Londonas olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīra A grupas spēlē zvaigžņotā ASV valstsvienība pārliecinoši pieveica vienu no stiprākajām Eiropas komandām Franciju ar rezultātu 98:71 (22:21, 30:15, 26:15, 20:20).

Jau mača pirmajās minūtēs nelielu pārsvaru ieguva Pekinas olimpisko spēļu čempioni ASV izlase, taču spēle ritēja samērā līdzīgi. Francijai ceturtdaļas beigās izdevās veikt nelielu izrāvienu, un pēc pirmajām 10 minūtēm amerikāņiem bija minimāls pārsvars – 22:21. Otro ceturtdaļu ļoti veiksmīgi uzsāka ASV valstsvienība, veicot 11:0 izrāvienu. Turpinājumā zvaigžņotajai izlasei izdevās realizēt vairākus trīspunktu metienus un pirmo puslaiku noslēgt ar rezultātu 52:36.

Otrajā puslaikā ASV izlase pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, vairākas reizes priecējot skatītājus ar efektīgiem uzbrukumiem. Arī pēdējā ceturtdaļā Francijas valstsvienība vairs nespēja izrādīt nopietnu pretestību un spēle noslēdzās ar rezultātu 98:71.

Uzvarētāju rindās ar 22 gūtajiem punktiem rezultatīvākais bija Kevins Durents, savukārt Francijas izlasē izcēlās Ali Traoe, kura kontā 12 gūtie punkti.

A grupā spēlē arī Nigērijas, Turcijas, Lietuvas un Argentīnas izlases.

Tikmēr B grupā Spānija ar rezultātu 97:81 (19:17, 34:24, 16:19, 28:21) pārspēja Ķīnu.

Uzvarētājiem ar 21 punktu izcēlās Po Gasols, 17 punktus iekrāja Serhe Ibaka, pie 14 punktiem tika Huans Karloss Navarro. Savukārt Ķīnas komandā rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Ji Dzjaņliaņs.

Vēl B grupā savā starpā sacenšas Brazīlija, Austrālija, Lielbritānija, Krievija.