Phjončhanas olimpiskās spēles: ceturtās dienas kopsavilkums

Phjončhanā otrdien turpinājās XXIII ziemas olimpiskās spēles, ceturtajā sacensību dienā sportistiem aizvadot sacensības kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, šorttrekā, snovbordā un ātrslidošanā.

Spēļu notikumiem aicinām sekot līdz portāla "Delfi" teksta tiešraidē!

Phjončhanas olimpisko spēļu 4. diena
Latvijas sportistu starti:Kalnu slēpošana, kombinācija (Kristaps Zvejnieks)Distanču slēpošana, sprints. (Patrīcija Eiduka, Indulis Bikše)Kamaniņu sports, sievietes, 3. un 4. brauciens (Ulla Zirne, Elīza Cauce, Kendija Aparjode)Šorttreks, 1000 m vīriešiem (Roberts Zvejnieks, Roberto Puķītis)Ātrslidošana, 1500 m vīriešiem (Haralds Silovs)
Phjončhanas olimpiskajās spēlēs noslēgusies arī ceturtā sacensību diena. Trešdienas sacensību kalendāru varat aplūkot šeit. http://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/kalendars/?date=2018-02-14
Hokejs, sievietes.ASV - OAR 5:0. Spēle noslēgusies. ASV turnīru turpina perfekti un ar Kanādas hokejistēm cīnīsies par pirmo vietu A apakšgrupā.
Hokejs, sievietes ASV - OAR 5:0Amerikānietēm izdodas panākt piecu vārtu pārsvaru. Lieliski izspēlēts ātrais uzbrukums, kurā Dani Kamaranesi tika klupināta, bet Hanna Branda tika pie ripa un uzreiz to meta vārtos.
Slēpotāja no eksotiskās Togo Matilda Amivi Petitžana pēc finiša slēpošanas sprintā atvainojusies žurnālistiem un atteikusies sniegt intervijas. "Man nekad mūžā nav bijis tik auksti!" atzinās afrikāņu sportiste un aizsteidzās uz telpām, ziņo izdevums "Sport Ekspress". Viņa sprinta kvalifikācijā ieņēma 59. vietu 68 slēpotāju konkurencē, pārspējot arī Latvijas jauno sportisti Patrīciju Eiduku.
Hokejs, sievietes. ASV - OAR 4:0Džidži Marvina 35. minūtē panāca jau četru vārtu pārsvaru.
Hokejs, sievietesASV - OAR 3:0ASV hokejistes sešu sekunžu laikā otrajā periodā gūst divus vārtus. Džoselina Lamoro-Deividsone panāca 2:0, bet sešas sekundes pēc tam viņa vēlreiz pārspēja krievu vārtsardzi.
Šorttreks, sievietes 500 metru distancē par zelta medaļas ieguvēju kļuva itāliete Arianna Fontana, kura finišu sasniedza 42,569 sekundēs. Nīderlandes sportiste Jara van Kerhofa ierindojās otrajā vietā, bet trešā bija Kima Butīna.
Savukārt sieviešu distanču slēpošanas sprinta sacensībās ar laiku 3:03,84 minūtes uzvarēja zviedriete Stina Nīlsone. Finālā 3,3 sekundes aiz viņas ierindojās norvēģiete Maikena Falla, bet trešo vietu ieņēma Olimpiskā atlēte no Krievijas Jūlija Belorukova (+3,37).
Distanču slēpošanās sprintā vīriešiem par olimpisko čempionu kļuva norvēģis Johanness Klebo, kurš finālā uzvarēja ar rezultātu 3:05,75 minūtes. 1,34 sekundes aiz viņa finišēja Federiko Pellegrino, savukārt trešajā vietā ierindojās krievs Aleksandrs Boļšunovs (+1,36).
Hokejs, sievietes. ASV – OAR 1:0Spēles devītajā minūtē amerikānietes vadībā izvirzīja Keisija Belamija.
