Foto: Shutterstock
Tiem, kuri vasaras izskaņā plāno remontēt guļamistabu vai arī vēlas ieviest kaut nelielas pārmaiņas šajā miera ostā, noderēs daži ieteikumi, kas jāņem vērā mēbeļu un gultas novietojumā un telpā esošo priekšmetu izvēlē.

Īpaša uzmanība ir jāvelta katras telpas iekārtošanai, taču tā kā gultā tiek pavadīta teju trešā daļa no visa mūža, tad šī istaba pēc fenšui likumiem ir vissvarīgākā. Izrādās, ka fenšui meistari saka - kad ir vēlme pēc pozitīvām pārmaiņām dzīvē, jāsāk ar guļamistabas pārveidošanu. Austrumu un Rietumu kultūras radītās mācības par dažādām dzīves jomām, var palīdzēt uzlabot dzīves kvalitāti, un arī guļamistabas iekārtošana nav izņēmums, jo ne reizi vien pierādījies, ka šo likumu ievērošana atrisinājusi problēmas. Un kāpēc gan nepamēģināt šos sniegtos padomus, ja tie sola patīkamas pārmaiņas?

Tā kā guļamistabas svarīgākā zona ir gulta, tad ar to arī jāsāk pēc fenšui likumiem. Pirmkārt, gultai jābūt novietotai tā, lai gulētājs varētu ieraudzīt ikvienu, kas ienāk pa guļamistabas durvīm, tāpēc gultu nedrīkst slēpt aiz starpsienām vai novietot tālākajā istabas stūrī. Otrkārt, būtiski ievērot gultas virzienu, un šajā sakarā jāievēro, lai kājgalis nebūtu vērsts pret durvīm. Izrādās, ka šāds novietojums atgādina zārku, kas nolikts kapličā, tāpēc tas nepavisam nav pieļaujams.

Lauku māju un vēsturisko dzīvokļu īpašniekiem uzmanība jāvērš uz to, lai gulta neatrastos tieši zem neaizsegtas sijas, citādi tas var veicināt slimību rašanos tieši tajā ķermeņa daļā, kas atrodas zem sijas. Ja nu tomēr citādi nav iespējams, tad novieto gultu tā, lai sija stieptos nevis šķērsām, bet gan gareniskā virzienā pret gultu.

Foto: Shutterstock

Ne mazāk svarīgs priekšnoteikums gultas novietojumā ir, lai gulētājs vai gulētāji, no rīta pamostoties, redzētu kaut ko skaistu un patīkamu, lai dienas pirmās emocijas būtu pozitīvas. Tas var būt skats ārā pa logu, kāda skaista bilde pie sienas vai krāšņs telpaugs.

Kas attiecas uz gultas galvgali, arī tam ir būtiska loma pareizā istabas iekārtojumā. Gulta var saskarties kaut ar vienu malu, bet pats galvenais, lai tā nav atdalīta no sienām, citādi gulētājs var justies nedrošs un nepārliecināts. Ieteicams, lai gultai būtu atzveltne - tā simbolizē jūtu aizsargātību no nepiederošiem iebrukumiem.

Pēc fenšui likumiem svarīgi ievērot arī spoguļa novietojumu, ja tam atvēlēta vieta guļamistabā. Tas nedrīkst būt vērsts pret gultu, bet tas noteikti var atrasties telpā, lai arī vairumam ir pretēji aizspriedumi. Spogulis var būt palīgrīks, ja nav redzami ienācēji istabā.

Foto: Shutterstock

Svarīgi ņemt vērā to, lai pie gultas neatrastos lielas lādes, kumodes vai skapji, tiem noteikti jābūt nostāk. Guļamistabas iekārtošanā jāvērš uzmanība uz to, lai telpa netiktu piekrāmēta ar mēbelēm. To izkārtojumā ievēro, lai mēbeļu stūri nebūtu virzīti pret gulētāju. Miera ostā jeb guļamistabā noteikti nevajadzētu atrasties printerim, televizoram, datoram un vēl jo vairāk, priekšmetiem un ierīcēm, kas attiecas uz darbu.

Ņem vērā!

  • Ja sieviete gaida bērnu, tad gultu nekādā gadījumā tajā laikā nedrīkst pārvietot. Tāpat šajā gaidību laikā nedrīkstot tīrīt pagulti.
  • Pagultē nedrīkst uzglabāt mantas, kas nav vajadzīgas, piemēram, vecas grāmatas, drēbes, segas un citas lietas. Tas viss rada negatīvu enerģētiku šajā telpā, tāpēc pagulti atstāj brīvu, vai arī, ja tur ir veļas kaste, uzglabā tur tikai to.
  • Guļamistabā esošajām krāsām noteikti jābūt tādā krāsā, kas saskan ar gulētāja gaumi. Ja kaut kas neapmierina interjerā, tas steigšus jāmaina.
Raksta tapšanā izmantota informācija no Ričarda Vebstera grāmatas ''Feng shui iesācējiem'' (Kontinents Rīga, 2000. gads).
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!