Fotoieskats tradicionālā Brīvdabas muzeja gadatirgus piedāvājumā

Fotoieskats tradicionālā Brīvdabas muzeja gadatirgus piedāvājumā
Foto: DELFI

Laikapstākļi gluži kā zinādami kārtējo reizi tradicionālajā Brīvdabas muzeja gadatirgus atklāšanas dienā lutina ar saulīti un zilām debesīm. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus jau 47. reizi pulcē tirgotājus ar saviem meistardarbiem.

Šogad Latvijas tautas tradīcijās tapušo darinājumu un gardumu klāsts mērāms jau kilometros, bet pašu dalībnieku - tūkstošos! Savukārt apmeklētāji skaitāmi – desmitos tūkstošu. Vērienīgāki var būt tikai Dziesmu svētki, taču tik spilgts, skatāms, taustāms un izgaršojams pārdzīvojums mums Latvijā ir tikai viens – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.

Gadatirgus ir unikāla sena mantojuma un mūsdienu cilvēku prasmju saspēles vieta, kur ieraudzīt tautas lietišķās mākslas tradīcijas un sastapt amatniekus. Vienuviet reizi gadā pieejams tautas lietišķo tradīciju dzīvums, kas cauri dzijas dzīpariem, koku, mālu, metālu un citiem materiāliem, bet galvenokārt cilvēku sirdīm un rokām savienot mūsu tautas pagātni un tagadni. Tie ir svētki amatniekiem, kuri ir gaidījuši šo pasākumu veselu gadu! Iespēja kā senatnē – uzvilkt goda drānas – tautastērpu. Un tad, tiekoties ar tuviem un tāliem, vētīt pūra lādes, skatīt radīto bagātību un pārņemt prasmes.

Novērtē fotoattēlos redzamo, kādas lustes notiek tradicionālajā gadatirgū, kādus labumus tirgo zelta roku meistari un kādus gardumus var iegādāties kārumnieki. Savukārt plašāku informāciju par nokļūšanu, stāvvietām un citu aktuālo informāciju uzzini šeit.

Gadatirgus notiek 3. jūnijā no pulksten 9 līdz 18 un 4. jūnijā no 9 līdz 17.

Ieejas maksa:
pieaugušajiem 4 eiro;
skolniekiem 1,40 eiro;
studentiem 2 eiro;
pensionāriem 2,50 eiro;
ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1-4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50 eiro;
bezmaksas ieeja pirmskolas vecuma bērniem.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka