Dramatisku uzvaru pirmajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences finālsērijas mačā trešdien izcīnīja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Maskavas "Dinamo" komanda.

Sērijas pirmajā mačā "Dinamo" rezultatīvā cīņā izbraukumā ar 5:4 (0:1, 0:2, 4:1, 1:0) pirmajā pagarinājumā pārspēja Sanktpēterburgas SKA hokejistus.

Zīmīgi, ka mača gaitā "Dinamo" komanda atspēlējas no rezultāta 0:3 un 2:4.

Pirmajās divās trešdaļās vārtus guva tikai mājinieki, kad 3:0 panāca Viktors Tihonovs, kurš guva divus vārtus, un Vladimirs Tarasenko. Trešās trešdaļas pirmo piecu minūšu laikā Mareks Kvapils un Leo Komarovs viesiem divus vārtus atspēlēja, tomēr jau pavisam drīz Tarasenko atjaunoja divu vārtu pārsvaru SKA komandai.

Tomēr arī pēc šiem zaudētājiem vārtiem viesi nepadevās - vispirms devītajā minūtē 3:4 panāca Deniss Mosaļovs, bet cīņas priekšpēdējā minūtē viņš guva arī savus otros vārtus, izlīdzinot cīņas rezultātu.

Uzvarētājs noskaidrojās mača pirmajā pagarinājumā, kura 11.minūtē vārtus atkal guva Mosaļovs, nodrošinot sev "hat-trick".

Sērijā līdz četrām uzvarām "Dinamo" izvirzījās vadībā ar 1-0. Otrais mačs piektdien atkal notiks Sanktpēterburgā.

Austrumu konferences finālsērijā spēkiem mērosies Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas "Avangard" komanda un regulārā čempionāta spēcīgākā vienība Čeļabinskas "Traktor". Sērijas pirmais mačs ceturtdien notiks Čeļabinskā.