Latvijas snovborda izlases sportists Toms Petrusevičs pagājušajā nedēļas nogalē Itālijā izcīnījis piekto vietu Eiropas kausa sacensībās.

Piekto vietu Petrusevičs izcīnīja pirmajā sacensību dienā, kad labākajā no braucieniem tika pie 77,80 punktiem. Šajos mačos pirmās trīs vietas aizņēma itāļu sportisti.

Savukārt dienu vēlāk Petrusevičs palika tikai 11.vietā starp 22 sportistiem. Šeit labākajā mēģinājumā latvietis nopelnīja 56,80 punktus, bet uzvaru izcīnīja spānis Aleikss Lopess.

Šīs Petrusevičam bija pirmās divas sacensības Eiropas kausā šosezon. Kopvērtējumā viņš ar 345 punktiem pašlaik ieņem 24. vietu.

Kā zināms, sezonas lielāko daļu Latvijas izlase aizvadīja treniņos ASV un Petrusevičs piedalījās vairākās Pasaules kausa sacensībās Ziemeļamerikā. Savukārt pagājušajā nedēļā Dienvidkorejā notikušajā Pasaules kausa posmā olimpiskajā Phjončhanā cits Latvijas izlases dalībnieks Artūrs Cukunde ieņēma 21. vietu sloupstailā.

Sloupstails ir snovborda sacensību disciplīna, kurā snovbordists brauciena laikā cenšas izpildīt tehniski sarežģītus trikus lielā amplitūdā un izkoptā stilā pār dažādiem sniega parka elementiem - tramplīniem un slaidiem.

Jau pagājušo sezonu Petrusevičs aizvadīja Pasaules kausa apritē, kur sloupstaila ieskaitē ar 290 punktiem palika 25. pozīcijā. 2012./2013. sezonā viņš kļuva par Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētāju, bet pagājušajā sezonā ceturto vietu Eiropas kausa kopvērtējumā ieņēma Cukunde.