Svētdien 11. Novembra krastmalā trīs tūkstoši aktīvās atpūtas cienītāji piedalījās gada lielākajā riteņbraukšanas notikumā Latvijas galvaspilsētā – "Toyota" Rīgas velomaratonā. Sporta distancē uzvaras absolūtajā vērtējumā izcīnīja titulētais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms, kā arī Viktorija Sipoviča. Savukārt tautas braucienā nepārspēti palika – Ģirts Cirvelis un Santa Sanija Jurgena, informēja organizatori.

Siltos un saulainos laika apstākļos jau 35. reizi aktīvās atpūtas cienītāji no visas Latvijas un apkārtējām valstīm pulcējās uz "Toyota" Rīgas velomaratonu. Šogad ikviens varēja izvēlēties kādu no četrām piedāvātajām distancēm, kas veda pa Rīgas lielākajām ielām un tiltiem. Velomaratons galvenokārt tika orientēts uz ģimenēm, darba kolektīviem, riteņbraukšanas amatieriem, tomēr netrūka arī virkne rūdītu velobraucēju.

Sporta distancē dalībnieki veica 64 kilometru gari distanci, kas tika sadalīta četros apļos. Lai radītu vēl lielāku interesi visas trases garumā, rīkotāji organizēja arī trīs starpfinišus. Pirmajā no tiem uzvarēja "NN Sporta kluba" pārstāvis Raivis Sarkans, bet otrajā un trešajā starpfinišā triumfēja "ZZK" komandas braucējs Kristaps Knops, kurš par nieka tiesu abas reizes apsteidz pērnā gada Pasaules kausa ieguvēju MTB Olimpiskajā krosā U23 vecuma grupā Mārtiņu Blūmu. Pēdējā aplī vadībā atradās desmit braucēju liela līderu grupa.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša taisnē, kur, līdzjutēju simtu atbalstīts, nepārspēts palika Blūms. Trasē cēsinieks pavadīja 1 stundu 25 minūtes un 7 sekundes. Ar otro vietu nācās samierināties Knopam, bet labāko trijnieku noslēdza Pauls Rubenis no "VW Komerctransports Veloprofs.lv" vienības (abi +00:00:00). Labāko sešiniekā iekļuva arī Jānis Rubiks ("ZZK"), Raivis Ritums ("Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free") un Nauris Inovskis ("Evelo team").

Sieviešu vērtējumā triumfēja Viktorija Sipoviča ("Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free"), apsteidzot Aigu Paegli ("Engures Sportam"). Komandu vērtējumā uzvarēja "Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free" vienība, apsteidzot "Evelo team" un "ZZK" komandas.

Lieliskā gaisotnē aizritēja arī 32 kilometru garais tautas brauciens, kurā ātrākiem braucēji saņēma Rīgas mēra kausus. Uzvarētāja liktenis izšķīrās no trīs braucēju atrāviena. Uzvaru guva "Roadex" komandas riteņbraucējs Ģirts Cirvelis. Trasē iecavnieks pavadīja 45 minūtes un 21 sekundi. Nepilnu sekundi viņam zaudēja un otro vietu ieguva "Elkor" vienības pārstāvis Roberts Andersons, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Mārtiņš Maslovs ("RRS/ Purvciems").
Starp daiļā dzimuma pārstāvēm nepārspēta palika Santa Sanija Jurgena ("Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free"), kurai sekoja Kitija Siltumēna ("RRS/ Purvciems") un Megana Grīslīte (Dobeles sporta skola). Komandu ieskaitē triumfs "Elkor" vīriem, otrie bija "Velo+", bet trešie "RRS/ Purvciems" sportisti.

Lieliskā gaisotnē aizritēja "Maxima" ģimeņu brauciens, kurā netika noteikti ātrākie braucēji, bet īpašas pārsteiguma balvas saņēma stilīgāk tērptie, aktraktīvākie un draudzīgākie braucēji. Kuplākā darba kolektīva balvu saņēma "Rīgas siltums", kamēr Edgars Račis 89 gadu vecumā bija cienījamākais dalībnieks. Tikmēr pirmo reizi "Toyota" Rīgas velomaratonā notika skrituļslidošanas paraugbrauciens, kurā 16 kilometru garo distanci veica vadošie mūsu valsts skrituļslidotāji.