Foto: Shutterstock
Vieni sajūsmināsies, citi nopels, taču skandināvu minimālismam ir savs šarms, kas nepaliks nepamanīts. Varbūt kādam grūti šo stilu iedomāties savā mājoklī, bet vērot, kā citi to īstenojuši, ir iedvesmojoši. Turklāt aizvien biežāk arī mūsu platuma grādos šķietami pārāk pareizais stils ienāk mājokļu interjeros, tāpēc idejas, kā šo stilu veiksmīgi ievērot, atradīsi turpmākajās rindās.

Krāsas

Foto: Shutterstock

Viens no pamatu pamatiem skandināvu minimālismā ir krāsas. Reti kad redzēsit spilgtas, dzīvespriecīgas krāsas, kas izmantotas uz nebēdu, drīzāk ieturēta klasika ar baltiem, pelēkiem un melniem toņiem būs biežāk sastopama.

Tam visam tomēr ir savs labums – neuzkrītošie toņi gluži vienkārši tik ātri neapniks. Varbūt sākotnēji sarkana krāsojuma siena šķiet vilinoša doma, taču pēc gada vai diviem, iespējams, spilgtās krāsas klātbūtne būs jau nomākusi.

Taču tas nebūt nenozīmē, ka skandināvu stilam pieklājas izmantot vien pliekanas krāsas – pamatkrāsa ir neitrāla, taču papildu tai ir pat vēlams izmantot citus toņus aksesuāros, kas var būt gan zaļi telpaugi, gan tekstūras mēbelēs, trauki un citi nieki. Turklāt neitrālais fons ļaus krāsainos akcentus laiku pa laikam pamainīt, tad interjers ilgi neapniks.

Mēbeles

Foto: Shutterstock

Skandināvu stilam raksturīgas mēbeles ir ar atturīgu, bet gaumīgu dizainu. Tas var būt vienkāršākais plauktiņš vai naktsskapītis, bet pārdomātās nianses to izceļ uz visu pārējo mēbeļu fona un tā interjerā kalpos kā sava veida aksesuārs.

A photo posted by Miss Wolling (@wollinghome) on Jun 6, 2016 at 4:30pm PDT

Šo stilu raksturo atturīgas nianses, tāpēc cakainus musturus, spilgtus rokturus, raibus krāsu salikumus un uzkrītošas detaļas skandināvu interjeros nemanīt. Tā vietā ieteicams izvēlēties neuzkrītošas fasādes, iekārtas bez rokturiem, un uz darba virsmas turēt pēc iespējas mazāk lietu.

Tekstūras

Foto: Shutterstock

Līdzīgi kā ar krāsu toņiem, arī materiālu izvēlē skandināvu stilam ir savas raksturīgās pazīmes. Bieži nesastapt šādi iekārtotus interjerus, kur dominētu samts vai gaisīgs zīds. Tā vietā priekšroka tiek dota dabīgam linam, saglabājot tā autentisko krāsu, protams, kokvilnai, kas parādās gan mēbeļu audumos, gan aizkaros, tāpat arī vilnai iederēsies vieta šajā stilā.

A photo posted by UrbanIndo (@urbanindo) on Jun 6, 2016 at 10:32pm PDT

Audumiem skandināvu minimālismā patiesībā vispār ir liela loma – tie tiek nežēlojot izmantoti aizkaros, gultas pārvalkos, pledos, paklājos, sienas dekoros, spilvenos un citās interjera sastāvdaļās.

Svarīgie aksesuāri

Foto: Shutterstock

Varētu domāt, ka skandināvu stilam nepiedien aksesuāri, tomēr velti tā domāt. Patiesībā šajā stilā tiem ir liela loma, tikai tie jāizmanto gudri un ar mēru, kā nekā minimālismam piedien viss nelielās devās.

Vai tās būtu gleznas pie sienas, paklājs, dekori plauktos vai puķu vāzes, visam jābūt saskaņotam līdz pēdējām niansēm. Tas ir pats primārais, pēc kā vadīties, meklējot aksesuārus. Izvairies no raibām detaļām, dažādu musturu kombinēšanas un piesātinātības. Mazāk ir vairāk – šie zelta vārdi noteikti attiecināmi uz skandināvu stilu.

Ja vēlies pie sienas kādu mākslas darbu, tad tikai vienu, nevis vairākus. Lai arī bieži skandināvu stilā sienas atstātas bez liekām detaļām, kāda atkāpe pieļaujama, galvenais visu ievērot ar mēru. Aksesuāru jomā svarīgi arī nepārcensties ar to daudzumu, lai neveidotos nekārtīgs kopskats telpā.

Dabas motīvi

Foto: Shutterstock

Ja veiksmīgi izvēlēts stilam iederīgais fons, uz tā vērts izcelt dažādus dabas motīvus vai tās klātbūtni. Tas var būt parketa grīdas segums, palešu mēbeles, telpaugi, kas prāvā daudzumā salikti istabas stūros, foto ar lapu motīviem, dekori no salmiem, jūras izskalotiem kociņiem, sūnām, zaļumiem un citiem atradumiem dabā.

Grieztie ziedi un augi podiņos ir viens no veidiem, kā, ievērojot stilu, aizlienēt šo nepieciešamību, taču to der paturēt prātā arī materiālu izvēlē. Koks, pinumi, ķieģeļi, akmens, betons, metāls noteikti iederēsies, taču plastmasu, gumiju, sintētiskus audumus un citas šķietami mākslīgas lietas labāk atstāj citu stilu paspārnē.

A photo posted by SIMON (@simonsayshome) on Jun 5, 2016 at 11:58pm PDT

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!