Latvijas izlases hokejisti ceturtdien cīņā par Soltleiksitijas olimpisko spēļu devīto vietu pārspēja Ukrainas valstsvienību - 9:2 (6:0, 3:2, 0:0). Latvijas hokejisti izšķirošo pārsvaru ieguva spēles pirmajās sešās minūtēs, izvirzoties vadībā ar 4:0.
Latvijas izlase šajā spēlē laukumā devās bez Nacionālās Hokeja līgas (NHL) komandu spēlētājiem, jo vietu vārtos ieņēma Sergejs Naumovs.

Latvijas hokejisti pārliecinoši iesāka maču, nepilnās sešās minūtēs gūstot četrus vārtus pēc kārtas. Jau otrajā minūtē sāncenšu zonā nepiesegts palika Leonīds Tambijevs, kas ar spēcīgu metienu pārspēja viesu vārtsargu Igoru Karpenko. Pēc nepilnas minūtes izgājienu pret vārtiem ar precīzu raidījumu pabeidza Harijs Vītoliņš.

Nākamie divi vārti tika gūti sestajā minūtē, kad Ukrainas izlasē tika noraidīti divi laukuma spēlētāji. Vispirms lielo skaitlisko vairākumu realizēja Vjačeslavs Fanduļs, piespiežot Ukrainas izlases galveno treneri Anatoliju Bogdanovu izdarīt vārtsarga maiņu. Karpenko vietu vārtos ieņēma Konstantins Simčuks. Taču nedaudz vairāk kā 30 sekundes pēc tam skaitlisko vairākumu vēlreiz realizēja Aleksandrs Ņiživijs - 4:0.

Pusotru minūti pirms pirmā perioda beigām izrāvienu uz sāncenšu vārtiem pa laukuma labo pusi veica Grigorijs Panteļejevs. Par spīti aizsarga pretestībai, Panteļejevs pārspēja vārtsargu - 5:0. Pēdējā minūtē tika gūti arī sestie vārti. Aleksandrs Kerčs vienatnē izrāvās uz sāncenšu vārtiem. Pret viņu noteikumus pārkāpa ukraiņi, bet Latvijas komanda saņēma tiesības uz soda metienu. To pārliecinoši realizēja Latvijas vecmeistars Andrejs Maticins - 6:0.

Otrā perioda vidū vēl divreiz Latvija guva vārtus. Vispirms to paveica Igors Bondarevs, bet pēc tam arī Fanduļs panāca 8:0. Tikai pēc tam Ukrainas hokejistiem izdevās gūt kādus vārtus. Īsā laikā ukraiņi guva divus vārtus - 2:8. Pārdesmit sekundes pirms otrās trešdaļas beigām devītos vārtus Latvijas izlases labā guva Aleksandrs Semjonovs - 9:2.

Pēdējā periodā abām komandām bija vairākas iespējas gūt vārtus, taču rezultāts nemainījās. Latvija uzvarēja ar 9:2, Soltleiksitijas olimpiskajās spēlēs izcīnot devīto vietu.

Olimpiskās spēles

Hokejs. Spēle par 9.vietu

Latvija - Ukraina 9:2 (6:0, 3:2, 0:0)

Vārtus guva: 1:33. Tambijevs (Bondarevs), 2:26. Vītoliņš (Sorokins, Kerčs), 5:20. Fanduļs (Maticins, Kerčs), 5:56. Ņiživijs (Macijevskis), 18;22. Panteļejevs (Maticins), 19:11. Maticins (soda metiens), 30:39. Fanduļs, 39:41. Semjonovs (Vītoliņš, Bondarevs) -- 31:38. Hrističs (Čibirevs, Guņko), 35:33. Čibirevs (Oļeckis, Serovs).

Soda minūtes: 26:6.

Metieni: 35:26 (13:9, 15:9, 7:8).