Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Čehijā, Novo Mesto, kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē.

Tā ir pirmā Latvijas zelta medaļa Eiropas čempionātā kopš 2002.gada, kad Oļegs Maļuhins bija ātrākais gan sprintā, gan iedzīšanā.

Rastorgujevam šī ir pirmā zelta godalga pieaugušo kontinentālajās sacensībās, bet Pasaules kausa sacensībās viņš divas reizes ir bijis ceturtais, tā arī ne reizi neuzkāpjot uz goda pjedestāla.

Ceturtdienas sacensībās Rastorgujevs četrās šautuvēs pieļāva kopā trīs kļūdas un finišā tikai par 0,3 sekundēm apsteidza vācieti Benediktu Dollu, kurš arī šaušanā nopelnīja trīs soda minūtes. Trešo vietu izcīnīja Krievijas biatlonists Maksims Cvetkovs, kurš Rastorgujevam zaudēja 1:14,8 minūtes.

Vēl no Latvijas sportistiem Rolands Pužulis ar divām kļūdām šaušanā ieņēma 49.vietu (+7:18,4 minūtes), bet Toms Praulītis ierindojās 65.vietā (+10:03,5 minūtes).