Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ar ļoti neveiksmīgu šaušanu svētdien ieņēma 29.vietu Rūpoldingas trasē Vācijā notikušā Pasaules kausa izcīņas piektā posma 15 kilometru masu starta distancē.

Kopumā Latvijas biatlonists šaušanā pieļāva sešas kļūdas, bet masu starta sacensībās viņš apsteidza tikai vienu sportistu.

Vēl pirms pirmās šaušanas Rastorgujevs bija starp atpalicējiem, taču sašauti visi pieci mērķi viņam ļāva pakāpties uz 19.pozīciju. Otrajā ugunslīnijā Latvijas sportists pieļāva vienu kļūdu, izkrītot no labāko divdesmitnieka, bet tajā viņš nespēja atgriezties līdz trešajai šaušanai, kur pieļāva vēl divas kļūdas.

Pēc trešās šaušanas Rastorgujevs bija priekšpēdējā - divdesmit devītajā - pozīcijā, bet noslēdzošajā šaušanā pieļautās trīs kļūdas liedza Latvijas biatlonistam pakāpties augstāk.

Tikmēr par uzvarētāju svētdien tika Simons Šemps no Vācijas, kurš tikai fotofinišā apsteidza negaidīti veiksmīgu sniegumu demonstrējušo francūzi Kentēnu Maijē.

Šemps un Maijē šaušanā pieļāva attiecīgi divas un vienu kļūdu. Savukārt trešais ar četrām kļūdām bija Mihals Šlesingrs.

Rastorgujevs masu startā šosezon piedalījās otro reizi.

Jau vēstīts, ka svētdien masu startā sievietēm uzvarēja titulētā Baltkrievijas sportiste Darja Domračeva.

Kā zināms, iepriekšējā posmā pirms nedēļas Oberhofā Rastorgujevs izcīnīja sesto vietu gan sprintā, gan sacensībās ar masu startu, sasniedzot līdz tam augstākos rezultātus šosezon. Savukārt sestdien viņš atkārtoja karjeras trešo labāko sasniegumu, kad Rūpoldingas sprintā izcīnīja piekto vietu.

Kā ziņots, šī posma ievadā trešdien 4x6 kilometru stafetes sacensībās sievietēm uzvarēja Čehija, esot labākā otrajā posmā pēc kārtas, bet ceturtdien 4x7,5 kilometru stafetē vīriem ātrākā bija Norvēģija. Savukārt Latvijas vīru biatlonisti stafetē ierindojās 23.pozīcijā.

Tikmēr piektdien 7,5 kilometru sprintā dāmām uzvaru izcīnīja Norvēģijas biatloniste Fannija Velle-Stranna Hūrna, gūstot pirmo individuālo panākumu karjerā, bet desmit kilometru sprintā vīriem sestdien uzvarēja Juhanness Tingness Bē no Norvēģijas.

Latvija šajā Pasaules kausa posmā sieviešu biatlonā nebija pārstāvēta, jo Baiba Bendika iedzīvojusies veselības likstās, kamēr Žanna Juškāne tam nebija kvalificējusies.

Pasaules kausa sezona līdz martam ilgs deviņos posmos. Martā Somijā risināsies arī pasaules čempionāts.

Iepriekšējās sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā Rastorgujevs izcīnīja 16.vietu, kas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums. Pasaules kausa sacensībās Rastorgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā. Savukārt Soču olimpiskajās spēlēs viņam sekmīgākā bija devītā vieta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Tāpat Latvijas pārstāvis pagājušajā sezonā kļuva par Eiropas čempionu individuālajā distancē, bet sprintā izcīnīja bronzu.