2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu galda tenisa vienspēļu turnīrā sievietēm dubultuzvaru izcīnīja Ķīnas sportistes.

Finālā Nina Dina ar rezultātu 4-3 (11:9, 5:11, 14:12, 9:11, 8:11, 11:7, 11:7) pārspēja savu tautieti Sjaosju Li. Abas sportistes tikās arī Londonas vienspēļu finālā, tomēr toreiz triumfēja Li.

Dinai ir divkārtējā olimpiskā čempione, jo Londonā viņa ieguva zeltu komandu sacensībās, kā arī piecas reizes viņa triumfējusi pasaules čempionātos.

Tikmēr bronzu izcīnīja Ziemeļkorejas galda tenisiste Kima Sona, kura duelī par trešo vietu ar 4-1 (11:7, 11:7, 11:5, 12:14, 11:5) uzvarēja Japānas sportisti Ai Fukuharu.