Titulētā Norvēģijas distanču slēpotāja Mārita Bjergena svētdien izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posma desmit kilometru distancē, kas bija viņas otrās šī līmeņa sacensības pēc sezonas pārtraukuma.

Bjergena distanci veica 26 minūtēs un 55,2 sekundēs, finišā par 4,6 sekundēm apsteidzot somieti Kristu Permekoksi.

Savukārt trešajā vietā ierindojās norvēģiete Heidi Venga, kura savai tautietei zaudēja 12,7 sekundes.

Sestdien Bjergena piedalījās arī sacensībās sprintā, kur apstājās pusfinālā.

Iepriekšējo sezonu Bjergena izlaida grūtniecības dēļ.

Seškārtējā olimpiskā čempione Bjergena ir visu laiku titulētākā distanču slēpotāja. Pērn pasaules čempionātā viņa tika pie diviem zeltiem, visu laiku titulētāko sportistu sarakstā ar 14 godalgām panākot krievieti Jeļenu Valbi. Tāpat viņas kontā bija viens sudrabs.

Norvēģijas sportiste četras reizes triumfējusi Pasaules kausa kopvērtējumā, turklāt vienreiz kļuvusi par labāko prestižajā "Tour de Ski" slēpošanas seriālā. Viņa, skaitot kopā pasaules čempionātus un olimpiskās spēles, tikusi pie 32 godalgām, kas šajā rādītājā ļāvis apsteigt slaveno tautieti Bjērnu Delī.

Pulksten 13 turpat Kūsamo sacensības 15 kilometru distancē uzsāks vīri, kuru vidū būs arī Latvijas pārstāvis Indulis Bikše.