Ļoti patīkams skats uz ātrslidošanas sacensību rezultātiem:
Kērlings, jauktie pāri. Kanādas kērlingisti  Keitlina Losa un Džons Moriss kļūst par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem kērlingā jauktajiem pāriem. Viņi finālā ar 10-3 apspēlēja šveiciešus Martinu Riosu un Dženiju Peretu.
Haralds Silovs izcīna ceturto vietu olimpiskajās spēlēs! Arī pēdējā slidojumā neviens sportists viņu neapsteidza!
Ātrslidošana, vīrieši. Arī Henriksens un de Haitre nespēja pārspēt Silova rezultātu. Latvietis jau garantējis sev vietu labāko sešiniekā.  1968. gadā piekto vietu olimpiskajās spēlēs zem PSRS karoga izcīnīja Lāsma Kauniste, kura to arī paveica 1500 distancē.
Ātrslidošana, vīrieši. Nākamajā skrējienā nīderlandietis Verveijs finišēja astotajā vietā, bet norvēģis Johansons piedzīvoja kritienu. Silovam tas ļauj saglabāt ceturto vietu. Viņš jau garantējis sev vismaz astoto vietu.
Ātrslidošana, vīrieši. Silovs slidoja vienā pārī ar mājinieku Minsoku Kimu. Pēc 300 metriem Silovs līderim zaudēja 0,32 sekundes, pēc 700 viņa atpalicība pieauga līdz 1,03 sekundes, priekšpēdējā aplī latvietis bija ar ceturto ātrāko laiku, un finišā viņš arī ierindojās pagaidu ceturtajā vietā (+1,24)! Tas viņam garantē vietu olimpiskajā TOP 10. Savukārt Kims ierindojās trešajā vietā (+0,92).
Tagad slidojums Haraldam Silovam!
Ātrslidošana, vīrieši.Par sacensību līderi kļuva Nīderlandes sportists Kjelds Nuiss, kurš 1500 metrus veica 1:44,01 minūtē. Patriku Restu viņš apsteidza par 0,85 sekundēm. Savukārt japānis Takuro Oda ierindojas trešajā vietā (+1,43).
Hokejs, sievietes.ASV - OARSākusies spēle starp ASV un Olimpiskajām sportistēm no Krievijas (OAR).
Starptautiskā Olimpiskā komiteja noraidījusi izskanējušo informāciju, ka tā būtu likusi ASV sieviešu hokeja izlases vārtsardzēm Nikolai Henslijai un Aleksai Rigsbijai no aizsargmaskām noņemt Brīvības statujas attēlus.
Ātrslidošana, vīrieši. Labāko trijniekā ielauzies arī beļģis Bārts Svings, kurš Resta piekāpās 0,63 sekundes. Trešais tagad ir Šveins Viljamsons (+1,35).
Kērlings, jauktie pāri. Šveices kērlingistiem ceturtajā endā izdevās vienu punktu atspēlēt, cīņā ar Kanādu panākot rezultātu 3-6.
Kērlings, jauktie pāri. Finālā starp Kanādas un Šveices duetiem pēc trīs endiem vadībā ar 6-2 ir kanādieši.
Ātrslidošana, vīrieši. Patriks Rests no Nīderlandes joprojām ir līderis ar 1:44,86 minūšu ātri slidojumu, bet otrajā vietā ir Japānas pārstāvis Šeins Viljamsons (+1,35), bet trešais ir jaunzēlandietis Pīters Maikls (+1,53). Savus slidojumus veikuši 17 sportisti. Pēc pauzes notiks desmitais slidojums, bet Haralds Silovs startē 15. slidojumā.
Ātrslidošana, vīrieši. 1500 metru distancē savus rezultātus uzrādījuši 11 sportisti. Šobrīd līderis ar rezultātu 1:44,86 ir nīderlandietis Patriks Rests, 1,79 sekundes atpaliek Hjongdžuns Džo no Dienvidkorejas, bet trešais ir francūzis Aleksis Kontīns (+2,47).
