Ufas "Salavat Julajev" komanda sestdien kā pēdējā sasniedza Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas otro kārtu.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā, septītajā, mačā "Salavat Julajev" savā laukumā ar 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) apspēlēja Kazaņas "Ak Bars" spēlētājus, sērijā triumfējot ar rezultātu 4-3.

Jau pirmajā minūtē "Ak Bars" komandu vadībā izvirzīja Dmitrijs Arhipovs, tomēr nieka 27 sekundes vēlāk Envers Ļisins panāca izlīdzinājumu 1:1. Savukārt vēl pirmajā trešdaļā mājiniekus vadībā izvirzīja Maksims Gončarovs, bet otrajā trešdaļā Dmitrijs Makarovs panāca 3:1.

Kaut divas minūtes pirms pamatlaika beigām Dmitrijs Obuhovs samazināja deficītu, Ufas komanda svinēja uzvaru un sasniedza nākamo kārtu.

Austrumu konferences pusfinālā "Salavat Julajev" sacentīsies ar Omskas "Avangard", kas regulārajā sezonā bija konferences spēcīgākā komanda.

Savukārt otrajā Austrumu konferences pusfināla pārī Novosibirskas "Sibirj" spēkosies ar Magņitogorskas "Metallurg".

Kā zināms, Austrumu konferences ceturtdaļfinālā "Avangard" ar 4-0 pārspēja Ņižņekamskas "Ņeftehimik", "Sibirj" ar 4-1 uzveica Latvijas hokejista Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas "Admiral", bet "Metallurg" ar 4-2 pārspēja Jekaterinburgas "Avtomobilist".

Savukārt Rietumu konferences pusfinālā spēlēs regulārā čempionāta uzvarētāji Maskavas CSKA un Latvijas hokejista Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kuru ko Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Savukārt otru pāri veidos Maskavas "Dinamo", kam traumas dēļ šosezon vairs nevarēs palīdzēt Mārtiņš Karsums, kā arī pagājušā gada Gagarina kausa ieguvēji Sanktpēterburgas SKA.

Jau vēstīts, ka "Torpedo" sērijā ar 4-2 uzvarēja Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku "Jokerit".

Rietumu konferences pusfināla sērijas sāksies pirmdien, bet Austrumu konferences komandas pirmās spēles aizvadīs otrdien.

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas spēlēs nav iekļuvusi jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.