4. maija Neatkarības dienas velobrauciens Jūrmalā šogad pulcēja teju 4000 dalībniekus no visas Latvijas. Sporta klasē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Andris Vosekalns, savukārt pirmā no sievietēm finišēja Viktorija Sipoviča, informē pasākuma organizatori.

Sporta 126 km distancē vīriešu konkurencē pirmās vietas tika noteiktas ar fotofiniša palīdzību. Ātrākais bija Andris Vosekalns, kurš distanci veica 2 stundās 48 minūtēs un 22 sekundēs. Otrais palika Aleksandrs Rubļevskis, bet trešais – lietuvietis Martinas Maniusis.

Sieviešu konkurencē Sporta distancē pirmā finišēja Viktorija Sipoviča, kura distanci veica 2 stundās un 50 minūtēs. Atpaliekot par sekundi, otro vietu ieguva lietuviete Ernesta Strainite. Trešā finišēja Jelena Aleksandrova, kura distanci veica 3 stundās 4 minūtēs un 53 sekundēs.

"Venden" 37 kilometru garajā Tautas distancē vīriešu konkurencē uzvarēja Arvils Vikštrems, otrais bija Jānis Rubiks, bet trešais – Edvīns Reinholds.

Sieviešu konkurencē par Tautas distances uzvarētāju kļuva Rima Kalniete. Otro vietu ieguva Viktorija Loiko. Kā trešā finišēja Adele Ilga Spigovska.

Šis bija pirmais no triju velomaratonu sērijas. Nākamais brauciens notiks 22. maijā, Ķekavā.