsies svētdien Habarovskā.

Tikmēr Edgara Masaļska pārstāvētā Hantimansijskas „Jugra”, ar rezultātu 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) izbraukumā pārspējot Čeļabinskas „Traktor” komandu, izlīdzināja rezultātu savā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā 1-1.

Masaļskis arī šajā mačā palika rezervē, bet viņa konkurents Mihails Birjukovs atvairīja 32 no 34 pretinieku metieniem.

Izšķirošo izrāvienu „Jurga” komanda veica pēdējā trešdaļā, kad pie rezultāta 2:2 tā guva trīs bezatbildes vārtus, precīzi sitot Igoram Skorohodovam, Līnusam Videlam un Sergejam Demaginam. Vēl pirms tam vārtus guva Vitālijs Sitņikovs un Antons Krisanovs.

Savukārt „Traktor” komandas labā ar precīziem raidījumiem vārtos izcēlās Vladimirs Antipovs un Andrejs Popovs.

Šo komandu sērijas trešā spēle notiks Hantimansijskā.