Puķīša kritiens
Ātrslidošana, vīrieši. Sākušās sacensības 1500 metru distancē, un 15. skrējienā startēs Haralds Silovs.
Līdz ar to abi Latvijas šorttrekisti kvalificējās ceturtdaļfinālam, kas risināsies 17. februārī!!
Šorttreks, vīrieši. Pēdējā, astotajā, priekšskrējienā latvietis Roberto Puķītis arī pēc starta iekārtojās ceturtajā vietā, bet tad viņš piedzīvoju kritienu kopā OAR un ASV sportistiem. Brauciens tika apturēts, un krievs tika diskvalificēts. Pēc šīs epizodes amerikānim mainīja slidas asmeni un laboja ledu, kurā tika izcirsts robs.Tam sekoja atkārtotais starts. Sportisti slidoja cieši kopā, Puķītis ilgstoši turējās otrajā vietā un šo pozīciju nosargāja līdz finišam. Viņa rezultāts bija 1:31,635. Slidojumā uzvarēja Šaolins Sandors Lui no Ungārijas.
Šorttreks, vīrieši. Korejietis Dēhons Huangs uzvarēja septītajā slidojumā, nākamo kārtu ar viņu sasniedza arī Izraēlas pārstāvis Vladislavs Bikanovs, taču viņam piesprieda sodu. Līdz ar to otro vietu ieguva itālietis Juri Konfortola.
Šorttreks, vīrieši. Ķīnietis Tjanju Hans uzvarēja sestajā slidojumā (1:24,581), bet ceturtdaļfinālā viņš netika, jo  tika sodīts par pārkāpumu. Nākamo kārtu sasniedza Nīderlandes sportists Izaks de Lāts un Jira Seo no Dienvidkorejas.
Šorttreks, vīrieši. Piektajā slidojumā kanādietis Šarls Hamelins sasniedza jaunu olimpisko rekordu – 1:23,407. Kopā ar viņu ceturtdaļfinālā iekļuva Dadžins Vu.
Šorttreks, vīrieši. Uz starta stājās arī Roberts Zvejnieks. Viņš pēc starta iekārtojās ceturtajā vietā, bet tad pakāpās uz trešo. Viņš ar ķīnieti sāka cīņu par otro vietu, bet tas viņu nedaudz izsita no ritma. Latvietis finišēja ceturtajā vietā ar laiku 1:26,408 minūtes. Pēc šī slidojuma tiesneši izvērtēja latvieša un ķīnieša cīņu uz ledus, un Zvejnieks gaidīja, vai viņu iecels ceturtdaļfinālā. Beigās tiesneši pieņēma lēmumu sodīt ķīnieti Džinveju Renu, un Zvejnieks tika nākamajā kārtā.
Šorttreks, vīrieši. Trešajā slidojumā ar 1:23,894 minūšu laiku uzvarēja kanādietis Semjuels Žirārs, aiz sevis atstājot krievu Semenu Jeļistartovu.
Šorttreks, vīrieši. Otrajā 1000 metru sacensību priekšsacīkšu slidojumā ātrākais bija mājinieks Hjudžuns Lims, kura rezultāts bija 1:23,971 minūtes. Otrais palika japānis Kazuki Jošinaga.
Šorttreks, vīrieši. 1000 metru priekšsacīkšu pirmajā slidojumā uzvarēja amerikānis Džons-Henriks Krīgers, kurš apsteidza britu Ferelu Treisiju.
Šorttrekā 1000 metru priekšsacīkstēs Roberts Zvejnieks startēs ceturtajā slidojumā (pulksten 12:35), bet Roberto Puķītis – astotajā (pulksten 12:47). Lai iekļūtu ceturtdaļfināla sacensībās jāfinišē pirmajās divās vietās.
Hokejs, sievietesKanāda - Somija 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)Kanādietes ar šo uzvaru automātiski iekļūst vismaz ceturtdaļfinālā kā A grupas līderes, bet somietēm vēl būs jāpacīnās izslēgšanas turnīrā.
