Latvijas daiļslidotāja Alīna Fjodorova pirmdien sasniedza piekto labāko rezultātu Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādes īsajā programmā.

Fjodorova tika pie 45,38 punktiem.

Tikmēr vadībā pašlaik ar 57,80 punktiem atrodas krieviete Poļina Agafonova, bet no trešajā vietā esošās francūzietes Leanelas Žileronas-Žorī Latvijas sportiste atpaliek par 2,94 punktiem.

Čempiones tiks noskaidrotas pēc trešdien paredzētās brīvās programmas sacensībām.

Fjodorova ir vienīgā Latvijas daiļslidotāja sacensībās.

Tikmēr distanču slēpošanā desmit kilometru distancē klasiskajā stilā ar intervāla startu puišiem 36.vietu izcīnīja Mārcis Jakovičs, kurš finišēja pēc 30 minūtēm un 41,8 sekundēm.

Uzvaru izcīnīja soms Anti Ojansivu, bet Jakovičs viņam zaudēja trīs minūtes un 3,1 sekundi.

Vēl 57.vietu izcīnīja Arnis Pētersons, 61.vietu ieņēma Rūdolfs Kļaviņš, bet Viesturs Eglītis izcīnīja 63.vietu 82 finišējušo dalībnieku konkurencē.

Savukārt 7,5 kilometru distancē meitenēm 61.vietu ieņēma Gerda Āboliņa, vienu pozīciju zemāk palika Kristīne Liepiņa, bet Natālija Kovaļova finišēja 68.vietā 74 dalībnieču konkurencē.

Kalnu slēpošanā milzu slaloma disciplīnā meitenēm 44.vietu izcīnīja Katrīna Krūmiņa, kura divu braucienu summā uzvaru izcīnījušajai slovēnietei Elijai Plutai zaudēja 11,66 sekundes.

Vēl Ieva Meldere ieņēma 57.vietu, bet Beāte Bērziņa ierindojās 60.vietā 74 finišējušo dalībnieču konkurencē.

Kā ziņots, Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde ilgs līdz 18.februārim. Latviju tajā pārstāvēs 44 sportisti, kas startēs sešos sporta veidos no astoņiem sacensību programmā paredzētajiem.

No 1991.gada katru otro gadu notiek Eiropas Jaunatnes olimpiāde vasaras sporta veidos, bet ar 1993.gadu notiek Eiropas Jaunatnes olimpiāde ziemas sporta veidos. Gan sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā sacensības līdzinās olimpiskajām spēlēm.

Latvijas jaunatnes komanda Eiropas Jaunatnes olimpiādē debitēja 1993.gadā.

Pagaidām Latvijas komanda Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādēs izcīnījusi vienu bronzas medaļu. To 2009.gadā paveica Rinalds Kostjukovs distanču slēpošanas sprinta sacensībās.