Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs ieņem sesto vietu pēc Nīderlandē notiekošā pasaules čempionāta daudzcīņā veiktajām trim disciplīnām.

Svētdien Silovs uzrādīja trešo labāko laiku 1500 metru distancē, kurā viņš Phjončhanas olimpiskajās spēlēs daudziem negaidīti ieņēma ceturto vietu.

Latvietis distanci veica minūtē un 49,97 sekundēs, zaudējot tikai norvēģim Sverrem Lundem Pēdešenam, kurš bija par 1,64 sekundēm ātrāks, kā arī nīderlandietim Patrikam Rostam, kuram Silovs zaudēja vienu sekundes desmitdaļu.

Sacensību summā Latvijas ātrslidotājs pacēlās no astotās un sesto vietu, līderim Pēdešenam kopvērtējumā zaudējot 40,64 sekundes, bet no trešajā vietā esošā nīderlandieša Svena Krāmera atpaliekot par 24 sekundēm.

Trīs disciplīnu summā Pēdešanam ir 112,911 punkts, otrais ar 113,300 punktiem ir Rosts, bet trešo vietu ar 113,718 punktiem ieņem Krāmers. Savukārt Silovam ir 114,943 punkti.

Pasaules čempionāts daudzcīņā svētdien noslēgsies ar 10 000 metru distanci, kurā startēs astoņi labākie dalībnieki, arī Silovs.

Jau ziņots, ka kungiem pasaules čempionāts daudzcīņā sākās sestdien un pirmā disciplīna bija 500 metri. Šo distanci Silovs veica 37,040 sekundēs, kas starp 24 ātrslidotājiem viņam ļāva ieņemt augsto trešo vietu.

Ātrākais 500 metros bija nīderlandietis Rosts, kurš šo distanci veica 36,970 sekundēs.

Vēlāk sportisti sacentās 5000 metru distancē, kur Silovs finišēja pēc sešām minūtēm un 52,47 sekundēm. Tas bija 12.ātrākais laiks, kamēr no labākā rezultāta īpašnieka, Pēdešena viņš atpalika 18,66 sekundes.

Iepriekšējos divus gadus Silovs pasaules čempionātā daudzcīņā bija devītajā vietā.

Jau ziņots, ka februārī notikušajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs izcīnīja augsto ceturto vietu 1500 metru distancē, kas starp Latvijas sportistiem bija otrais augstākais sasniegums.