Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" Šveices pilsētā Davosā notiekošā prestižā Špenglera kausa izcīņas turnīra pusfinālā ar rezultātu 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) pārspēja Vācijas komandu Volfsburgas "Grizzly Adams", iekļūstot finālā.

Līdz ar to “Dinamo” turnīra finālā sestdien tiksies ar Šveices vienību “Davos”.

Aizvadītā mača 12.minūtē "Grizzly Adams" komandu vadībā izvirzīja Benedikts Kols, bet trīs minūtes vēlāk "Dinamo" spēlētājs Māris Bičevskis rezultātu izlīdzināja. Savukārt 27. un 29.minūtē 3:1 Latvijas komandas labā panāca Mārtiņš Karsums, kurš vārtus guva gan vairākumā, gan mazākumā. Spēles izskaņā ripu tukšos vārtos raidīja Džeimijs Lundmarks.

Pirms spēles

Abas komandas turnīra priekšsacīkšu stadijā spēlēja vienā grupā, kurā “Dinamo”, uzvarot abās spēlēs, ieņēma pirmo vietu un uzreiz iekļuva pusfinālā. Tikmēr “Grizzly Adams” hokejisti vakar dramatiskā ceturtdaļfināla spēlē pēcspēles metienos uzvarēja Kanādas izlasi, kas veidota no Eiropā spēlējošiem hokejistiem.

Savukārt, abu komandu pirmajā savstarpējā mačā “Dinamo” svinēja uzvaru ar 3:1. Šajā mačā Rīgas DINAMO spēlēja bez vairākiem līderiem – Sanda Ozoliņa, Miķeļa Rēdliha un Mārtiņa Karsuma, kuri šīs dienas mačā dosies laukumā, bet malā paliks uzbrucēji Fredriks Vargs un Juris Upītis, jo treneri šodien izvēlējušies maču aizvadīt ar 8 aizsargiem un 12 uzbrucējiem. Vārtus šodien sargās Kriss Holts.

Pirmais periods

Mača pirmajās piecās minūtēs laukumā ritēja līdzīga cīņa, un vārtsargiem spēlē pārāk bieži nevajadzēja iesaistīties, taču “Dinamo” komandai bija iespēja spēlēt vairākumā, kurā gan pārāk daudz bīstamus momentus izveidot neizdevās. Pēc spēles nevienādos sastāvos abas komandas izdarīja labus metienus, taču īpaši bīstams tas padevās Mārtiņam Cipulim, kura raidījumu vārtsargs tomēr atvairīja. Turpinājumā nelielu spiedienu izdarīja “Grizzly Adams” hokejisti, vairākkārt apdraudot Holta vārtus.

Vācijas vienība arī nākamajās minūtēs spēlēja pārliecinošāk, kas 12.minūtē realizējās vārtu guvumā, kad savu vienību vadībā izvirzīja Benedikts Kols. Tomēr trīs minūtes vēlāk Ainars Podziņš uzbrukuma zonā aiz vārtiem izcīnīja ripu, un Māris Bičevskis izlīdzināja rezultātu. Spēles 17.minūtē savu komandu mazākumā atstāja Miķelis Rēdlihs, taču tajā rīdzinieki darbojās pārliecinoši, bet 20 sekundes pirms perioda beigām uz noraidīto soliņu devās Ģirts Ankipāns, taču rezultāts nemainījās.

Otrais periods

Otrās trešdaļas sākumā “Dinamo” turpināja spēlēt mazākumā, kurā Volfsburgas komanda uzbrukuma zonā kombinējās, taču vārtus neguva. Tūdaļ jau Rīgas klubs bija viena vīra vairākumā, kurā izdevās divi labi, bet nerezultatīvi metieni. Turpmāk spēles temps nebija no augstākajiem, tomēr trešdaļas septītajā minūtē “Dinamo” vēlreiz varēja spēlēt vairākumā, kurā rīdziniekiem izdevās izvirzīties vadībā - pēc Niklasa Luceniusa piespēles vārtus ar lielu veiksmes palīdzību guva Karsums.

Nepagāja pārāk ilgs laiks, un Ozoliņš pārkāpa noteikumus, atstājot savu komandu mazākumā, taču tas netraucēja Karsumam pretuzbrukumā panākt 3:1. Vairākumā Vācijas komandai nekas nesanāca, bet turpmākajās minūtēs rīdziniekiem piederēja pārsvars, kurā viņiem bija vairākas teicamas vārtu gūšanas iespējas. Lai arī otrajā periodā mača gaitu pārliecinoši kontrolēja Rīgas kluba hokejisti, tomēr rezultāts tā arī nemainījās.

Trešais periods

Pēdējās 20 minūtēs “Grizzly Adams” komanda nekavējoties metās uzbrukumā, taču izdarīt kārtīgu spiedienu viņiem izdevās tikai trešdaļas septītajā minūtē. Tikmēr “Dinamo” spēja atbildēt ar labiem pretuzbrukumiem. Trešā perioda otrajā pusē spēles gaita izlīdzinājās un vienības apmainījās ar uzbrukumiem. Tāpat rīdzinieki kārtējo reizi varēja spēlēt vairākumā, taču tajā vārtus gūt neizdevās. Pēc tam, kad no noraidīto soliņa izleca Kristofs Hehenleitners, viņš izgāja viens pret Holtu, taču viņu apturēja ar noteikumu pārkāpumu un tika nozīmēts soda metiens. Tajā Hehenleitners nespēja pārspēt “Dinamo” vārtsargu.

Turpinājumā vācu vienība atkal sāka aktīvi veidot uzbrukumus, bet divas minūtes pirms spēles beigām viņi vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju. Tas viņiem palīdzēja ātri izveidot bīstamu uzbrukumu, bet jau epizodi vēlāk Miķelis Rēdlihs netrāpīja tukšos vārtos. Tomēr pēc brīža Džeimijam Lundmarkam izdavās gūt vārtus, bet pēdējās sekundēs soda metienu nerealizēja Podziņš. “Dinamo” šajā mačā triumfēja ar trīs vārtu pārsvaru.

Rīgas “Dinamo” sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #31 Chris Holt (#37 Māris Jučers).

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #13 Guntis Galviņš, #8 Sandis Ozoliņš - #14 Jēkabs Rēdlihs, #6 Arvīds Reķis - #11 Kristaps Sotnieks, #44 Oskars Cibuļskis - #3 Jānis Andersons.

Uzbrucēji: #15 Mārtiņš Karsums - #73 Niclas Lucenius – M. Rēdlihs, #23 Juris Štāls - #83 Jamie Lundmark - #47 Mārtiņš Cipulis, #21 Roberts Bukarts - #75 Ģirts Ankipāns - #87 Gints Meija, #66 Ainārs Podziņš - #96 Māris Bičevskis - #70 Miks Indrašis.

Tikmēr vietu finālā jau nodrošinājusi turnīra mājiniece "Davos" komanda, kas pirmajā pusfināla spēlē ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) pieveica Čehijas vienību Vitkovices "Steel".