Latvijas labākais kalnu slēpotāja Kristaps Zvejnieks piektdien Somijā ieņēma septīto vietu Baltijas kausa trešā posma milzu slaloma sacensībās, kurām bija arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) un Latvijas čempionāta statuss.

Zvejnieks divu braucienu summā 1,44 sekundes zaudēja dubultuzvaru guvušajiem somiem Robinam Bakam un Samu Torsti, kuri uzrādīja vienādu rezultātu un dalīja pirmo vietu. Latvijas sportists šajās sacensībās nopelnīja 23,56 FIS punktus, kas viņam ir šosezon labākais rezultāts milzu slaloma disciplīnā.

Tikmēr 27.vietā palika Žaks Gedra, kurš uzvarētājiem zaudēja gandrīz četras sekundes, tiekot pie 43,46 FIS punktiem. Vēl zemāk palika Miks Zvejnieks, kurš ierindojās 47.pozīcijā nopelnot 71,51 punktu. Savukārt Elvis Opmanis ieņēma 52., Dāvis Zvejnieks 59., Daniels Loss 60., Kristaps Lazdāns 63., Kristers Čerņevskis 64., bet Edgars Beļakovs 66. vietu starp 68 abos braucienos finišējušajiem, kamēr vēl trīs Latvijas sportisti palika bez rezultāta.

Milzu slalomā dāmām labākā no latvietēm bija Agnese Āboltiņa, kura ieņēma 13. vietu, uzvaru guvušajai somietei Rīkai Honkanenai divu braucienu summā zaudējot 5,41 sekundi, kas viņai deva 56,47 FIS punktus.

Vēl Žanete Gedra ieņēma 19.vietu, kas viņai deva 64,35 FIS punktus, Liene Bondare ierindojās 21. vietā, tiekot pie 78,77 punktiem, bet Angese Sakoviča un Marta Kunce palika pēdējās divās pozīcijās starp 34 finišējušajām, kamēr Evelīna Gasūna izstājās pirmajā braucienā.

Jau ziņots, ka ceturtdien turpat Pihē Baltijas kausa trešā posma sacensībās slalomā Āboltiņa bija sestā, par savu sniegumu nopelnot 29,02 FIS raudzes punktus, kas ir viņas otrs visu laiku labākais rezultāts karjerā. Savukārt vīriem no Latvijas pārstāvjiem labākais Žaks Gedra, kurš ierindojās 13. vietā, bet divas pozīcijas zemāk palika Miks Zvejnieks, kamēr viņa vecākais brālis Kristaps nefinišēja otrajā braucienā.

Sestdien turpat Pihē dalībnieki atkal sacentīsies slaloma disciplīnā, kas reizē būs Baltijas kausa, Latvijas čempionāta un FIS statusa mači.