Latviešu uzbrucējs Miķelis Rēdlihs ceturtdien tika pie rezultatīvas piespēles, tomēr viņa un vēl viena latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētā Jaroslavļas "Lokomotiv" vienība Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences finālsērijas piektajā spēlē piedzīvoja zaudējumu, noslēdzot sezonu.

Aizvadītajā mačā "Lokomotiv" izbraukumā ar 2:3 (1:2, 1:1, 0:0) piekāpās Čehijas klubam Prāgas "Lev", sērijā līdz četrām uzvarām ciešot neveiksmi ar 1-4.

Pirmajā trešdaļā 2:0 mājinieku labā panāca Mihals Repiks un kanādietis Džastins Azevedo, kurš bija precīzs vairākumā. Mazliet vairāk nekā minūti pēc "Lev" otrajiem gūtajiem vārtiem viesi vienu ripu atspēlēja, kad Rēdliha piespēli no aizvārtes izmantoja Baltkrievijas pilsonību pieņēmušais kanādietis Džefs Plets.

Mihals Birners otrās trešdaļas ievadā atjaunoja mājiniekiem divu vārtu pārsvaru, bet trešdaļas izskaņā īstu meistarstiķi nodemonstrēja Plets, kurš gaisā ļoti meistarīgi divreiz nokontrolēja ripu un ieraidīja to vārtos, panākot 2:3. Spēles turpinājumā viesi izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, pie tādas tiekot arī Rēdliham, tomēr tās palika neizmantotas.

Rēdlihs darbojās savas komandas otrajā maiņā, uz ledus pavadot 15 minūtes un deviņas sekundes. Viņa kontā divi metieni pa vārtiem. Savukārt Sprukts atkal spēlēja maz, kā ceturtās maiņas uzbrucējs laukumā atrodoties deviņas minūtes un 57 sekundes. Latvietis uzvarēja astoņos no 17 iemetieniem.

Šīs sezonas 18 Gagarina kausa spēlēs Rēdlihs iekrāja divus vārtus un četras rezultatīvas piespēles, bet Sprukts tikpat mačos tika pie četrām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr Austrumu konferences finālsērijā spēkiem mērojas Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas "Salavat Julajev" komanda un Magņitogorskas "Metallurg" vienība. Pašlaik sērijā ar 3-1 vadībā atrodas "Metallurg".

Šīs vienības savā starpā piekto reizi spēkosies piektdien Magņitogorskā.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpināja Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas "Dinamo", bet šogad - Omskas "Avangard". Latvijas klubs šosezon Gagarina kausā netika tālāk par pirmo kārtu.