Novosibirskas "Sibirj" komanda otrdien izcīnīja pirmo uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Austrumu konferences finālsērijā.

Sērijas trešajā mačā "Sibirj" savā laukumā ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pārspēja Kazaņas "Ak Bars" vienību, sērijā līdz četrām uzvarām samazinot starpību līdz 1-2.

Visi trīs vārti šajā mačā tika gūti otrajā trešdaļā, bet rezultātu 30.minūtē atklāja "Sibirj" hokejists Dmitrijs Kugriševs, taču pēc nepilnām piecām minūtēm rezultātu izlīdzināja Konstantīns Koļcovs.

Viesu prieki gan nebija ilgi, jo 46 sekundes pirms pārtraukuma otro ripu Kazaņas kluba vārtos raidīja Igors Ožiganovs, tādejādi gūdams uzvaru nesošos vārtus.

Šīs sērijas nākamais mačs norisināsies ceturtdien Novosibirskā.

Kā zināms, "Sibirj" hokejisti Austrumu konferences pusfināla sērijā pieveica pagājušās sezonas Gagarina kausa čempioni Magņitogorskas "Metallurg". Savukārt "Ak Bars" uzvarēja Omskas "Avangard" vienību.

Pirmdien Maskavas CSKA hokejisti Rietumu konferences finālā izcīnīja jau trešo uzvaru pār Sanktpēterburgas SKA, sērijā nonākot vadībā jau ar 3-0.

Uzvarētāji Gagarina kausa izcīņas sērijās tiek noskaidroti dueļos līdz vienas komandas četrām uzvarām. Šo sēriju uzvarētāji iekļūs līgas finālā.