Indulis Bikše ar rezultātu 3:23,53 minūtes sprinta kvalifikāciju noslēdza 64. vietā. Viņam līdz TOP 30 pietrūka 12,84 sekundes.
Igaunijas distanču slēpotājam Raido Rankelam pietrūka tikai 0,19 sekundes, lai sasniegtu ceturtdaļfinālu.
Indulis Bikše distanci veica 3:20,53 minūtēs, kas viņam šobrīd ļauj apsteigt trīs sportistus un ieņemt 57. vietu. Viņa rezultāts ir par 21,99 sekundēm lēnāks nekā līderim.
Hokejs, Sievietes47:17 min. Kanāda - Somija 4:1Labi nocīnās vārtu priekšā Rika Valila un ar atkārtotu metienu gūst pirmos vārtus Somijai šai spēlē.
Indulis Bikše dodas trasē. Arī viņa rezultāts būs zināms jau pēc dažām minūtēm.
Distanču slēpošana, vīrieši.Ristomati Hakola ar 3:08,54 minūšu rezultātu pārņēmis līderpozīciju kvalifikācijā.
Distanču slēpošana, vīrieši.Pirmais finišu sasniedza zviedrs Halfvarsons, kura rezultāts bija 3:13,27 minūtes. Pēc tam trīs sekundes ātrāk bija krievs Aleksandrs Boļšunovs.
Noslēdzies ceturtais treniņbrauciens skeletonā. Jaunzēlandietis Rīss Tornberijs pirmais (50,98 sek.), Sunbins Juns otrais (+0,01 sek.), OAR sportists Ņikita Tregubovs trešais (+0,02 sek.)Tomass Dukurs šoreiz bija ātrāks par Martinu, uzrādot sesto labāko laiku (+0,20 sek.), Martins septītais (+0,24 sek.).
Distanču slēpošana, vīrieši. 1,4 km sprinta sacensībās klasiskajā stilā vīriešiem sāksies pēc piecām minūtēm.
38:26 min. Hokejs, sievietesKanāda - Somija 4:0Individuāls Žiljanas Solnjēras izgājiens un Ratija kapitulē ceturto reizi.
Kvalifikācijas sacensības sprintā distanču slēpošanā sievietēm noslēgušās. Patrīcija Eiduka izcīnīja 62. vietu 68 dalībnieču konkurencē ar rezultātu 3:49,70. Viņa 40,96 sekundes zaudēja kvalifikācijas uzvarētājai Stinai Nīlsone no Zviedrijas. Savukārt līdz 30. vietai, kas iekļūst ceturtdaļfinālā, viņai pietrūka 25,68 sekundes.
18 gadus vecā latviete piekāpās arī Togo slēpotājai Matildei Petitžanai, bet apsteidz austrālieti Keisiju Raitu un horvātieti Verdanu Maleču.
Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sprinta distanci veica 3:49,70 minūtēs, kas līdz šim ir viens no lēnākajiem rezultātiem. Līderei viņa zaudē 40,96 sekundes. Līdz ar to iekļūt TOP 30, kas kvalificējas ceturtdaļfināliem viņai neizdosies.
Hokejs, sievietes28:19 min. Kanāda - Somija 3:0Melodija Dausta iztur pauzi, pagaida, kamēr atbrīvojas ceļš ripai un precīzi ieraida ripu vārtos caur Noras Ratijas kājsargiem.
Latvijas sportiste Patrīcija Eiduka devusies trasē! Pēc četrām minūtēm jau zināsim viņas rezultātu.
Kalnu slēpošana, sievietes.Kvalifikācijā līderpozīcijā izvirzījusies zviedriete Stina Nīlsone, kuras rezultāts ir 3:08,74 minūtes.
Kalnu slēpošanas superzvaigzne Marcels Hiršers par ilgi gaidīto olimpisko čempionu titulu: "Sapnis ir piepildījies, lai gan šobrīd vēl nevaru apjaust, ka esmu kļuvis par olimpisko čempionu. Domāju, ka nākamo stundu laikā, bet jo īpaši apbalvošanas ceremonijā, šīs sajūtas radīsies."
