Vācijas biatloniste Laura Dālmeiere Norvēģijā notiekošā pasaules čempionāta desmit kilometru iedzīšanas sacensībās izcīnīja zelta medaļu.

Dālmeiere visās četrās šaušanās bija nekļūdīga, tuvāko sekotāju itālieti Doroteju Vīreri, kura neaizvēra divus mērķus, apsteidzot par 48,3 sekundēm.

Tikmēr bronzas godalgu izcīnīja francūziete Marī Dorēna-Abēra, kura pieļāva trīs kļūdas šaušanā stāvus un čempionei zaudēja 57,3 sekundes.

Pasaules kausa līdere Gabriela Soukalova no Čehijas veica piecus soda apļus, Dālmeierei zaudējot nedaudz mazāk kā divas minūtes, kas deva 11.pozīciju.

Savukārt sprinta uzvarētāja mājiniece Tīrila Ekhofa kopumā nesašāva septiņus mērķus, turklāt četrus no tiem pēdējā šaušanā, finišējot 17.vietā.

Kā zināms, abas Latvijas biatlonistes Baiba Bendika un Žanna Juškāne sestdien nespēja iekļūt labāko sešdesmitniekā Norvēģijā notiekošā pasaules čempionāta 7,5 kilometru sprinta sacensībās, tādējādi iedzīšanas sacensībām nekvalificējoties.

Nesen vairākas sensācijas sagādājusī Bendika ne tikai ātrumā nebija starp labākajām sportistēm, bet arī pieļāva trīs kļūdas, turklāt tas notika pirmajos šāvienos - divos guļus stāvoklī un vienu stāvus. Noslēgumā viņa ierindojās 78.vietā. Savukārt Juškāne savās pirmajās individuālajās sacensībās šosezon ar četrām kļūdām palika 95.pozīcijā starp 96 sportistēm.