Slavenais Igaunijas Sīpolu ceļš (Sibulatee) vijas gar Eiropas ceturto lielāko ezeru – Peipusu. Igauņiem ir tāds teiciens, ka Peipuss ir kā pieliekamais kambaris, no kura var pabarot visus Igaunijas cilvēkus no visiem valsts rajoniem un nodrošināt tos ar pārtikas precēm. Peipusa apkārtnes vietējā virtuve ir slavena ar savu īpašo šarmu un kvalitāti: jāmin, piemēram, Peipsi (marinēti) gurķi, sīpoli, sīgas, sēpijas, asari, kā arī daudzās meža veltes: ogas, sēnes, kā arī brieža gaļa.

Sīpolu ceļš ceļiniekus gaida ciemos visos gadalaikos, jo ikvienai sezonai ir sava burvība: vasarā šeit brauc uz Sīpolu ceļa atklāšanas pasākumu, sīpolu tirgu, kā arī apmeklēt Alatskivi pili un Kallastes sarkanā devona perioda smilšakmens atsegumus. Savukārt, ziemā šeit var piedalīties stumjamo ragavu sacensībās vai vērot pašbūvēto ledus braucamrīku parādi.

Kāda ir Tava iecienītākā recepte? Pastāsti to citiem, sūti recepti ar foto uz receptes@delfi.lv. Interesantākās idejas publicēsim Tasty.lv recepšu katalogā. Ik mēnesi izvēlēsimies vienu, interesantāko recepti, kuras autoru gaida vērtīga balva no Tasty.lv!