Vācijas sieviešu biatlona komanda svētdien uzvarēja Pasaules kausa sestā posma 4x6 kilometru stafetes sacensībās, gūstot jau trešo panākumu pēc kārtas.

Vācijas komandas sastāvā šajās sacensībās svētdien startēja Vanesa Hinca, Marena Hammeršmita, Franciska Hildebrande un Laura Dālmeiere, šim četriniekam distanci veicot vienā stundā, deviņās minūtēs un 12,4 sekundēs.

Tikmēr otrajā vietā, zaudējot pirmajai vieta 24,2 sekundes, jau trešo reizi pēc kārtas ierindojās Francija, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Itālija.

Itālietes līdz šim šosezon uz goda pjedestāla vēl nebija tikušas.

Zīmīgi, ka neviena no pirmajām deviņām komandām svētdien neslēpoja nevienu soda apli. Lai gan pēc pirmā posma Vācija bija otrajā vietā, nedaudz atpaliekot no Francijas, otrā posma veicējai Hammeršmitai izdevās pārņemt vadību, jo trešajā šaušanā ne pārāk ātri darbojās francūziete Žistīne Braisā, turklāt viņai vajadzēja izmantot trīs rezerves patronas. Vienubrīd vāciešu pārsvars pieauga teju līdz minūtei, kas Vācijai līdz pat beigām ļāva nosargāt zeltu.

Latvija šajās sacensībās pārstāvēta nebija.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs šaušanā pieļāva septiņas kļūdas un ierindojās 26.vietā 15 kilometru distancē ar masu startu.

No 30 masu starta dalībniekiem Rastorgujevs šaušanā pieļāva visvairāk kļūdas. Tikmēr uzvaru izcīnīja norvēģis Juhanness Tingness Bē, kurš vienīgais no masu starta dalībniekiem aizvēra visus mērķus.

Pirms tam Rastorgujevs šī posma 20 kilometru individuālajā distancē pieļāva sešas kļūdas un ierindojās 63.vietā, bet viņu par vienu pozīciju apsteidza pieredzējušais Ilmārs Bricis, kamēr Daumants Lūsa ieņēma 90.vietu.

Sestdien norisinājās stafete kungiem, kurā Lūsa, Bricis, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš tika apdzīti par apli un ieņēma 24.vietu.

Tikmēr dāmām savā šī posma vienīgajā startā Baiba Bendika ceturtdien 15 kilometru individuālajā distancē ierindojās 42.vietā.

Pēc šī posma februārī Hohfilcenē, Austrijā, gaidāms pasaules čempionāts, kuram martā sekos sezonas pēdējie trīs Pasaules kausa etapi.