ASV snovborda leģenda Vaits Phjončhanā fantastiski izrauj savu trešo olimpisko zeltu

Par 2018. gada Phjončhanas olimpisko spēļu čempionu snovborda sacensībās rampā trešdien kļuva ASV sportists Šons Vaits, kuram tā bija trešā zelta godalga karjerā.

Vaits savā pēdējā braucienā nodemonstrēja izcilu tehniku un no tiesnešiem ieguva vērtējumu 97,75 balles, liekot japānim Ajumu Hirano otrajās olimpiskajās spēlēs samierināties ar sudraba medaļu.

Vaits par olimpisko spēļu čempionu kļuva arī 2006. gada Turīnas un 2010. gada Vankūveras spēlēs, bet pirms četriem gadiem Sočos amerikānis palika ceturtajā vietā. Tāpat Vaits trešdien izcīnīja ASV 100. zelta medaļu olimpisko spēļu vēsturē.

Hirano savā otrajā finālbraucienā uzrādīja rezultātu 95,25 balles, kas līdz pēdējam braucienam viņam ļāva turēties līderpozīcijā. Sacensību beigās viņam otrā vieta, bet bronzas godalgu ieguva Austrālietis Skotjs Džeimss, kurš saņēma 92,00 balles. Tā viņam ir pirmā godalga karjerā.