Otro panākumu izbraukumā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā svētdien izcīnīja latviešu speciālista Pētera Skudras vadītā Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komanda, kas ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) uzvarēja Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas "Salavat Julajev" vienību.

Vienīgie vārti tika gūti 25.minūtē, kad "Torpedo" sastāvā izcēlās kanādiešu uzbrucējs Kristofers Kolanoss.

Kulda uz ledus pavadīja 21 minūti un 45 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks komandā. Viņš veica vienu metienu pa vārtiem, divus spēka paņēmienus un bloķēja divus pretinieku raidījumus.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2-0 "Torpedo" komandas labā, bet nākamās divas cīņas jau notiks Ņižņojnovgorodā.

"Salavat Julajev" un "Torpedo" regulārajā čempionātā ieņēma Austrumu konferences attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Citā sērijā otro panākumu izcīnīja Austrumu konferencē uzvarējusī Magņitogorskas "Metallurg" komanda, kas samērā saspringtā cīņā ar 5:3 (1:0, 3:3, 1:0) savā laukumā pieveica Vladivostokas "Admiral" hokejistus. Šajā sērijā pirms diviem izbraukuma mačiem "Metallurg" izvirzījusies vadībā ar 2-0.

Savukārt Austrumu konferencē otro vietu izcīnījusī Kazahstānas komanda Astanas "Baris" svētdien tika pie otrās uzvaras, ar 5:4 (1:1, 2:2, 1:1, 1:0) savā laukumā pagarinājumā pieveicot Jekaterinburgas "Avtomobilist". Uzvaras vārtus spēles 78.minūtē guva Maiks Landins.

Sērijā "Baris" izvirzījās vadībā ar 2-0, turklāt abas spēles ritējušas ilgāk par 60 minūtēm.

Tikmēr neizšķirts 1-1 kļuvis sērijā starp Kazaņas "Ak Bars" un Novosibirskas "Sibirj" vienībām. Otrajā mačā svētdien "Ak Bars" savā laukumā vien pamatlaika pēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu 2:2 un vēlāk pagarinājumā tika pie panākuma ar 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0). Uzvaras vārtus pagarinājuma astotajā minūtē guva Aleksandrs Osipovs.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".