Videopamācība: Viens uzgalis, četras dažādas kēksiņu dekorēšanas tehnikas

Videopamācība: Viens uzgalis, četras dažādas kēksiņu dekorēšanas tehnikas
Foto: Shutterstock

Visbiežāk izmantotie krēmi kūku un kēksiņu rotāšanai ir sviesta krēmi. Tie viegli klājas un ir piemēroti glītu rozīšu, vilnīšu un turbāniņu veidošanai, rotājumam pēc tam ilgstoši sagalabājot savu formu. Bet, kad kēksiņi izcepti, krēms sagatavots, iepildīts konditorejas maisiņā un jaķeras pie kēksiņu izrotāšanas, iesācējus smalkajā dekorēšanas mākslā pārņem neziņa, kā tad pareizi jāvirza uzgalis, lai krēma rozītes izdotos tieši tik graciozas, kā iecerēts.

Izrādās, pieliekot izdomu un nedaudz "piešaujot" roku, ar vienu uzgali kēksiņus var izdekorēt pat vairākos veidos. Šajā video uzskatāmi parādīts, kā, izmantojot zvaigžņveida formas uzgali, tiek iegūti četri atšķirīgi kēksiņu krēma dekori, bet te atradīsi piecas kēksiņu rotāšanai piemērotu sviesta krēmu receptes.

Lai viss izdotos, ņem vērā, ka krēms jāspiež ar vienmērīgu jaudu un uzgalis ir jāvirza virs krēma strūklas, ar to nepieskaroties iepriekšējai kārtai.

Source info

Tasty


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Dienas recepte
Nedēļas Top 10
Tasty iesaka