2018. gada Phjončhanas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā par pirmajiem pusfinālistiem kļuva Čehijas valstsvienība.

Čehijas izlase ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja ASV valstsvienību.

Spēles septītajā minūtē Raiens Donato izvirzīja vadībā ASV izlasi, gūstot savus piektos vārtus olimpiskajā turnīrā, taču deviņas minūtēs vēlāk Jans Kolāržs izdarīja tālu metienu un panāca rezultātu 1:1. Otrajā periodā Tomašs Kundrāteks deva vadību Čehijai, taču šāds rezultāts saglabājās divas minūtes, jo Džims Sleiters mazākumā noslēdza lielisku amerikāņu pretuzbrukumu.

Cīņa nonāca līdz pagarinājumam, kurā vārti netika gūti. Savukārt pēcspēles metienu sērija Petrs Koukals ar precīzu metienu un vārtsargs Pāvels Francuzs ar atvairītiem pieciem metieniem izrāva uzvaru savai komandai.

Pusfinālā Čehija tiksies ar Olimpiskās atlētu no Krievijas komandas un Norvēģijas izlases pāra uzvarētāju.

Citos ceturtdaļfinālos Somijas izlasei būs jāspēkojas ar Kanādas izlasi, bet Vācijas izlases pretinieki būs Zviedrija.