Distanču slēpošana, sievietes. Īsajā sprinta distancē sportistes ātri sasniegušas finišu. Pagaidām līdere ir norvēģiete Maikena Kaspersena Falla, kuras rezultāts ir 3:09,13 minūtes.
Distanču slēpošana, sievietes.Sākas sprinta sacensības.
Hokejs, sievietes.Kanāda - Somija 2:0. Noslēdzies 1. periods. Kanādai perioda izskaņā neieskaitīja trešos vārtus, lai arī video atkārtojumā tomēr izskatījās, ka ripa pilnībā bija šķērsojusi vārtu līniju
Distanču slēpošanas sprinta sacensības sievietēm sāksies 10:30 pēc Latvijas laika. Patrīcija Eiduka trasē dosies ar 51. starta numuru pulksten 10:42. Vīriešu sprinta kvalifikācijai starts tiks dots 11:15 pēc Latvijas laika, bet Indulis Bikše startēs pulksten 11:29.
Hokejs, sievietes Kanāda - Somija 2:0Marija-Filipa Pulīna dubulto savas komandas pārsvaru. Somija ar savām daudzajām kļūdām laukuma viduszonā dod pretiniecēm lielu pārsvaru, kuru kanādietes izmanto.
Pēc brīža sāksies ceturtdaļfināla slidojumi 500 metros sievietēm šorttrekā. Ledus tam jau tiek gatavots. Savukārt pusdienlaikā pēc Latvijas laika priekšskrējienos piedalīsies divi latvieši 1000 metru distancē - Roberto Puķītis un Roberts Zvejnieks. https://twitter.com/matthewcpinsent/status/963318292759838720
Hokejs, sievietes. Kanāda - Somija  1:0Jau spēles 35. sekundē Megana Agosta izvirzīja vadībā šī turnīra galvenās favorītes.
Krievu kalnu slēpotājs Pāvels Trihičovs pēc kritiena nobraucienā ir nogādāts slimnīcā uz pārbaudi, ziņo "Sport Ekspress". Lūzumu neesot, arī galva nav sasista, bet drošības dēļ viņu pārbaudīs mediķi, žurnālistiem pavēstīja Krievijas izlases trenere Anastasija Popkova.
Sacensības noslēgušās. Zvejnieks Alpu kombinācijā izcīna 26. pozīciju!
Vēl septiņiem sportistiem jāaizvada savs brauciens slalomā.
Slovāks Ādams Zampa, kurš ar Zvejnieku pēc nobrauciena dalīja 25. vietu, summā sasnieda 22. vietu, nobīdot latvieti uz 26. pozīciju.
Braucienu veica arī Bolīvijas pārstāvis Simons Breitfuss Kammerlanders, kurš negāja uz labu rezultātu, taču pirms finiša viņam kļūda. Tad arī andorietis Huans Vedru, kurš uzrādīja 25. rezultātu.
Kristaps Zvejnieks trases augšdaļā brauca ļoti raiti un "tīri", arī beigu daļu latvietis veica labi. Viņš finišā ierindojās 25. vietā ar rezultātu summā 2:11,76 minūtes, kas bija par 5,24 sekundēm lēnāk nekā Marselam Hiršeram.
Trešo oficiālo treniņbraucienu aizvadījuši skeletonisti, un trasē izbraucis arī korejietis Sunbins Juns - izlaižot šos treniņus, viņam būtu liegta dalība spēlēs. Bez lielas piepūles Juns uzrādīja otro labāko rezultātu (50,81 sek.) aiz brita Dominika Pārsona (50,78 sek.). Startējis pēdējais, trešo laiku uzrādīja jaunzēlandietis Rīss Tornberijs (50,91 sek.).Brāļi Dukuri uzrādīja ļoti līdzīgus rezultātus — Martins sestais (51,14 sek.), Tomass septītais (51,17 sek.).
