Latvijas hokeja izlase otrdien pārrakstīja valsts hokeja vēsturi, pirmo reizi iekļūstot olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā.

XXII Ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas mačā Latvija dramatiskā cīņā ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) pieveica pasaules vicečempioni Šveici, gūstot lielāko panākumu Latvijas hokeja vēsturē. Tagad ceturtdaļfinālā Latvija jau trešdien pulksten 19:00 pēc Latvijas laika tiksies ar olimpiskajiem čempioniem Kanādu.

Latvija ar Kanādu līdz šim olimpiskajās spēlēs tikusies vienu reizi - 1936.gadā Garmišpartenkirhenē kanādiešu sarūpēja Latvijai smagu zaudējumu ar 0:11.

Latvijas-Šveices spēles sākumā komandas spēlēja aktīvu hokeju, tomēr pēcāk pārsvaru ieguva Šveice, kas vairākas reizes lika Latvijas vārtsargam Edgaram Masaļskis atvairīt bīstamus metienus. Lai arī šveicieši kontrolēja spēles gaitu, tomēr Latvija devītajā minūtē izvirzījās vadībā, kad Oskars Bārtulis guva vārtus. Bārtuļa metiena brīdī vārtu priekšā Mārtiņš Karsums meistarīgi nosedza vārtsarga skatu, noteikumu ietvaros traucējot vārtu vīram. Pāris minūtes vēlāk Latvija vairākumā panāca rezultātu 2:0. Lauris Dārziņš izmantoja teicamu Miķeļa Rēdliha piespēli un raidīja ripu tuvējā vārtu stūrī.

$d_id=27; include '/www/delfi/php/sochi2014star/fe.php' ?>

Otrajā periodā Šveices izlases apgriezieni pieauga un uzbrukumi kļuva daudz bīstamāki, tomēr Masaļskis turpināja teicami darboties vārtos, vienā no epizodēm neticamā veidā tverot ripu, kas lidoja vārtu devītniekā. Latvijas izlase atbildēja ar vairākiem pretuzbrukumiem, kurās iespējas bija Ronaldam Ķēniņam, Miķelim Rēdliham un Zemgum Girgensonam. Otrā perioda izskaņā Šveice prata vienus vārtus atspēlēt, kad pēc Martina Plusa metiena ripa ielidoja Latvijas vārtos.

Noslēdzošajā periodā Šveice izmisīgi mēģināja atspēlēties, bet Latvijas komanda veiksmīgi aizsargājās. Perioda otrajā pusē Girgensons pretuzbrukumā trāpīja pa vārtu pārliktni. Kad Šveice pēdējās minūtēs nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Dārziņš panāca 3:1, nodrošinot uzvaru Latvijai.

Latvijas izlases vārtsargs Masaļskis šajā mačā atvairīja 32 no 33 pretinieku metieniem. Latvija pa Šveices vārtiem meta 22 reizes.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī vēsturiskā mača teksta tiešraidi.