Putins neliks šķēršļus Krievijas sportistu dalībai Phjončhanas olimpiskajās spēlēs

Putins neliks šķēršļus Krievijas sportistu dalībai Phjončhanas olimpiskajās spēlēs
Foto: Reuters/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņoja, ka valsts ļaus saviem sportistiem kā neatkarīgiem atlētiem startēt 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs un neboikotēs sporta lielāko forumu, vēsta krievu masu mediji.

"Mēs, bez šaubām, neizziņosim nekādu blokādi, neliksim šķēršļus mūsu sportistiem piedalīties, ja vien kāds izteiks vēlmi startēt individuālā kārtā," izteicies Krievijas prezidents. "Sportisti, no kuriem daudzus es personīgu pazīstu, mērķtiecīgi gājuši uz šīm sacensībām visu savu mūžu. Viņi visu savu karjeru gatavojās šiem startiem, viņiem tas ir ļoti svarīgi, tāpēc, ņemot vērā šos apstākļus, mēs, protams, nevienam neko neliegsim, neko neliksim boikotēt, neradīsim nepanesamus apstākļus."

"Mums tomēr vajag uzmanīgi iepazīties ar tiem pieņemtajiem lēmumiem, kas ir uzlikti uz papīra, zināt visas detaļas. Galējais lēmums, protams, jāpieņem olimpiešu sapulcei," piebilda Putins.

Kā ziņojām, 5. decembrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) lēma par Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikāciju, taču atļāva Krievijas sportistiem kā neatkarīgiem atlētiem piedalīties 2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Pēc SOK lēmuma izziņošanas vairāki Krievijas domes deputāti pauda viedokli, ka krieviem šo Olimpiādi vajadzētu boikotēt, ja sportistiem neļauj nest savas valsts karogu un uzvaras gadījumā dzirdēt savas valsts himnu, bet atlētu domas dalījās – vieni piekrita deputātu nostājai, citi pauda gatavību startēt Phjončhanā, lai pasaulei pierādītu, ka dopinga skandāls viņus nav skāris.

Krievijas diskvalifikācija sekoja pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) izmeklēšanas, kurā tika atklāti ievērojami antidopinga pārkāpumi 2014. gada Soču olimpisko spēļu laikā, kā arī centralizētas dopinga sistēmas pastāvēšana Krievijā. Pēc WADA izmeklēšanas komisijas ziņojuma SOK uzsāka savu izmeklēšanu, kurā tika atrasti pierādījumi valsts dopinga sistēmas pastāvēšanai Krievijā un dopinga mahinācijām Soču Olimpiādes laikā. Kopš novembra beigām, kad SOK izmeklēšanas komisija Denisa Osvalda vadībā diskvalificējusi 25 sportistus, ieskaitot olimpiskos čempionus un medaļniekus.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
24. Februāris (pēc Latvijas laika)
Četrinieki. Pirmais un otrais brauciens
Vīrieši, 50 km klasiskajā stilā ar kopējo startu
Sievietes un vīrieši, masu starts
25. Februāris (pēc Latvijas laika)
Galā uzstāšanās
Četrinieki, trešais un ceturtais brauciens
Tuvākās medaļu izcīņas
24. Februāris (pēc Latvijas laika)
Vīrieši, Big Air. Fināls
Sievietes un vīrieši, paralēlais milzu slaloms. Izslēgšanas braucieni un fināls
Vīrieši, 50 km klasiskajā stilā ar kopējo startu
Vīrieši, fināls
Sievietes un vīrieši, masu starts
Sievietes, spēle par 3. vietu