Vācietis Linuss Strasers aizvadīja labu braucienu, ejot pēc vietas TOP 10, tomēr viņam neizdevās izbraukt vienus no vārtiem, līdz ar to viņš palika bez rezultāta.
No starta slaloma disciplīnā atteikušies vēl divi sportisti, kas būtu Zvejnieka konkurenti - vācieši Jozefs Fertsls (36. vieta nobraucienā) un Andreass Zanders (32. vieta).
Kalnu slēpošanas sacensības turpināsies pēc nelielas pauzes. Tad arī savu braucienu aizvadīs latvietis Kristaps Zvejnieks.
Marsels Hiršers jau sāk svinēt izcīnīto zelta medaļu. Viņam Alpu kombinācijā izdevies tikt pie savas pirmās olimpiskās zelta medalas karjerā. Uz pārējiem goda pjedestāla pakāpieniem kāpa Francijas sportisti - Aleksis Pinturo un Viktors Mufā-Žendē.
Kalnu slēpošana, vīrieši.Sešiem kalnu slēpotājiem nav izdevies sasniegt finišu slaloma sacensībās. Pieļautās kļūdas maksāja daudz. Ar trasi netika galā arī sportisti, kas uzrādīja vadošos rezultātus nobraucienā, piemēram, itāļi Peters Fils un Dominiks Pariss, kam pirmajā disciplīnā bija attiecīgi sestais un astotais rezultāts, kā arī austrietis Vinsents Krīhmairs, kurš bija septītais, bet kritienu piedzīvoja viņa tautietis Matiass Maijers, kurš nobraucienā bija trešais. Maijers ietriecās trases malā stāvošajos operatoros un notrieca no kājām vienu trases darbinieku.
Kalnu slēpošana, vīrieši.Otrajā pozīcijā izvirzās francūzis Aleksis Pinturo, viņš trases beigu daļā savu laika deficītu samazināja līdz 0,23 sekundēm.
Turpinās laika kaprīzes tramplīnlēkšanas arēnā - atcelti pirmie treniņi Ziemeļu divcīņā.
Kalnu slēpošana, vīriešiPar jauno sacensību līderi kļūt austrietis Marsels Hiršers, kurš summā uzrādīja rezultātu, kas bija par 1,02 sekundēm ātrāks nekā francūzim Mufā-Žendē - 2:06,52. Trešais tagad ir cits austrietis Marko Švarcs (+1,35)
Kvalifikācija vīriešiem rampā noslēgusies, un ar pirmo rezultātu finālā iesoļo Šons Vaits, nevienam no konkurentiem neizdevās viņu apsteigt. Šie 12 sportisti finālā cīnīsies par olimpisko zeltu:
Paralēli norisinās arī slovborda sacensību kvalifikācija rampā, kur turpina dominēt Šovs Vaits. Viņš savā braucienā uzrādīja rezultātu 98,50 punkti. https://twitter.com/pyeongchang2018/status/963295325858406400
Slalomu veikuši desmit sportisti, un pagaidu līderpozīcijā atrodas Francijas sportists Viktors Mufā-Žendē. Viņa rezultāts summā ir 2:07,54 minūtes, kas ir par 0,33 sekundēm ātrāk nekā austrietim Marko Švarcam un par 0,43 sekundēm ātrāk nekā Tedam Ligetijam no ASV.
Trīs sportisti atteikušies no starta slaloma disciplīnā - čīlietis Enriks fon Apens, kurš nobraucienā uzrādīja 22. rezultātu, un kanādietis Bendžamins Tomsens, kurš bija 26, kā arī norvēģis Aksels Lunds Svindāls, kurš nobraucienā bija otrais.Ar slaloma trasi netika galā šveicietis Žistīns Mursjē, kurš nobraucienā palika trīsdesmitais.
Sākas Alpu kombinācijas sacensību otrā daļa - slaloms. Zvejnieks trasē atkal dosies ar 50. starta numuru.
Skeletonistes ir pabeigušas arī ceturto treniņbraucienu, un ātrākā atkal bija angliete Lizija Jarnolda -  52,05 sek. Lelde Priedulēna uzrādīja 12. laiku (53,04 sek.). Rīt sportistes aizvadīs pēdējos divus treniņbraucienus, un tad jau būs klāt sacensības.
Dopinga lietošanā pieķertā Saito paziņojums: "Esmu šokēts, jo nekad neesmu lietojis dopingu. Nekad neesmu lietojis steroīdus, tāpēc man nevajag kaut ko slēpt. Es pat svaru neesmu nometis, izmantojot medicīnu. Man nav motivācijas to darīt. Es vēlos pierādīt, ka esmu nevainīgs"
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Kristapa Zvejnieka komentārs: “Ar nobraucienu esmu diezgan apmierināts. No rīta trasē mainījās laika apstākļi. Tagad ir uzlikti pie finiša tā saucamie “wind gate” – nelaiž pāri lielajam tramplīnam, bet mazākam. Un trase ir nedaudz īsāka,” portālam “Delfi” sacīja Zvejnieks. “Līnijas ziņā braucienu veicu, kā gribēju. Kā bijām runājuši ar treneri. Priekš manis 3,78 sekundes ir labi, tā kā esmu apmierināts.” Slikto laika apstākļu dēļ divas dienas nenotika kalnu slēpošanas sacensības, bet šodien šī sporta veida sacensības beidzot varēja sākties. Zvejnieks sacīja, ka kalna augšdaļā vēl bijis vējains un brāzmās pat nav bijis iespējams slēpju zābaku ielikt slēpē. Bet starts bijis zemāk un tur nav bijis tik liels vējš. “Priekš nobrauciena diezgan droši braucu. Bet nobraucienu vajag braukt tā, ka brauciena līnija ir uz kritiena robežas. Ņemot vērā manu nelielo pieredzi nobraucienā, nebija mērķis noriskēt. Protams, gribējās pēc iespējas labāku rezultātu un varbūt pat iebraukt starp 30 labākajiem. Tā kā varbūt ieņemtās vietas ziņā neesmu apmierināts, bet laika ziņā ir optimāls iznākums.”
17 gadus vecā zelta medaļas ieguvēja snovbordā rampā Kloja Kima: “Tas bija aizraujoši. Esmu ļoti priecīga, ka izdevās nodemonstrēt trikus. Būt šeit ir lieliski, tas ir sapņa piepildījums. Tas ir liels gods, un medaļu izcīnīju saviem vecākiem. Šobrīd man adrenalīns ir loti augsts. Došos mājās un sapratīšu, kas ir noticis.”
SOK aicinājusi noņemt Brīvības statujas attēlu no ASV sieviešu hokeja izlases vārtsardžu ķiverēm, jo uzskata to par "politisku simbolu", ziņo "USA Today". Atbilstoši Olimpiskajai Hartai, sportistiem aizliegts izmantot formastērpus protesta paušanai vai politiskai, reliģiskai vai rasu propagandai.https://twitter.com/USATODAY/status/963262220279865344
Ir arī pirmais dopinga gadījums šajās olimpiskajās spēlēs – pēc pozitīvām dopinga analīzēm olimpisko ciematu ir pametis Japānas šorttrekists Kei Saito, paziņojusi Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS), kas lēmusi, ka sportists aizliegtos preparātus lietojis apzināti. Saito bija iekļauts Japānas izlasē startam 5000 m stafetē, kurā sacensības sākas šodien.Pozitīvās dopinga analīzes Saito nodevis 4. februārī ārpus sacensībām, un tajās atrasts maskējošais aģents acetalozamīds. Sportists noliedz apzinātu dopinga lietošanu, jo iepriekšējās analīzes, kas tika ņemtas 29. janvārī Japānas izlases treniņnometnē, bija tīras. Saito paziņojis, ka  cīnīsies par attaisnošanu, bet tagad negrib iegāzt komandu, tāpēc piekritis labprātīgi pamest šīs spēles, ziņo "insidethegames.biz".
Kopvērtējuma līderi pēc nobrauciena:
Pēdējais startētājs, kanādietis Manuels Osborns-Paradī neizbrauc vārtus jau trases augšdaļā un papildina izstājušos skaitu, bet Kristaps Zvejnieks kombinācijas pirmo disciplīnu ir noslēdzis 51. vietā. Nākamā disciplīna ir slaloms, kurā Latvijas pārstāvis var uzrādīt augstvērtīgu sniegumu, un šīs sacensības sāksies pl. 8.
Aizvadīts trešais treniņbrauciens skeletonā sievietēm. Lelde Priedulēna trasi veica 53,11 sekundēs, kas viņai deva 16. pozīciju. Tas bija par 1,15 sekundēm lēnāk nekā ātrākajai sportistei – Laurai Dīsai no Lielbritānijas.
Šobrīd situācija kopvērtējumā ir šāda, bet vēl var mainīties, jo jāstartē vēl 10 sportistiem:
Trasi Zvejnieks veic bez kļūdām, no līdera finišā atpaliek 3,78 sekundes un var gatavoties slalomam, kas ir Kristapa "kroņa disciplīna". Trasi viņš veica minūtē un 23,02 sekundēs, kas viņam dod 46. pozīciju.
Uz starta stājies Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks!
Kombinācijā nostartējuši jau pirmie 25 sportisti un olimpiskais sešinieks šobrīd ir šāds. Izņemot jau pieminētos divus, kas piedzīvoja kritienu, visi pārējie tikuši līdz finišam.
Arī Ķīna ir tikusi pie pirmās medaļas šajās olimpiskajās spēlēs - Czjaju Ļu izcīnīja sudrabu snovbordā sievietēm rampā. Par olimpisko čempioni kļuva amerikāniete Kloja Kima, bronza viņas tautietei Arielai Goldai.
Noslēgušies arī pēdējie divi treniņbraucieni kamaniņu divniekiem. Brāļiem Šiciem 12. laiks piektajā (46,624 sek.) un jau trešais rezultāts pēdējā, sestajā braucienā - 46.313 sek. Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam attiecīgi 16. (47,235 sek.) un 14. (46,954 sek.) laiks. Abos braucienos ātrākie bija vācieši Tonijs Egerts/Saša Benkens.
Noslēgušās rīta sacensības kērlingā, cīņa par bronzas medaļām. Tās ieguva OAR jauktā komanda, kas ar 8-4 pārspēja Norvēģiju.
Kristapam Zvenjniekam ir 50. starta numurs, pagaidām startējuši 12 slēpotāji.
Ļoti agresīvi trasi veic sportisti - trases darbiniekiem bieži vien nākas spraust vietā nolauztos apzīmējuma mietiņus ar karodziņiem.
Pāvela Trihičova kritiens
Pagaidām ātrāko laiku parādījis vācietis Tomass Dresens - 1:19.24. Nupat finišēja norvēģis Aksels Lunds Svindāls, kurš pieļāva dažas sīkas kļūdas un palika aiz vācieša, zaudējot viņam 0,07 sekundes. Soču spēļu vicečempions Marsels Hiršers šobrīd ir piektais.
Laika apstākļi trasē ir labi, spīd saule, mīnus pieci grādi, trase ir gluda, stingra - šai ziņā nekādu pretenziju.
Dramatiski sākušās sacensības kalnu slēpošanas kombinācijas pirmajā disciplīnā, nobraucienā – no pagaidām startējušajiem četriem sportistiem jau divi peidzīvojuši kritienu, bet tā bija pašu vaina nevis laikapstākļu diktēta kļūme. Ar trasi netika galā OAR sportists Pāvels Trihičovs un amerikānis Raiens Kokrans-Zīgle.
Phjončhanā ir sākusies un jau pilnā sparā rit olimpisko spēļu ceturtā diena!